Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by Otpravnik vozova »

igorailwayman wrote:Sutra 14.03.2010. Niskopodni se vraća u republiku Hrvatsku na brzinska ispitivanja i gdje će se zadržati do 1.6.2010. kada će doći ponovno u BiH gdje će biti uključen u redovni probni promet u trajanju od 3 mjeseca.

Hvala!

Ima li neko info da li je niskopodni otpremljen za Hrvatsku? I još jedno pitanje (koje ne znam kome bih adresirao): zar ove sve probe i mjerenja se nisu mogla uraditi i u Hrvatskoj? Ako je odgovor jesu ili nisu, moje pitanje opet je zašto nisu?
Hvala i pozdrav!
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

Otpravnik vozova wrote:...zar ove sve probe i mjerenja se nisu mogla uraditi i u Hrvatskoj? Ako je odgovor jesu ili nisu, moje pitanje opet je zašto nisu?
Tvoje pitanje je krajnje nepristojno! Inžinjeri ŽFBH su uzeli dnevnice i sastavljali Niskog u Zagrebu,i šta normalnije je nego da sad inžinjeri Končara pokupe svoj dio dnevnica ili si spregledo onaj dio izjave o narudžbi: "zajednički" =)) .Bilo kako bilo, mi smo veseli da smo ga mogli vidjeti i nanašim prugama.

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by Otpravnik vozova »

stjepan wrote:
Otpravnik vozova wrote:...zar ove sve probe i mjerenja se nisu mogla uraditi i u Hrvatskoj? Ako je odgovor jesu ili nisu, moje pitanje opet je zašto nisu?
Tvoje pitanje je krajnje nepristojno! Inžinjeri ŽFBH su uzeli dnevnice i sastavljali Niskog u Zagrebu,i šta normalnije je nego da sad inžinjeri Končara pokupe svoj dio dnevnica ili si spregledo onaj dio izjave o narudžbi: "zajednički" =)) .Bilo kako bilo, mi smo veseli da smo ga mogli vidjeti i nanašim prugama.

Pozdrav!

Ovo pitam iz nekih drugih razloga. Nama željezničarima su ova vozanja bila interesantna prvih mjesec dana, sad to već prelazi u moru. Zamisli danas da šest-sedam puta moraš zatvarati i otvarati prugu u toku smjene(kompletna procedura) pored svih tekućih poslova... pa tako iz smjene u smjenu isto ponavljati u ovom kokuzluku(5 plata ne naplaćenih), pa još tako da ti neko kaže kako se dnevnice uzimaju, a ti ne dobiješ za sav taj posao ni čaj, mislim da ti pitanje ne bi izgledalo ni najmanje nepristojno, a kamo li krajnje nepristojno.
Jesam li upravu kolega? :)
Image
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Niskopodni EMV

Post by ela »

davor wrote:
igorailwayman wrote:Sutra 14.03.2010. Niskopodni se vraća u republiku Hrvatsku na brzinska ispitivanja i gdje će se zadržati do 1.6.2010. kada će doći ponovno u BiH gdje će biti uključen u redovni probni promet u trajanju od 3 mjeseca.

Hvala!
ovo sad su ga uštimavali na bradini pa na konačnu završnu obradu. za sada je jedna garnitura prototipa "funciji "jesi li se raspitao kave su mogućnosti kopčanja više garnitura i način komande(dali je predviđena multiplik komanda), mehanička mi je jasna tj vidi se na foto ali elektro nevidim ništa ili nema mogučnost kopčanja dvije i više garnitura u multiplik komandi. pozz
Ima mogućnost multiplikomande,spajanje do 3 graniture....
Voz još nije otišao Za Hrvatsku iz razloga blokade depoa Rajlovac od strane nezadovoljnih uposlenika.
Kad ode mora tražiti dozvolu za vožnju po HŽ prugama i tek tada može ići na brzinska ispitivanja. Kad će ponovo ovamo zavisi od toga za koje će vrijeme uspjeti da dobiju upotrebnu dozvolu za vožnju,zato ovaj datum od 01.06.2010 može biti i prolongiran.
Pozdrav iz Mostara
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Niskopodni EMV

Post by 68847 »

Jos nije bio na valjcima a i zmigavce i rikverc svjetlo nisu probali?
Railfanovskoj populaciji cudno ovo razvlacenje.
A mozda to mora tako.
Ima stvari koje nisu za smrtnike. :ymdevil:
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

Otpravnik vozova wrote:Jesam li upravu kolega? :)
Svakako kolega,to je bilo više onako po neozbiljnoj liniji!Kad si već spomenuo,zbog čega zatvor pruge???
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by Otpravnik vozova »

stjepan wrote:
Otpravnik vozova wrote:Jesam li upravu kolega? :)
Svakako kolega,to je bilo više onako po neozbiljnoj liniji!Kad si već spomenuo,zbog čega zatvor pruge???
Da Stjepane, ako taj voz saobraća od A. Mosta do Pazarića, onda se na toj relaciji pruga zatvara, a za one koji ne znaju to su tri međustanična rastojanja. Sve je to predviđeno i naređeno depešom koju dobijemo iz direkcije. Ni meni nije najjasnije zašto zatvor pruge, ali eto... znam samo da je tri puta teže raditi pod takvim obavezujućim uslovima. Možda imaju veze s tim i ove upotrebne dozvole koje je ela spominjao... ali ne bih dalje sad ulazio u ovu tematiku, možda nekom drugom prilikom.
Pozdrav!
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Nekoliko slika niskog iz arhive. Slike su slikane mobitelom, nisu nekog kvaliteta. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image

Image

Image
Image
portos
Posts: 15
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:11 am

Re: Niskopodni EMV

Post by portos »

EMV sretno stigao u Končar danas oko 13.30h
Image
eddielexx
Posts: 98
Joined: Mon Feb 22, 2010 7:45 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by eddielexx »

Čuh od našeg četveroosovniskog kolege da EMeVe ima nekakvih problema, s masom i sl.. Može li mi neko to detaljnije pojasniti?
Post Reply