Britanski vozovi u BiH...

Moderator: Bo Bo

User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by igorailwayman »

Hvala kolega Mačak na skretanju pažnje, jer smo mi već zahuktali s ovom temom. naime, ovo su sve zdrave rasprave i u pitanu je razmjena mišljenja s velikim emocijama ;) ..

Ali prije svega treba malo prostudirati u kojem se smjeru kreće razvoj željeznica u Europi o šta su prioriteti EU u ovoj oblasti. treba dugoročno razmišljati i onda donjeti prave odluke a ja smatram da je Talgo prava odluka i da nedolazi u obzir kupovati neke polovne vozove koji neke željeznice odbacuju, jer time bi dobili vozove na narednih 7-8 godina, i šta onda...

Kupovina britanskih vozova je bio pokušaj obmanjivanja javnosti ali na sreću taj projekt je propao..
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by stjepan »

Kolega igorailwayman očito ste veliki,veliki zagovornik i poznavalac talga,da bi lakše razumjeli recite nam kako se vrši obračun putničkih kola među željezničkim upravama?Iz vaše priče proizlazi da će talgo voziti po evropi i kasirati.Talgo će voziti van BIH onoliko koliko budu strani vagoni vozili po bih i isto toliko koliko bude vozio talgo,toliko bi vozio i MK3.
Jedina razlika je ta da bi MK3 bili promašaj vrijedan 30,a talgo 60 i neki milion.

I još se moram odazvat i na ovu izjavu:
eddielexx wrote:A da ne spominjem kupovinu EMV Niskopodnog.
Razlika između ove kupovine i svih drugih koje si nabrojao je ta,da u izgradnji niskopodnog učestvuje (ili je učestvovala) i BIH privreda!

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
eddielexx
Posts: 98
Joined: Mon Feb 22, 2010 7:45 pm

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by eddielexx »

stjepan wrote:Kolega igorailwayman očito ste veliki,veliki zagovornik i poznavalac talga,da bi lakše razumjeli recite nam kako se vrši obračun putničkih kola među željezničkim upravama?Iz vaše priče proizlazi da će talgo voziti po evropi i kasirati.Talgo će voziti van BIH onoliko koliko budu strani vagoni vozili po bih i isto toliko koliko bude vozio talgo,toliko bi vozio i MK3.
Jedina razlika je ta da bi MK3 bili promašaj vrijedan 30,a talgo 60 i neki milion.

I još se moram odazvat i na ovu izjavu:
eddielexx wrote:A da ne spominjem kupovinu EMV Niskopodnog.
Razlika između ove kupovine i svih drugih koje si nabrojao je ta,da u izgradnji niskopodnog učestvuje (ili je učestvovala) i BIH privreda!

Pozdrav!
xD, mozda smo pravili presvlake xD, ili naljepnice, sumnjam da je ista vise ovdje ostalo. I slazem se oko promasaja, zaglibili smo duboko, ne mogu da vjerujem da smo umjesto 160! 160 vagona pune velicine dobili 81 mali prduljak...
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by Bo Bo »

OBAVJEŠTENJE MODERATORA

Poštovani forumaši, želio bih Vas zamoliti da se držite teme, jer ova rasprava lagano prerasta u OT. Sad je nastao miks 3 teme Niskopodni voz, Talgo kompozicije, MK3 vozovi.

Cijenim Vašu raspravu, samo kako reče forumaš 441-905, da li ce nam neko iznijeti neke karakteristike ovih vozova, snage i slagosti ili bolje rečeno neka neko napravi Swot matricu za ovaj projekat koji nije realiziran.

Srdačan pozdrav Bo Bo ;) .
Image
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by staner »

auuuuuuuuuuuuuu ovo po prvi put viđoh na forumu,pa kolega moderatoru crvena slova i još font boldiran na 16.To kod nas i na svim forumima zovu popularno "deranje".Neznam dali je to potrebno činiti na taj način.Pa pobogu brate postoje i PP za upozorenja i lijep dogovor. :-q
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by 441-905 »

Za početak nekoliko slika unutrašnjost pomenutih vagona.

Milim da je ovo u pitanju vagon 2. razreda.
Image

A ovo bi mogao biti vagon 1. razreda.
Image

pruzeto sa: railfaneurop
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by Ćiro_bos »

eddielexx wrote:....... I slazem se oko promasaja, zaglibili smo duboko, ne mogu da vjerujem da smo umjesto 160! 160 vagona pune velicine dobili 81 mali prduljak...
Nisam zagovornik ni jedne ni druge opcije, a ovo 81 mali....me podsjeti da ni gabariti engleskih vagona nisu klasični, nego imaju uži profil od našega, tako da bi i MK3 sa našom lokomotivom bio u neskladu...Osim kada bi došao sa svojom lokomotivom, onda bi to već bio voooooz! Mislim da je MK3 trebao imati namjenu za koju je sada kupljen niskopodni, pa ga porediti sa Talgom nije baš logično [-x .
Kao i obično, malo pričamo o temama, stvarima na koje ne možemo uticati :D .
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by admin »

441-905 wrote:Za početak nekoliko slika unutrašnjost pomenutih vagona.

Milim da je ovo u pitanju vagon 2. razreda.
Image

A ovo bi mogao biti vagon 1. razreda.
Image

pruzeto sa: railfaneurop
Obje slike su vagoni prvog razreda
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:Osim kada bi došao sa svojom lokomotivom, onda bi to već bio voooooz!
@eddielexx je u prvom postu napisao:
Vozne garniture su bile predviđene za korištenje na elektrificiranim prugama monofaznim sistemom 25 KV, 50 HZ.
Ćiro_bos wrote:Kao i obično, malo pričamo o temama, stvarima na koje ne možemo uticati :D .
A na koje možemo L-) osim piknika,a i to moramo pitati žene :))

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by 68847 »

Idem da je pitam smijem li u OT pa da ti odgovorim :))

Sve u svemu, kad malo procitah naokolo, nisam nasao da tim MK3 nesto fali.
Il ga hvale il govore nautralno al negativitet nisam nasao.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
Post Reply