Razne diskusije i pitanja oko putničkih vagona

Moderator: lopina

Post Reply
revizor
Posts: 50
Joined: Thu Jan 14, 2010 5:14 pm

Re: Baza podataka putničkih vagona ŽFBiH

Post by revizor »

odlicno,super slike,izgleda kao da imamo neku high tech zeljeznicu.. :D
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Baza podataka putničkih vagona ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:Negdje, u julu prošle godine, krenuli smo u incjativu izrade mini baze podataka o putničkim vagonima ŽFBiH. Što sam mogao naći podatak na ovom site-u preuzeo sam i ubacio ih.
Nije ništa spektakularno, treba se dorađivati i dopunjavati, da bi u potpunosti bila gotva. Očekujem vašu pomoć, da ovaj projekt realizujemo.
Vrlo malo vagona je postavljeno...dajte da se aktiviramo i stvorimo kompletnu bazu podataka...Pa naš vozni park i ne broji više od 30-40 vagona.
Dajte ljudi slike i brojeve vagona. Na forum, a kolega Bo Bo će ih ubacivati u bazu.
Još da napomenem da bi u bazi trebalo odvojiti vagone po tipovima, te nekakvom domicilnom stanicom, mada znam da oni svi nose oznaku domicila Sarajevo, zna se koji su Tuzlanski, koji Bihaćki, Zenički.
Mogli bi tu ubaciti i EMG, a i vagone koji postoje, a nisu kasirani...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Baza podataka putničkih vagona ŽFBiH

Post by rasha »

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Baza podataka putničkih vagona ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

rasha wrote:Pogledajte ovde:
http://www.vagonweb.cz/seznamy/ZFBH/
Hvala za link!
Dobra, dosta tačna i kompletna lista vagona...bar za ŽFBH, dok je za ŽRS totalno nekompletna...
Ipak bi trebalo da mi poradimo na tome i napravimo svoju bazu podataka sa mogućim trenutnim izmjenama i lokacijama na kojima ovi voze.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Razne diskusije i pitanja oko putničkih vagona

Post by Bo Bo »

Nisam znao kako drugačije temu da nazovem, danas na lokalcu iz Konjica 3 vagona, dva standardna + ovaj plavi prvi koji do sada nisam viđao. Šved definitivno nije jer oni imaju drugačiji krov u odnosu na naše vagone. Da nije slučajno kakav novi sređeni vagon pa se proba. Sliku sam napravio s prozora, poprilučno je loša ali radi identifikacije možda mogne pomoći. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Probe vagona

Post by admin »

Bo Bo wrote:Nisam znao kako drugačije temu da nazovem, danas na lokalcu iz Konjica 3 vagona, dva standardna + ovaj plavi prvi koji do sada nisam viđao. Šved definitivno nije jer oni imaju drugačiji krov u odnosu na naše vagone. Da nije slučajno kakav novi sređeni vagon pa se proba. Sliku sam napravio s prozora, poprilučno je loša ali radi identifikacije možda mogne pomoći. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Bife koji u ljetnoj sezoni ide na relaciji Sarajevo Ploće
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Baza podataka putničkih vagona ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote: Spisak vagona je konačan, nedostaje nekoliko slika serijskih brojeva vagona,
Hvala i tebi koji si odvojio vremena i napravio ovo...
Jedne sniježne zime iz Švedske je došlo 10 vagona, koji su dugo stajali u Tuzli, Doboj nije dozvoljavao provoz, pa su se dugo dogovarali oko podjele. Ako sam dobro u ono vrijeme zapamtio, ŽFBH je dobio 6, a ŽRS 4 vagona. Znači da u bazi nedostaje jedan šveđanin?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Baza podataka putničkih vagona ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Za taj 6 vagon iskreno nisam znao. Ali već duže vremena na samo ulazu u depo sa desne strane stoji jedan Šved koji je poprilično očerupan, nema stakala, kočionog sistema itd. Da se možda naslutiti šta se desilo. Pozzz Bo Bo ;)
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Baza podataka putničkih vagona ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:Za taj 6 vagon iskreno nisam znao. Ali već duže vremena na samo ulazu u depo sa desne strane stoji jedan Šved koji je poprilično očerupan, nema stakala, kočionog sistema itd. Da se možda naslutiti šta se desilo. Pozzz Bo Bo ;)
I ja sam posumnjao...za dijelove!
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply