Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

noone
Posts: 14
Joined: Fri Jun 26, 2009 1:26 am

Re: Niskopodni EMV

Post by noone »

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Niskopodni EMV

Post by admin »

Meni djeluje dobro, lijepo je vidjeti nešto ovako, nadamo se da uskoro stiže u Sarajevo.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/vide ... html#video
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

admin wrote:Meni djeluje dobro, lijepo je vidjeti nešto ovako, nadamo se da uskoro stiže u Sarajevo.

Tko,Kosor :lol:
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Niskopodni EMV

Post by admin »

stjepan wrote:
admin wrote:Meni djeluje dobro, lijepo je vidjeti nešto ovako, nadamo se da uskoro stiže u Sarajevo.

Tko,Kosor :lol:
:D
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Lijepo izgleda dotjeran je dizajnerski nema šta čista 10 treba sacekati i vidjet kako ce se ponasati na probama. Naisao sam na par slika unutrašnjosti na netu, izgleda konforno ali mi je nekako vise orjentiran za kraće relacije, nisam siguran kako bi se ponasao preko Bradine i kako bi se putnici osjecali poslije ovakve voznje. Sve u svemu čestitke ljudima iz Končara. Veliki pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

On i jeste pravljen kao prigradski voz i može se upotrijebiti i za srednje daleke ture...
Dakle relacije do Doboja, Ploča jesu srednje daleke, a do Zenice i Mostara jesu prigradske, a to što putujemo dugo je neka druga priča...
Izgleda da se malo odstupilo od izgleda sa ove fotke koja je poodavno distribuirana i koja je pokazivala kako će da izgleda ovaj EMV...
Čelo, ona velika usta, to je drugačije...Kao i nepostojanje jedne vrste pluga, raonika koji se nazire na ranijoj slici, uzorku...
pozdrav...

Image
Posavina expres
User avatar
Masinac
Posts: 319
Joined: Wed Jul 29, 2009 12:46 pm
Location: Sarajevo

Re: Niskopodni EMV

Post by Masinac »

Mislim da je sada naj bitnije da je voz gotov i da su počela ispitivanja . Mislim da će brzo biti završena ispitivanja u krugu Končara i da če voz stići da pokaže svoje na Bradinskoj rampi. Isto tako mislim da če kod sljedečih vozova doći do određenih promjena , kao i kod lokomotiva podserije 900 , jer tokom eksplatacije svi nedostaci se evidentiraju i proizvođač odma vrši poboljšanja.
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Niskopodni EMV

Post by ela »

Trebaće vremena da se stvari i komponente voza uštimaju,no u asihrone vučne motore i inveter pretvarače ne sumnjam. Stvar je provjerena na Simensu FS64 H4 popularnoj Helgi,kao i na Taurusu.
Ideja za voz je potekla od niskopodnog zagrebačkoj tramvaja,koji se pokazao kao dobar u eksploataciji. Ima čak i snimaka što je pravio Lovac_na_pruge,prilikom vožnje tramvajem po Zagrebu za vrijeme velike kiše kad su ulice doslovice bile poplavljene vodom,tramvaj je vozio kao da je suho,a ni velika voda i vlaga nisu smetale asihronim motorima.
Ti Mašinac znaš da Mađari imaju velikih problema prilikom vožnje po snijegu,zbog kovitlanja snježnih pahuljica prilikom kretanja voza i redovan defekt je "uzemljenje strujnih krugova probilo na masu". Šta će ispitivanja pokazati vidjećemo,no mislim da bi mogao u pravo zimsko vrijeme doći na Bradinsku rampu,da se voz ispitiva u lošim uslovima vremena i stanja šine. U slučaju da kupimo ove vozove,trebaće nam odmah da obezbjedimo dovoljan broj čeonih stakala (šajbi),jer ledenice u tunelima po bradiskoj rampi neće imati milosti....
Pozdrav iz Mostara
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Niskopodni EMV

Post by gc »

Dobro izgleda, nema sta, samo se nadam da ne dobijamo Jadranku u paketu sa vozom :D

Na zeljeznice.net postoji slika unutrasnjosti sa malo cudnim rasporedom sjedala, dva sa jedne, jedno sa druge strane.
Ovo je raspored iskljucivo za prigradske vozove, ne znam bas da ce trebati puno takvih.
Pretpostavljam da ce vecina morati biti sa 2-2 rasporedom, ipak je vecina prometa medjugradska.
Medjutim ovo je jos prototip, vidjet cemo kakav ce finalni produkt biti.
User avatar
fifi82
Posts: 123
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:36 am

Re: Niskopodni EMV

Post by fifi82 »

Vozic nije los,meni se svida.Jos sam da nam ga Kosorica dovuce i sve OK :D al salu na stranu ajmo sad malko ozbiljno.
Da li neko zna gdje ce se ti vozovi drzat mislim da li ce bit neke hale u kojima bi bili jer ne bi bas bilo pozeljno da stoje negdje vani pored nasih vrijednih grafitera :evil:
DANAS JE TESKO BITI GLUP JER JE KONKURENCIJA VELIKA
Post Reply