Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

Koliko sam mogao na internetu saznati u Končaru se montira još jedan niskopodni za potrebe prigradskog saobraćaja za Hž.
Sudeći po ovome niskopodni ide u komercjalizaciju.
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

Šta se dešava sa niskopodnim vozom, kako su prošla testiranja u Češkoj, jesu li se vratile naše mašinovođe, kakvi su im utisci ima li ko informaciju?
portos
Posts: 15
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:11 am

Re: Niskopodni EMV

Post by portos »

441-905 wrote:Šta se dešava sa niskopodnim vozom, kako su prošla testiranja u Češkoj, jesu li se vratile naše mašinovođe, kakvi su im utisci ima li ko informaciju?
Testiranja još traju, vaše mašinovođe su još tamo, a za utiske ćete ih pitati kada se vrate iz Češke.
Image
Dusko_BG
Posts: 176
Joined: Wed Feb 10, 2010 2:07 pm
Location: Bijeljina/Beograd

Re: Niskopodni EMV

Post by Dusko_BG »

Jedna slika niskopodnog iz Slovacke.

http://www.railtrains.sk/modules/xcgal/ ... fullsize=1
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

Na jednoj web stranici nađoh cijenu niskopodnog koja glasi na iznos od 5 miliona eura, pa me interesuje da li je to stvarno tako? Ukoliko jeste, onda bi nam pametnije bilo da smo tražili neku drugu soluciju jer ovo je preskupo.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

441-905 wrote:Na jednoj web stranici nađoh cijenu niskopodnog koja glasi na iznos od 5 miliona eura, pa me interesuje da li je to stvarno tako? Ukoliko jeste, onda bi nam pametnije bilo da smo tražili neku drugu soluciju jer ovo je preskupo.
Cijena???
Cijena je široook pojam.Cijena prototipa,cijena razvoja,testiranja,obučavanja,servisiranja,serijskog proizvoda,alata itd tako da možda i nije preskupo samo bi trebalo znati šta je uračunato.
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
IveSP
Posts: 2
Joined: Sun Aug 15, 2010 7:18 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by IveSP »

Evo prvi put da i ja nesto postavim na vas portal, ne znam da li ste vec imali ovaj link, ali evo slika iz Slovacke:
http://www.railtrains.sk/modules/AMS/ar ... toryid=293
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

stjepan wrote:
441-905 wrote:Na jednoj web stranici nađoh cijenu niskopodnog koja glasi na iznos od 5 miliona eura, pa me interesuje da li je to stvarno tako? Ukoliko jeste, onda bi nam pametnije bilo da smo tražili neku drugu soluciju jer ovo je preskupo.
Cijena???
Cijena je široook pojam.Cijena prototipa,cijena razvoja,testiranja,obučavanja,servisiranja,serijskog proizvoda,alata itd tako da možda i nije preskupo samo bi trebalo znati šta je uračunato.
Pitanje je jako dobro, šta smo mi platili za te novce, odgovora nažalost nema? Po svemu sudeći cijenu prototipa, i obuku osoblja. Iskreno ne vidim razlog, što bi ŽFBiH trebao platiti troškove testiranja, ipak to bi trebao biti teret Končara.

Sa foruma u regionu je vidljivo da se punom parom rade još dva modela, ako je suditi po tome, prije će oni biti poslani na sajam u Berlin nego Federalni. Prema tome možda on uskoro dođe svojoj kući u Bosnu.
IveSP wrote:Evo prvi put da i ja nesto postavim na vas portal, ne znam da li ste vec imali ovaj link, ali evo slika iz Slovacke:
http://www.railtrains.sk/modules/AMS/ar ... toryid=293
Kolega IveSP, hvala puno za ove fotografije iz Slovačke, odavno ništa se nije dešavalo po ovom pitanju, iskrena dobrodošlica na forum.
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

Na Innotrans će ići i HŽ i ŽFBiH EMV, a DMV će sledeće godine.
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

rasha wrote:Na Innotrans će ići i HŽ i ŽFBiH EMV, a DMV će sledeće godine.
Ostaje nam onda da se nadamo da ce doci pocetkom novembra kuci. Da li ce se raditi kakve inzmjene na enterijetu 2. razreda, izgleda mi jako neudobnim, bolje rečeno kao malo bolja sjedišta u autobusima na gradskom prevozu?

Ipak ako krene prema Bihaću valja sjediti 7 sati.
Post Reply