Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

Končar se zaigrao za 5000 kg.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Samo za 5 tona, valjda ce se pronaci dijeta da smrsa sigurno i bezbjedno po svoje kao i zdravlje putnika. Kako se meni cini problem je ozbiljniji nego sto izgleda dok je niski rastavljen i u dijelovima. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

Naravno da je problem.Kada iz puke nule želiš stvoriti nešto novo e onda je to malo........... :((
Niski je prepun rješenja i konstrukcija za koje se tek mora dokazati uporabna vrijednost,a potom malo i na ateste.
Jedino želim da dijeta ne krene iz I razrede i iz caffe-a.
Pozdrav.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

dasch9 wrote:Naravno da je problem.Kada iz puke nule želiš stvoriti nešto novo e onda je to malo...........
Niski je prepun rješenja i konstrukcija za koje se tek mora dokazati uporabna vrijednost,a potom malo i na ateste.
Jedino želim da dijeta ne krene iz I razrede i iz caffe-a.
Pozdrav.
Znam da je Končar pun etuzijazma i želja za uspjeh, svog prototipa niskopodnog voza. Kao što je poznato voz je bio na testiranjima po BiH. Kako kažu inžinjeri i tehničari iz Končara, rezultati su bili više nego dobri, ali po povratku u Končar, sa rezultatima mjerenje nastao je tajac. Ovakav pristup ostavlja dosta prostora za špekulaciju, da garnitura ima dosta poteškoća, i da se one, ne završavaju samo na problemu sa konstrukcijom.

Veliki pozdrav Bo Bo :) .
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

Sam po sebi problem od 5 tona ne bi trebao biti problem. I sama količina putnika je varijabilna, pa se za jedan običan vagon računski uzima težina od 5 t tereta-putnika. Na 4 jedinice je to ohohooo! Hoću da kažem da bi se te tone dale prerasporediti, ukalkulisati.
U prevodu: problem je vjerovatno dublji i ozbiljniji.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Niskopodni EMV

Post by admin »

Ćiro_bos wrote:Sam po sebi problem od 5 tona ne bi trebao biti problem. I sama količina putnika je varijabilna, pa se za jedan običan vagon računski uzima težina od 5 t tereta-putnika. Na 4 jedinice je to ohohooo! Hoću da kažem da bi se te tone dale prerasporediti, ukalkulisati.
U prevodu: problem je vjerovatno dublji i ozbiljniji.
pozdrav...
Znaći tih 5 tona se odnosi na putnike. Samo netreba dati da putnici ulaze i može u saobraćaj :)
eddielexx
Posts: 98
Joined: Mon Feb 22, 2010 7:45 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by eddielexx »

Znači ništa od niskog, hajmo mi prepravljati naše mađare :D Sve što dolazi iz Cro je nekako swingasto xD :D:D:D:D:D Šala :D
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

admin wrote:
Ćiro_bos wrote:Sam po sebi problem od 5 tona ne bi trebao biti problem. I sama količina putnika je varijabilna, pa se za jedan običan vagon računski uzima težina od 5 t tereta-putnika. Na 4 jedinice je to ohohooo! Hoću da kažem da bi se te tone dale prerasporediti, ukalkulisati.
U prevodu: problem je vjerovatno dublji i ozbiljniji.
pozdrav...
Znaći tih 5 tona se odnosi na putnike. Samo netreba dati da putnici ulaze i može u saobraćaj :)
Admine budi ozbiljan, inače će Bo Bo opet brisati B-) !
Naglasak je bio na tome da je vjerovatno problem-problemi mnogo ozbiljniji.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Niskopodni EMV

Post by igorailwayman »

5 tona nije problem za jedan voz koji inače teži 120 tona. Problem je 5 tona viška na jednom dijelu voza. To znači da na tom dijelu nije težina dobro raspoređena. Voz ima 120 t i trodijelni je i to u prosjeku po 40 t na svaki dio, ali u praksi i nije tako.. Tih 5 tona kako se već pročulo, ako je to 5 tona, i nije problem i biti će raspoređeno i s vozom će biti sve uredu, i sada je uredu. Pa pobogu vozio je i takav.

Znam da bi neki htjeli da on nikad nedođe kon nas i da bi neki vječito htjeli imati mađare, uz poštovanje prema njima, ali oni su već prestari.
Voz će doći i tu nema priče hoće li ili neće. Dolazak voza je za nas viša sila, i doći će kakvi takvi. A doći će u najboljem stanju. Samo će ih vjerovatno doći 6 umjesto 9.

Mađari će biti za lokalni saobraćaj a niskopodni za regionalni, stajat će na važnijim stanicama i stajalištima a ne ko mađari sad na svakom.

Pozdrav!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Ćiro_bos »

igorailwayman wrote: Dolazak voza je za nas viša sila, i doći će kakvi takvi. A doći će u najboljem stanju.
Pozdrav!
Svaka čast na hrabrosti...Ja više nisam takav optimista, mada bih volio sve najbolje u mojoj firmi. I volio bih da kupimo ne 9, nego 29 tih niskih vozova. Moja jedina zadrška je što sam nepovjerljiv prema neispitanim, potpuno novim stvarima koje dolaze na naše pruge.
I zar niski nije četvorodjelni voz?
Pozdrav kolega....
Posavina expres
Post Reply