Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

revizor
Posts: 50
Joined: Thu Jan 14, 2010 5:14 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by revizor »

Stvarno odllicne slike,svaka cast..
elijas
Posts: 93
Joined: Tue Nov 17, 2009 7:10 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by elijas »

Koliko sam primjetio bočni prozori su toliko maleni da mašinovođa ili pilot nemože proturiti glavu prilikom eventualne manevre ili pračenja eventualne manipulacije putnika na stanici, nego samo može proturiti ruku za nekakav opšti nalog,a sve ovo govorim zbog mogućeg kvara kamere koja sve to prati. Stoga prilikom eventualnog kvara te kamere dolazi do teškog defekta, možda je to mali propust konstruisanja. L-)
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by staner »

elijas wrote:Koliko sam primjetio bočni prozori su toliko maleni da mašinovođa ili pilot nemože proturiti glavu prilikom eventualne manevre ili pračenja eventualne manipulacije putnika na stanici, nego samo može proturiti ruku za nekakav opšti nalog,a sve ovo govorim zbog mogućeg kvara kamere koja sve to prati. Stoga prilikom eventualnog kvara te kamere dolazi do teškog defekta, možda je to mali propust konstruisanja. L-)
Kolega elijas koliko puta sam gledao ove fotke nisam to primijetio.Mogao bih nam neko kompetentan dati informacije povodom toga.. x_x
User avatar
cirosana
Posts: 94
Joined: Sat Jul 11, 2009 1:10 am

Re: Niskopodni EMV

Post by cirosana »

staner wrote:
elijas wrote:Koliko sam primjetio bočni prozori su toliko maleni da mašinovođa ili pilot nemože proturiti glavu prilikom eventualne manevre ili pračenja eventualne manipulacije putnika na stanici, nego samo može proturiti ruku za nekakav opšti nalog,a sve ovo govorim zbog mogućeg kvara kamere koja sve to prati. Stoga prilikom eventualnog kvara te kamere dolazi do teškog defekta, možda je to mali propust konstruisanja. L-)
Kolega elijas koliko puta sam gledao ove fotke nisam to primijetio.Mogao bih nam neko kompetentan dati informacije povodom toga.. x_x
Image
U te 2 izbocine gore se nalaze kamere.
BORK-BORK-BORK
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by staner »

cirosana wrote:
staner wrote:
elijas wrote:Koliko sam primjetio bočni prozori su toliko maleni da mašinovođa ili pilot nemože proturiti glavu prilikom eventualne manevre ili pračenja eventualne manipulacije putnika na stanici, nego samo može proturiti ruku za nekakav opšti nalog,a sve ovo govorim zbog mogućeg kvara kamere koja sve to prati. Stoga prilikom eventualnog kvara te kamere dolazi do teškog defekta, možda je to mali propust konstruisanja. L-)
Kolega elijas koliko puta sam gledao ove fotke nisam to primijetio.Mogao bih nam neko kompetentan dati informacije povodom toga.. x_x
Image
U te 2 izbocine gore se nalaze kamere.
Ma kolega ćirosana u pitanju su bočni prozori znaš li šta od toga ?
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Niskopodni EMV

Post by igorailwayman »

Pozdrav!

Nisam baš kompetentan, ali mislim da znam odgovor =)) =)) .

Kao što se da primjetiti na vozu su ugrađene dvije kamere s lijeve i desne strane (na prvi pogled podsjećaju na "retrovizore") koje služe za nadziranje ulaska i izlaska putnika iz/u voz, pa mislim da pomoću tih kamera i displeya unutar kabine mašinovođa ima dobru preglednost voza tokom manevre i sl...

Što je za mene nekako i logičnije jer se radi o suvremenom vozu i bilo bi možda malo i "smiješno" da u takvom vozu mašinovođa mora proturit glavu kroz prozor kako bi mogao izvršavati manervu..

Hvala!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by staner »

igorailwayman wrote:Pozdrav!

Nisam baš kompetentan, ali mislim da znam odgovor =)) =)) .

Kao što se da primjetiti na vozu su ugrađene dvije kamere s lijeve i desne strane (na prvi pogled podsjećaju na "retrovizore") koje služe za nadziranje ulaska i izlaska putnika iz/u voz, pa mislim da pomoću tih kamera i displeya unutar kabine mašinovođa ima dobru preglednost voza tokom manevre i sl...

Što je za mene nekako i logičnije jer se radi o suvremenom vozu i bilo bi možda malo i "smiješno" da u takvom vozu mašinovođa mora proturit glavu kroz prozor kako bi mogao izvršavati manervu..

Hvala!
Da kolega ali prilikom kvara tih kamera dolazi do defekta što mi je malo čudno.Zbog neke dvije kamerice i dva prozorčića kroz koje će mašinovođa izviriti da se proglasi defektom.BAŠ ČUDNO !! x_x
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

igorailwayman wrote:Pozdrav!

Nisam baš kompetentan, ali mislim da znam odgovor =)) =)) .

Kao što se da primjetiti na vozu su ugrađene dvije kamere s lijeve i desne strane (na prvi pogled podsjećaju na "retrovizore") koje služe za nadziranje ulaska i izlaska putnika iz/u voz, pa mislim da pomoću tih kamera i displeya unutar kabine mašinovođa ima dobru preglednost voza tokom manevre i sl...

Što je za mene nekako i logičnije jer se radi o suvremenom vozu i bilo bi možda malo i "smiješno" da u takvom vozu mašinovođa mora proturit glavu kroz prozor kako bi mogao izvršavati manervu..

Hvala!
Kamere su za bolju preglednost voza u vožnji i stanici.Siguran sam da je prozor na kabini veći,već zbog preuzimanja naloga i obavještenja potrebnih za siguran saobraćaj,sa zatamnjenim folijama se štiti MV i poljepšava izgled,a skriva stvarna veličina prozora.Zanima me kako će ŽFBH riješiti odredbu signalnog pravilnika koja određuje mjesto mašinskog osoblja za vrijeme otprave putničkog voza iz stanice.
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
dkw
Posts: 84
Joined: Mon Jun 01, 2009 5:35 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dkw »

Evo malo nocnih slika !

Image
Image
Image
Image

Pozdrav Dule
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by staner »

Kolega svaka čast ove slikice su prave još pogotovo u noćnoj idili...... **==
Post Reply