Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Posljednji put po starom redu vožnje. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Na povratku za Sarajevo putnu. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

Po nezvaničnim informacijama od 9. decembra niskopodni će voziti relaciju Sarajevo - Ploče kao brzi voz 390/391. Umesto što će stajati u Pločama pola dana, kao sadašnja garnitura 390/391, za to vreme će voziti kao pogranični lokalni voz Ploče - Čapljina - Ploče.
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Niskopodni EMV

Post by BHzeljeznice »

A nije im neka fora,zsto da ne ide Ploce-Mostar,ili Capljina-Mostar,jer postoji lokal Ploce-Metkovic :( :-\
Image
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

BHzeljeznice wrote:A nije im neka fora,zsto da ne ide Ploce-Mostar,ili Capljina-Mostar,jer postoji lokal Ploce-Metkovic :( :-\
Moja pretpostavka je da je to HŽ-ova cena, umesto novca. Od Čapljine do Ploča bi trebalo da vozom upravlja hrvatski mašinovođa, ali i federacijski ide zajedno sa njim do Ploča.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

rasha wrote:.... Od Čapljine do Ploča bi trebalo da vozom upravlja hrvatski mašinovođa, ali i federacijski ide zajedno sa njim do Ploča.
Suprotno,ako je prisutan,vozom upravlja ŽFBH strojovođa,hrvatski može biti samo pilot ...
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Niskopodni EMV

Post by BHzeljeznice »

rasha wrote:Po nezvaničnim informacijama od 9. decembra niskopodni će voziti relaciju Sarajevo - Ploče kao brzi voz 390/391. Umesto što će stajati u Pločama pola dana, kao sadašnja garnitura 390/391, za to vreme će voziti kao pogranični lokalni voz Ploče - Čapljina - Ploče.
Ovaj mi voz nije za nikakav ''redovan'' saobracaj brzih il' lokalnih vozova.Po meni je on iskljucivo poslovni,ili nekakav expresni voz.Sad ako se ukida mnogo ovih linija međunarodnih,treba raditi na tome da se sada povežu dijelovi zemlje/gradovi koji su prije bili u vezi tim međunarodnim vozovima. Da se npr. napravi neki konsenzus,dogovor između ŽFBH-a i ŽRS-a da se ovaj voz stavi na relacij Banja Luka-Sarajevo ili Banja Luka-Sarajevo-Mostar npr. A za ovaj voz prema Pločama ubacit' neki opet voz sa klasama,jos ako to budu noćni/jutarnji da se ljudi mogu izvrnut' unutra,zaspat,a ipak ima od Sarajeva do Ploča lijepog puta..... :-? :-?
Image
User avatar
HOS
Posts: 72
Joined: Fri Nov 12, 2010 11:46 am

Re: Niskopodni EMV

Post by HOS »

Ima i teorija da bi ovaj ljepotan mogao povezati dva najveća bh. grada Sarajevo i Banja Luku.
hrnjic
Posts: 70
Joined: Mon May 02, 2011 12:19 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by hrnjic »

nek ubace brzi sarajevo bihać umjesto zagreb sarajevo noćni
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

HOS wrote:Ima i teorija da bi ovaj ljepotan mogao povezati dva najveća bh. grada Sarajevo i Banja Luku.
Uf... tvrdnja koja su naša dva najveća grada :ymhug: !
Neki bi tu glatko ubacili Mostar? A ja bi rekao da su oba najveća Tuzla i Tuzla :D ...
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply