Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Niskopodni EMV

Post by 68847 »

:-?
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

rocky231 wrote:
elijas wrote:E baš si rocky kolega. U Bihaću na Unskoj pruzi su postavljene sve konzole za kontaktnu žicu koja nedostaje oko 18 kilometara, samo je stvar dobre volje da se to uradi. Ima možda šanse ove godine jer ovo izborna godina. :-*
Elijase da ste razvlačili metar po metar do sad bi imali razvučenu kontaktnu mrežu.Ma taj EMV nije za vašu prugu vi ste i onako aut,šteta bi bilo da zavši tu kod vas. [-x
Zašto se obraćaš na takav način kolegi sa unske pruge? Kakav imaš motiv za to? Zašto ruganje da neko nema kontaktnu mrežu? Ti si kažeš iz Bos. Poljane. Ako je tako ni Poljana nema kontaktne mreže, niti će je u bližoj budućnosti dobiti. A unska je imala kointaktnu mrežu davno i radila više nego iko...
Zašto ne EMV u Bihać? I to je BiH i ŽFBH, pa stoga je zaista bespredmetno o tome. Vidi ko je započeo priču o EMV u Bihaću i njegovoj kontaktnoj mreži:
rocky231 wrote:Ljudi šta je sa niskopodnim,ideli za Bihać ili Sarajevo ovih dana sam po internetu našao svakakvih informacija nije valjda da će u Bihać pa oni nemaju ni kontaktne mreže hahahha
Da li radimo u istoj firmi x_x ?
Pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Kad bi bilo jake volje i želje, taj dio kontaktne mreže, dao bi se srediti lahko. Što se tiče niskog, ne vidim nikakav problem da voz kao brzi voz Sarajevo-Bihać-Sarajevo. Neka se sredstva ravnomijerno rasporede, jer i Unska pruga pripada ŽFBiH ili su ih oni zaboravili. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
rocky231
Posts: 26
Joined: Sat May 15, 2010 8:57 am
Location: Bos.Poljana

Re: Niskopodni EMV

Post by rocky231 »

Izvinjavam se kolegama sa Unske pruge ,ma samo citam po netu ovih dana digla se velika prasina oko EMV koncarevca vezano za Unski kanton a znam da nemaju svu mrezu.Kolega Ciro nisam mislio nista lose mozda i nepoznajem dovoljno situaciju.Samo sam postavio pitanje hoceli taj voz za Bihac a vi osuli po meni.

pozdrav :!!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

rocky231 wrote:Izvinjavam se kolegama sa Unske pruge ,ma samo citam po netu ovih dana digla se velika prasina oko EMV koncarevca vezano za Unski kanton a znam da nemaju svu mrezu.Kolega Ciro nisam mislio nista lose mozda i nepoznajem dovoljno situaciju.Samo sam postavio pitanje hoceli taj voz za Bihac a vi osuli po meni.
pozdrav :!!
Izvinjavam se ja tebi!
Nekakva atmosvera, odnos koji se formira na ovaj način oko unske pruge me je ljutio i ti si to samo podgrijao. Ljudi su naši, pruga je naša i trebamo se prema kolegama sa te pruge ponašati sa uvažavanjem. Zato pononovo citiram kolegu Bo Bo: Zašto ne niskopodni u Bihać kao brzi Sarajevo- Bihać? Kada je mogao nekada Olimpik expres može i niskopodni. Nastavljamo zajedno :-bd .
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
rocky231
Posts: 26
Joined: Sat May 15, 2010 8:57 am
Location: Bos.Poljana

Re: Niskopodni EMV

Post by rocky231 »

ok ćiro pozdrav za raju sa unske \m/
elijas
Posts: 93
Joined: Tue Nov 17, 2009 7:10 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by elijas »

Sve je to priča u prazno. Svaka kompanija ima nekakve dugoročne ili kratkoročne planove u razvijanju svoje djelatnosti. Koliko ja vidim nikakvih planova nema što se tiče elektrifikacije Unske pruge ali u pogledu sanacije te kontaktne mreže ili nabavljanju sličnih putničkih garnitura poput legendarnih Gošinih ,,Pulmana'', a pogledajte kineze koji do juče nisu imali šta jesti, a imaju superbrze vozove. Pa ljudi van svake pameti je da se malo veći gradovi poput Banjaluke ili Zadra ili Zagreba pa i Vinkovaca odnosno svi veći gradovi sa sjevera i juga pa i sa zapada i istoka ne povežu sa lokalnim ili brzim željezničkim vezama, a živimo u 21 vijeku.
Neki veliki željeznički mislioci govore da naš lokal nije isplativ i da ga treba ukinuti. Pa onda kako su isplativi lokali Sarajevo- Zenica ili Sarajevo - Visoko ili ostali putnički vozovi na pruzi od Šamca do Ploča. Ma kome oni mažu oči........ :-B
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Niskopodni EMV

Post by ela »

Tema je postala OT.....
Ali mislim da je besmisleno rasparvljati o isplativosti putničkog saobraćaja pogotovo kad saobraća 661 i jedan Pulman....Što se tiče ostali putničkih vozova mislim da su solidno popunjeni,barem ovi što saobraćaju prema jugu,a lokali Sarajevo-Zenica-Sarajevo su mislim najpopunjeniji vozovi na ŽFBiH.
Pozdrav iz Mostara
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: Niskopodni EMV

Post by ubrzani »

Ako nema vozova nema ni putnika. Kada bude voz za Bilogdje pojaviće se neko ko treba putovati Bilogdje. Bez lokala nema željeznice. Neka talga, ali neka nam i lokali zvrndaju kroz BiH ko tramvaji.
elijas
Posts: 93
Joined: Tue Nov 17, 2009 7:10 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by elijas »

Ubrzani to je pravi odgovor. :ymapplause:
Post Reply