Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

User avatar
HOS
Posts: 72
Joined: Fri Nov 12, 2010 11:46 am

Re: Niskopodni EMV

Post by HOS »

441-905 wrote:
elijas wrote:Pa zna se Bihać-Sarajevo.. :-*
rasha wrote:
[email protected] wrote: Da mu neće biti malo predaleko? :))
Čini mi se da je 8 sati mnogo za sedenje u Niskopodnom. U pitanju je regionalni voz, za koga su namenjene relacije do 3-4 sata u vrh glave. Za Bihać je, mislim mnogo bolje i udobnije popraviti vagone remontovane u Gredelju i njih staviti na taj voz. Ukoliko se ti vagoni poprave, biće ih dovoljno, jer će za Beograd ići Talgo i oslobodiće se dva vagona iz voza 450/451. Al odoh previše u offtopic...
Drago mi je da kompozicija napokon dolazi, i da će od novog reda vožnje u eksplataciju. Gdje će voziti, zar je to bitno na kraju krajeva, neka samo vozi? Po mom mišljenju relacija bi trebala biti što je moguće duža, jer to će biti odličan vid promocije noviteta na željeznici.
svaka cast, sto duze to bolje!
User avatar
HOS
Posts: 72
Joined: Fri Nov 12, 2010 11:46 am

Re: Niskopodni EMV

Post by HOS »

elijas wrote:Pa zna se Bihać-Sarajevo.. :-*
Iskreno volio bih da ovaj ljepotan dodje u Bihac, ali to za sada nije realno, KM jos nije obnovljena. Njegova idealna relacija bila bi Zenica-Mostar ili Sarajevo-Banja Luka.
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by atlantis. »

Definitivno Zenica-Sarajevo i Sarajevo-Mostar. U ljeto mozda Sarajevo-Ploce, kao veza vozovima iz 3B.

Kao prvo, ovaj voz nije udoban/podoban za duze relacije.
Kao drugo, elektricni je, tako da ne moze ici prema Bihacu.
User avatar
candyman
Posts: 19
Joined: Thu Mar 11, 2010 9:04 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by candyman »

atlantis. wrote:Definitivno Zenica-Sarajevo i Sarajevo-Mostar. U ljeto mozda Sarajevo-Ploce, kao veza vozovima iz 3B.

Kao prvo, ovaj voz nije udoban/podoban za duze relacije.
Kao drugo, elektricni je, tako da ne moze ici prema Bihacu.
Necu da se svadjam, ali mislim da je bezveze to sto pricash. Mi smo dobili liniju, a vjeruj da cemo i voz. Kontaktna mreza fali, ali uskoro ce i ona biti u funkciji pa cemo onda imati sve uslove da taj jedan voz ide prema Bihacu. Slazem se da bi bilo fino da se koriste stariji vagoni, dok se ne remontuje pruga, pa kad se remontuje onda ubaciti i ove novije. Na kraju krajeva nije ni vase ni moje da pricamo o necem sto nemamo pojma. Zivimo u bosni, pa je moguce da na kraju i talgo bude ishao za Bihac. hahahahaha...sala
Grad na Uni!!!
Image
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by atlantis. »

candyman wrote:
atlantis. wrote:Definitivno Zenica-Sarajevo i Sarajevo-Mostar. U ljeto mozda Sarajevo-Ploce, kao veza vozovima iz 3B.

Kao prvo, ovaj voz nije udoban/podoban za duze relacije.
Kao drugo, elektricni je, tako da ne moze ici prema Bihacu.
Necu da se svadjam, ali mislim da je bezveze to sto pricash. Mi smo dobili liniju, a vjeruj da cemo i voz. Kontaktna mreza fali, ali uskoro ce i ona biti u funkciji pa cemo onda imati sve uslove da taj jedan voz ide prema Bihacu. Slazem se da bi bilo fino da se koriste stariji vagoni, dok se ne remontuje pruga, pa kad se remontuje onda ubaciti i ove novije. Na kraju krajeva nije ni vase ni moje da pricamo o necem sto nemamo pojma. Zivimo u bosni, pa je moguce da na kraju i talgo bude ishao za Bihac. hahahahaha...sala
Nemamo se potrebe svadjati. Svak ima pravo na misljenje. Pogotovo kad ga obrazlozi. Mozda bi ti mogao obrazloziti svoje.

Talgo bi bio podoban za Bihac zbog svoje udobnosti. Koncarov voz nije, jer sjedista nisu dovoljno udobna za duge voznje.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

Evo još tjedan dana je do novog voznog reda,a niskog nema,zna li se šta je s njim?

Pozdrav!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

stjepan wrote:Evo još tjedan dana je do novog voznog reda,a niskog nema,zna li se šta je s njim?

Pozdrav!!
Bojim se da odgovor na ovo pitanje još uvijek niko sa 100% sigurnošću nema. Jedino što nam preostaje, je čekati.

Pozdrav.
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

U tijeku je preuzimanje niskopodnog od strane ŽFBiH,što će reći da je ekipa iz Sarajeva u Končaru i da bi niski trebao svaki dan krenuti prema Sarajevu.
[email protected]
Posts: 65
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:34 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by [email protected] »

dash9 wrote:U tijeku je preuzimanje niskopodnog od strane ŽFBiH,što će reći da je ekipa iz Sarajeva u Končaru i da bi niski trebao svaki dan krenuti prema Sarajevu.
Any time now, any time... (-|
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by 441-905 »

dash9 wrote:U tijeku je preuzimanje niskopodnog od strane ŽFBiH,što će reći da je ekipa iz Sarajeva u Končaru i da bi niski trebao svaki dan krenuti prema Sarajevu.
Uskoro će godina dana od kada je niski prvi put došao u Sarajevo. Kad ga budem vidio na željeničkoj stanici, tek onda ću početi vjerovati.

Nakon toga ću otići na neku dužu vožnju i dati objektivan stav o njemu.
Post Reply