Niskopodni EMV

Moderator: Bo Bo

Post Reply
emkoo
Posts: 4
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:25 pm

Niskopodni EMV

Post by emkoo »

Image

Image
Image
emkoo
Posts: 4
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:25 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by emkoo »

U junu testiranje u Rajlovcu

Niskopodni elektromotorni voz koji se radi u hrvatskoj firmi „Končar električna vozila“ u saradnji sa stručnjacima iz Željeznica FBiH, trebao bi stići na naše pruge u junu ove godine. To je četverodijelni voz, sa 176 sjedećih i 229 stajaća mjesta. Maksimalna brzina koju može razviti je 160 km/h.
‐Nakon što voz stigne na našu prugu, tri mjeseca će se vršiti eksploataciona ispitivanja u Rajlovcu, nakon čega će, ukoliko se pokaže da voz zadovoljava sve parametre, uslijediti i certificiranje. Voz je namijenjen za regionalni saobraćaj i najvjerovatnije će se koristiti na relaciji Sarajevo‐Ploče, kaže Smajo Salketić, izvršni direktor za poslove željezničkog operatora u ŽFBH.
Ovaj projekat je vrijedan 5,3 miliona eura i finasiran je iz Hrvatske banke za obnovu i razvoj. U njemu su participirale i neke bh. firme poput Šinske industrije BiH sa svojim proizvodima, TOK‐ Kalesija, Bratstvo‐Travnik.
Direktor Salketić ističe da su u izradi ovog voza, kontroli, montaži i načinu odabira tehničkih rješenja učestvovali i naši stručnjaci. Svakog mjeseca 10 inžinjera ŽFBH odlazilo je u proizvodne pogone „Končara“ gdje su pomagali u izradi voza i obučavali se.

http://www.zfbh.ba/zfbhbax/images/Info/Broj_9.pdf
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Niskopodni EMV

Post by admin »

Kako izjavljuju iz Končara na 53. međunarodnom Sajmu tehnike i tehničkih dostignuća koji je održan od 11-15. 05. 2009. završetak razvoja niskopodnog vlaka očekuje se u jesen ove godine.
romeo_nis
Posts: 3
Joined: Thu Jun 04, 2009 10:35 am

Re: Niskopodni EMV

Post by romeo_nis »

Nek se zove "Vucko"
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Niskopodni EMV

Post by ela »

Oživimo legendu...
Pozdrav iz Mostara
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Niskopodni EMV

Post by gc »

Dobar prijedlog, slazem se.........
User avatar
Masinac
Posts: 319
Joined: Wed Jul 29, 2009 12:46 pm
Location: Sarajevo

Re: Niskopodni EMV

Post by Masinac »

Ela , pošto si u kontaktu sa Žiletom u Zagrebu , imali kakvih novih informacija oko ovih niskopodnih vozova. Po zadnjim informacijama koje ja imam probna garnitura je u fazi montaže i imaju nekih problema i 99,9 % da če se probiti svi mogući rokovi za isporuku tj. planirana tri mjeseca probnih vožnji otiči će daleko u 2010 godinu. :?:
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Niskopodni EMV

Post by ela »

Zadnji put kad sam bio sa Žiletom,prije nekih mjesec dana,govorio mi je da je voz u fazi montaže i da su svi dijelovi ispitani,a sve je bilo iznad očekivanja. Međutim kako sam ga svatio nešto je zapelo oko obrtnih postolja,jeli problem riješen ne znam...kontaktiraću ga ovih dana...
Pozdrav iz Mostara
User avatar
fifi82
Posts: 123
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:36 am

Re: Niskopodni EMV

Post by fifi82 »

Zasto imam osjecaj da ce se isporuka ovog niskopodnog voza oduzit kao i Talgo :evil:
DANAS JE TESKO BITI GLUP JER JE KONKURENCIJA VELIKA
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Niskopodni EMV

Post by ela »

fifi82 wrote:Zasto imam osjecaj da ce se isporuka ovog niskopodnog voza oduzit kao i Talgo :evil:
Neće. Prototip je kompletiran,već je ugledao svijetlo dana,a 28.09 ima vožnju po ispitnom kolosijeku u krugu KEV-a.
Pozdrav iz Mostara
Post Reply