Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Niskopodni EMV

Post by lohner 712 »

kokpit...

Image

Image

Displey...

Image

Rade Končar...

Image

I za kraj oproštajna...

Image

Karta, uz popust 99% B-) , osim na nadoplatu za rezervaciju i doplate za poslovni voz.

Image

Image

Voz je zaštopao u polasku, kažu neka elektronika, tako da je krenuo tek oko 08:15, a kasnio je u Mostaru pola sata.
U povratku defektirao teretni voz pa je niski kasnio skoro sat u Sarajevu
Dojmovi odlični: Dobro ide, malo plastika škripuće, klima fercera.. et sve u svemu super pravo...
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Dobra putopis kolega lohner, drago mi je da si uživao. Imao sam priliku u nekoliko navrata ulaziti u Niskog, ali još se nisam provozao. Kada to uradim iznesem svoje utiske. Interesuje me kakva je popunjenost voza, obzirom da je subota bila?

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Niskopodni EMV

Post by lohner 712 »

Slabo Boga mi.......

Za Mostar samo troje u prvom razredu, i 20-ak putnika u drugom razredu, ali iz Mostara je bilo 50-ak putnika u drugom razredu a u prvom se situacija nije mjenjala.

I da, vrlo važno..... stigli bi smo po voznom redu da nas nije zeznuo defekt teretnjaka između Pazarića i Raštelice al kad neće neće, a jetes ga majstor bio potegao u povratku, i uz lagane vožnje koje najblaže rečeno smaraju mogli smo ko japanci biti tačni, ali defekt je čudo, čini mi se da je 904 defektirala, nisam siguran..

Sjedišta su kruta poprilično, sjedio sam i malo u drugom razredu, ali u prvom su ok, malo se mogu i podesiti ka nazad....

Ali toalet sa kliznim vratima...... :)) baš je dobar.

I da što se tiče klime: Pingvini padaju unesvijest u kabinama mašinovođa to šiba na 18 stepeni a i modulima 20-22, ma ledara, ali kad otvori vrata onda sukne vreli zrak...
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
4412001
Posts: 8
Joined: Sat Jun 16, 2012 9:40 am

Re: Niskopodni EMV

Post by 4412001 »

Evo i mene, pozdrav svima.
U petak je bilo 76 putnika za Mostar.
Nakon promidžbe i malo vremena da ga ljudi vide bit će bolje.
4412001
Posts: 8
Joined: Sat Jun 16, 2012 9:40 am

Re: Niskopodni EMV

Post by 4412001 »

Još da nema toliko laganih vožnji i zaustavljanja radi neispravnih signala, bili bi na vrijeme u svim stanicama, a ovako je niski osuđen na kašnjenje i prije polaska.
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Niskopodni EMV

Post by lohner 712 »

Lagane vožnje=Smaranje :ymdevil: , Npr Mostar-Raštani, čas 80 na sat, čas 30 na sat..... Dave lagane vožnje, pravooo. :!!
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
Dean24zg
Posts: 30
Joined: Tue Jun 21, 2011 4:09 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by Dean24zg »

U kojem kolodvoru na 'južnoj pruzi' je križanje niskopodnog i 396?
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Dean24zg wrote:U kojem kolodvoru na 'južnoj pruzi' je križanje niskopodnog i 396?
Po pravilu u stanici Konjic, ali nekada i u ukrsnicama Ovčairi ili Grad. Pozdrav Bo Bo :) .
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Bačićko polje, 10.07.2012. godine u 20:00. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
mariola
Posts: 13
Joined: Fri Jul 24, 2009 2:26 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by mariola »

Ee ...ovo je 'za ne povjervoat' ... :-bd
Dabogda mu se tockovi istrugali od predjenih kilometara.

Jedno pitanje. Posto ima nas koji zivimo na drugom kraju svijeta i nemamo se priliku provozati vozom kroz Bosnu i H cesto kao vecina vas na ovom forumu. Da li moguce da neko od vas ko je masinovodja ili je dobar haver sa nekim masinovodjom snimi jedan HD film u rezoluciji 720p iz kabine od Sa do Mostara ili cijelu turu bez muzike u pozadini. Gledam na Youtube-u ima kojekakvih ljubitelja zeljeznice po Austriji i Njemackoj koji stavljaju takve filmove. Bio bi red kad bi se i ovdje neko angazov'o.

Nesto npr u ovakvom formatu i kvaliteti:

http://www.youtube.com/watch?v=fvQLTjuR ... ata_player
Post Reply