Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Post Reply

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

Može li mi neko objasniti šta je još potrebno učiniti da bi ovo čudo krenulo u saobraćaj?
leopol
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:14 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by leopol »

Da HŽ izdaju dozvolu za Talgo... Bez toga nikada nece krenuti, niti ce biti placen.
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

Prenosim sa željeznice.net foruma:
ivan.u wrote: U petak 28.10.2011. vlak bi trebao dobiti trajnu dozvolu za prometovanje po Bosni i Hercegovini. U redoviti promet trebao bi biti uključen početkom 12. mjeseca kada na snagu stupi novi vozni red. Dakako prije toga treba i platiti PDV.
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by atlantis. »

Koliko nam je to trebalo da sami sebi damo dozvolu, onda nije ni cudo da toliko cekamo na Hrvatsku i Srbiju...
leopol
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:14 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by leopol »

Nije napisao u koliko sati ce dobiti dozvolu :D
leopol
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:14 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by leopol »

Crna Gora za nabavku EMV odabrala CAF

http://www.zcg-prevoz.me/Novosti1_53.html

Koncar nije bio u konkurenciji jer nije imao referencu. A referenca je trebala biti ZFBH.

Tako da "nek' susjedu crkne krava" politika HŽ dolazi na naplatu... [-x
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

leopol wrote:Crna Gora za nabavku EMV odabrala CAF

http://www.zcg-prevoz.me/Novosti1_53.html

Koncar nije bio u konkurenciji jer nije imao referencu. A referenca je trebala biti ZFBH.

Tako da "nek' susjedu crkne krava" politika HŽ dolazi na naplatu... [-x
Koja i kakva politika ?
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by atlantis. »

dash9 wrote: Koja i kakva politika ?
Politika uslovljavanja izdavanja dozvole za Talgo kupovinom Koncarevaca.
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

atlantis. wrote:
dash9 wrote: Koja i kakva politika ?
Politika uslovljavanja izdavanja dozvole za Talgo kupovinom Koncarevaca.
Da se dogovorimo oko jednog pitanja.Ti to ozbiljno ili se samo šališ ???
Dozvole za prometovanje bilo kakvog štednjaka na prugama na teritoriju RH izdaje nadležno ministarstvo vjerovao ili ne iste te Republike Hrvatske.
6112 je dobio dozvolu za prometovanje na prugama HŽ-a od istog tog ministarstva.
Končar je kompanija u privatnom vlasništvu.
Tebi je to sve kompatibilno ?? Čovječe...pojela bi nas europska komisija da to radimo !!!
Na snazi je liberalizacija transportnog tržišta u RH....dovoljno ??
Gdje se zapelo sa Talgom ??
Možda u prijevodu dokumentacije ?? velik dio dokumentacije koji je došao u ministarstvo je bio na engleskom.Potvrđena informacija.
Ili je ipak tvrtka koju su angažirale željeznice federacije a kojoj je povjeren posao tipizacije i ispitivanja vlaka aljkavo obavila posao tj.doslovce prepisala teh.dokumentaciju vlaka i poslala u Zagreb na verifikaciju.
Za primjer...novi DMV na Hž-u (7022) će biti ispitivan od strane jedne austrijske tvrtke (nažalost ne smijem reći ime) čija će riječ biti amen daljnjoj budućnosti vlaka
Ako se ne varam negdje je napisano kako je ministar prometa BiH pročitao u medijima da je takva politika na snazi.ministar pročitao što mu se zbiva u firmi u novinama ???
Za sam kraj,Končar je dobio novac za svoj vlak.Što misliš da li bi on bio već godinu dana u Rajlovcu tamo skupljao prašinu a da netko proizvođaču nije platio njegov proizvod ???
Svašta sam vidio i pročitao o tome kako Hrvatska i HŽ na sve moguće načine opstruiraju rad (Unska pruga,niski,Talgo...) ili čak sabotiraju željeznice FBiH....ali ovom teorijom urote stvarno prelazite granice dobrog ukusa.
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Niskopodni EMV

Post by igorailwayman »

Zvanično je dobivena dozvola za niskopodni EMV. Sva dodatna parirologia će se srediti za 15 dana i onda ostaje samo da se plati PDV. Pročulo se da će se PDV ovih dana platiti i onda nam ostaju samo još jedna mala ispitivanaj na njemu od stručnjaka iz Končara, tako da niskopodni očekujemo od novog reda vožnje u prometu.

Napokon dobre vijest!
Post Reply