Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

lohner 712 wrote:Ako sam dobro čuo iskočio je.
Gde i kako? Čudi me da novinari ne tamburaju na sav glas...
User avatar
hubke
Posts: 46
Joined: Tue Jan 10, 2012 8:55 pm
Location: Ilidža-Sarajevo

Re: Niskopodni EMV

Post by hubke »

rasha wrote:
lohner 712 wrote:Ako sam dobro čuo iskočio je.
Gde i kako? Čudi me da novinari ne tamburaju na sav glas...
JA sam nesluzbeno cuo da je iskocio i da su mu polomljeni diferencijali. Kazem nesluzbeno. Ako je to tacno onda bye bye niskopodni jer ga ovi nasi uhljupi nikad nece popraviti :(
:D
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

hubke wrote: JA sam nesluzbeno cuo da je iskocio i da su mu polomljeni diferencijali.:(
Diferencijale imaju kamioni i automobili, dok su željeznički točkovi spojeni čvrstom vezom, osovinom i nemaju takvih stvarki B-) ... neka dizel hidraulična vozila imaju kardane, ali opet bez diferencijala!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Niskopodni EMV

Post by BHzeljeznice »

:-o Znaci oni iz kafane u Doboju su imali pravo #:-s
Image
lapolapo
Posts: 25
Joined: Mon Apr 02, 2012 10:31 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by lapolapo »

pa vozil išta u tom terminu za Banja Luku?
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Niskopodni EMV

Post by lohner 712 »

Čini mi se da idu dva vagona....
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Niskopodni EMV

Post by BHzeljeznice »

Ja sam Bgm bio prisutan kada je isao jedan vagon ZFBH prve klase,bit ce i slika! :-\
Image
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Niskopodni EMV

Post by lohner 712 »

http://www.bh-index.com/?p=12676
Moderni elektromotorni voz koji su “Željeznice FBiH” krajem 2009. godine kupile od hrvatske kompanije “Končar” za 5,3 miliona eura nedavno se pokvario prilikom parkiranja i trenutno se nalazi u depou u Rajlovcu.

Podjećamo, ovaj skupcojeni voz nije saobraćao ni godinu na bh. prugama, ali zbog dotrajalih kolosijeka pukla je glavna osovina te je od 26. decembra prošle godine uskladišten u depou kod Sarajeva.Katastrofalni uvjeti vožnje: Pokvario se skupo plaćeni voz, putnici se prevoze u prepunim smrdljivim vagonima…

Do kvara na “Končaru” došlo je prilikom parkiranja u depou kada mu je otkazala glavna osovina, a, prema saznanjima , riječ je o težem kvaru koji mehaničari “Željeznica FBiH” već danima pokušavaju otkloniti – piše Avaz

- Sreća je samo pa se kvar desio u depou. Šta bi bilo da se kvar dogodio na otvorenoj pruzi? Njegov remont trebao je već odavno biti urađen, ali niko ne zna zbog čega se odgađalo. Voz je totalno “ishaban” nakon saobraćaja do Čapljine, tako da je remont bio neminovan. Međutim, sada ga ne mogu ni popraviti. Iz “Končara” ne žele poslati dijelove, jer voz nikada nije isplaćen – kaže naš sagovornik iz “Željeznica FBiH”.
Ovako tu piše....
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Niskopodni EMV

Post by BHzeljeznice »

Da,iz današnjeg izdanja Avaza,a sve se dogodilo 26.09. a da niko nije ni havaza pustio o tome [-x [-x
Image
lapolapo
Posts: 25
Joined: Mon Apr 02, 2012 10:31 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by lapolapo »

BHzeljeznice wrote:Ja sam Bgm bio prisutan kada je isao jedan vagon ZFBH prve klase,bit ce i slika! :-\
Jeste i ja sam ga juče vidio u Semizovcu.
lohner 712 wrote: Iz “Končara” ne žele poslati dijelove, jer voz nikada nije isplaćen – kaže naš sagovornik iz “Željeznica FBiH”.
dok su pročitali informacije sa ovog foruma
Post Reply