Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

User avatar
Masinac
Posts: 319
Joined: Wed Jul 29, 2009 12:46 pm
Location: Sarajevo

Re: Niskopodni EMV

Post by Masinac »

U današnjem"Dnevnom avazu" ima slika niskopodnog voz i interviju koji je dao g-din Puzić u kome se kaže da još nisu završena sva potrebna ispitivanja u Češkoj te da če posle toga nova testiranja po tri mjeseca biti u Madžarskoj i Crnojgori pa da če tek onda voz nazad. Isto tako u tekstu se navodi da cjelokupan trošak testiranja snosi proizvođač tj Končar. :-? :-ss
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

Članak iz današnjeg Dnevnog avaza. Zapažanje i komentar novinara su sasvim ok po pitanju pendolina. Kakav je dogovor ŽFBiH i Končara bio, to mi mali ljudi nikada nećemo saznati. Interesuje me šta će se to testirati po Mađarskoj i Crnoj Gori?

Voz smo kupili 2009. godine a počet će mo ga voziti i koristiti po BiH 2011. kako stvari stoje.

Svaka čast.

Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Niskopodni EMV

Post by damir661 »

Testiranje u Crnoj Gori?????????? 8-}
User avatar
Masinac
Posts: 319
Joined: Wed Jul 29, 2009 12:46 pm
Location: Sarajevo

Re: Niskopodni EMV

Post by Masinac »

Da možda nije i Crna Gora zainteresovana za kupovinu ovog voza ????????? :-?
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by Otpravnik vozova »

:-B Ma da se ja pitam dao bih malo na testiranje u Makedoniju, pa u Bugarsku, pa malo i na Kosovo... šta fali nek se ljudi istreniraju, mi smo svakako dobričine, stojimo na usluzi! [-( :(
Image
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Niskopodni EMV

Post by ela »

Sjećam se kad smo ja i Admin negdje početkom Marta ove godine jurili za niskopodnim,kad je prvi put išao do Bradine i da ga slikamo na Vijaduktima između Tarčina i Raštelice. Rekoh u jednom momentu,sad se ubrzo vraća za Hrvatsku,i možda je ovo posljednji put da ga vidimo....Činjenica je da sam razgovarao sa kolegama koji su bili na ispitivanju voza u Hrvatskoj,on dobro vozi,ima nekih problema,što bi se moglo pripisati dječijim bolestima. Neke probleme ing otklanjaju u hodu,a neke ne. Ali to je ipak prototip,i naravno da se sve to mora uštimati. Šta će vrijeme pokazati vidjećemo....
Pozdrav iz Mostara
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

Masinac wrote:Da možda nije i Crna Gora zainteresovana za kupovinu ovog voza ????????? :-?
Koliko znam, bilo je priče o nabavci 3 EMV za lokalni saobraćaj, pošto je u toku remont pruge Podgorica - Nikšić i njena elektrifikacija. Takođe ŽS je nedavno raspisao tender za nabavku 25 novih EMV, međutim Končarev Niskopodni neće sigurno biti nabavljen pošto je jedan od uslova tendera da je ponuđač u proteklih 5 godina proizveo najmanje 20 motornih vozova godišnje.
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

Otpravnik vozova wrote::-B Ma da se ja pitam dao bih malo na testiranje u Makedoniju, pa u Bugarsku, pa malo i na Kosovo... šta fali nek se ljudi istreniraju, mi smo svakako dobričine, stojimo na usluzi! [-( :(
Po mom mišljenju ovo nema nikakve veze sa testiranjem, već sa pokušajem prodaje. Kad se vrati u BiH imat će pretrčanih kilometara solidno, ali nažalost putnike nije vozio.
Masinac wrote:Da možda nije i Crna Gora zainteresovana za kupovinu ovog voza ????????? :-?
Ovo u neku ruku je moguće, međitim, Crnoj Gori bi bolje došao Pendolino, radi nagibne tehnike. A što se tiče međunarodnog plana željeznica Crne Gore, odavno se počelo špekulisati da bi se Talgo moga pojaviti. Ovo ima smisla, jer je država jako turistički razvijena, treba turiste privući.
ela wrote:Sjećam se kad smo ja i Admin negdje početkom Marta ove godine jurili za niskopodnim,kad je prvi put išao do Bradine i da ga slikamo na Vijaduktima između Tarčina i Raštelice. Rekoh u jednom momentu,sad se ubrzo vraća za Hrvatsku,i možda je ovo posljednji put da ga vidimo....Činjenica je da sam razgovarao sa kolegama koji su bili na ispitivanju voza u Hrvatskoj,on dobro vozi,ima nekih problema,što bi se moglo pripisati dječijim bolestima. Neke probleme ing otklanjaju u hodu,a neke ne. Ali to je ipak prototip,i naravno da se sve to mora uštimati. Šta će vrijeme pokazati vidjećemo....
Da li su to bile dječije bolesti i kako su otklonjene ostaje da se vidi, očito je da problema ima, Končar to javno neće priznati? Kako će se pokazati u eksplataciju ostaje da se vidi. Moje mišljenje je da je ova investicija promašaj, ovo nisu mala novčana sredstva. Da li smo mogli kupiti nešto drugo, ostaje pitanje za naredne rasprave i debate. Novinari navode Pendolino, ali koliko mi je pozanto, našu signalizaciju i sve ostalo bi trebalo prilagoditi za njeg.
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

rasha wrote:
Masinac wrote:Da možda nije i Crna Gora zainteresovana za kupovinu ovog voza ????????? :-?
Koliko znam, bilo je priče o nabavci 3 EMV za lokalni saobraćaj, pošto je u toku remont pruge Podgorica - Nikšić i njena elektrifikacija. Takođe ŽS je nedavno raspisao tender za nabavku 25 novih EMV, međutim Končarev Niskopodni neće sigurno biti nabavljen pošto je jedan od uslova tendera da je ponuđač u proteklih 5 godina proizveo najmanje 20 motornih vozova godišnje.
Ovaj uslov je sasvim ok i logičan.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Niskopodni EMV

Post by damir661 »

Ma da se ja pitam dao bih malo na testiranje u Makedoniju, pa u Bugarsku, pa malo i na Kosovo... šta fali nek se ljudi istreniraju, mi smo svakako dobričine, stojimo na usluzi!
Na Kosovu ce malo teze da ga testiraju jer su sve pruge na Kosovu neelektrificirane, jedino ako zakace Nohaba ili neku 661 ispred.
Ko zna mozda dodje nekad i na ZS.
Post Reply