railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Moderator: lopina

User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by 68847 »

Govorim naokolo.
Još nije ukresalo.
...
Iskopati jednog Baat-a. Bar jednog.
Srediti. Osposobiti za upotrebu.
Dati mu i naš, forumski znak.
Nek bude jedna od railfan osnova marketinga.
Nek bude početna tačka i centar događanja.
Da sam bogat, sam bi to uradio.
Ovako...

@Bo Bo - "Prije par dana 10 vagona serije B otišlo u Zenicu na kasaciju"

@Ćiro_bos: "Nema Baat-ića, a eto uskoro neće biti ni B vagona"

E sad...
Ima svašta naokolo.
Čudnih troosovinaca, nekadašnjih "službenih kola", ko zna čega sve ne.
Možda ima i neistraženih budžaka.
Da se bacimo u lociranje preživjelih ostataka antikviteta, unikata, specifikuma?
Ako će se u Banovićima organizirati muzejska postavka (obje širine kolosjeka? zašto da ne?),
hajde, kao prvi korak, da lociramo materijal.
Kao drugi, ko nam je najjači i najujecajniji, nek čačne kod onih koji odlučuju.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by Bo Bo »

A mere li ovo .... ?

Iz Krajine @ staner

Image

Image
Image
User avatar
ismet222
Posts: 196
Joined: Fri Jun 26, 2009 6:24 pm
Location: Bihac
Contact:

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by ismet222 »

da se mjenjamo mi vama jedan stari vagon (Bat)... a vi nama jedan ispravan ?? ;)
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by Ćiro_bos »

ismet222 wrote:da se mjenjamo mi vama jedan stari vagon (Bat)... a vi nama jedan ispravan ?? ;)
Ko sa kime da se mijenja? Zar nismo u istoj ekipi?
Znam da u Bihaću postoje dva Baat vagona, odnosno dva Daat-a, pošto su pretvoreni u službeni vagon, ali ja ih ne smatram vlasništvom Bihaća nego ŽFBH, kao i ostala vozna sredstva u Sarajevu, Tuzli, Zenici, Mostaru! Nismo se valjda izdijelili kolega Ismete?
Nije bitno gdje su, ali bi zlata vrijedilo da se ostave, pod bilo kakvim izgovorom...Ima ih i u Banja Luci, osim Bihaća.
Ako neko može da napravi nešto više na ovom polju, samo naprijed, gdje god da je u BiH.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
ismet222
Posts: 196
Joined: Fri Jun 26, 2009 6:24 pm
Location: Bihac
Contact:

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by ismet222 »

Ćiro_bos wrote:
ismet222 wrote:da se mjenjamo mi vama jedan stari vagon (Bat)... a vi nama jedan ispravan ?? ;)
Ko sa kime da se mijenja? Zar nismo u istoj ekipi?
Znam da u Bihaću postoje dva Baat vagona, odnosno dva Daat-a, pošto su pretvoreni u službeni vagon, ali ja ih ne smatram vlasništvom Bihaća nego ŽFBH, kao i ostala vozna sredstva u Sarajevu, Tuzli, Zenici, Mostaru! Nismo se valjda izdijelili kolega Ismete?
Nije bitno gdje su, ali bi zlata vrijedilo da se ostave, pod bilo kakvim izgovorom...Ima ih i u Banja Luci, osim Bihaća.
Ako neko može da napravi nešto više na ovom polju, samo naprijed, gdje god da je u BiH.
pozdrav...
to bi tako trebalo biti ,al upraksi nije tako..da nije tako mogao bi ti navoditi bezbroj primjera iz zivota zeljeznice,evo ti nekoliko samo :sadasnje stanje unske pruge (mislim na odnos poslodavca),neulaganje srestava,nepostojanje kvalitetnih voznih i vucnih srestava,neuzimanje u obzir potreba ovog djela stanovnistva za prevoz prema ostalim djelovima drzave,posezanjem za MTS čak i uzimanjem djelova direktno sa pruge (trafoa iz PS,djelova iz MPV,pragova sa pruge,itd) da neidem dalje...ako se sarajevu svide ti vagoni oni ce se uzeti kao i sve ostalo dosad a nece se uvaziti nase potrebe i ako smo jedna zeljeznica kako ti kazes...

moram jos nesto reci u vezi ovog posta gore koji je postavio @BoBo u njemu citam odredeno izrugivanje govornom podrucju u kojem mi zivimo, to necu komentarisati nego samo cu reci da je to jos jedan dokaz da nas "nesmatrate" svojim djelom..neki dan sam od jednog clana ovog foruma procitao komentar, odprilike ide ovako:"netreba tamo (za bihac) ni uvoditi voza jer se brze dode autobusom" i to je komentar na forumu koji bi trebao da perferira zeljeznicu...najzalosnije u svemu tome da na tu izjavu nisam moga procitati niti jedan komentar ovog urednickog tima..trebali sad da napisem da je to jos jedan dokaz gore navedenom,ne nego da ovo zakljucim da neidemo bas u sve nase razilke mozda će bas ovaj Baat promjenuti ovaj odnos pa ce mo i na ovoj unskoj pruzi vidjeti dobar i kvalitetan putnicki vagon, bar kakav se vozi i na ostalim prugama ove "nase" zeljeznice..nego puno pozz
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by 68847 »

Bo Bo wrote:Image
Image
Super.
Za nevjerovati da uopste postoji.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by Ćiro_bos »

ismet222 wrote:ako se sarajevu svide ti vagoni oni ce se uzeti kao i sve ostalo dosad a nece se uvaziti nase potrebe i ako smo jedna zeljeznica kako ti kazes...
Da, to je tako. Sjedište i uprava preduzeća je u Sarajevu. Ja bih volio da je u Tuzli, ali eto nije.
ismet222 wrote: moram jos nesto reci u vezi ovog posta gore koji je postavio @BoBo u njemu citam odredeno izrugivanje govornom podrucju u kojem mi zivimo, to necu komentarisati nego samo cu reci da je to jos jedan dokaz da nas "nesmatrate" svojim djelom..neki dan sam od jednog clana ovog foruma procitao komentar, odprilike ide ovako:"netreba tamo (za bihac) ni uvoditi voza jer se brze dode autobusom" i to je komentar na forumu koji bi trebao da perferira zeljeznicu...najzalosnije u svemu tome da na tu izjavu nisam moga procitati niti jedan komentar ovog urednickog tima..trebali sad da napisem da je to jos jedan dokaz gore navedenom,ne nego da ovo zakljucim da neidemo bas u sve nase razilke mozda će bas ovaj Baat promjenuti ovaj odnos pa ce mo i na ovoj unskoj pruzi vidjeti dobar i kvalitetan putnicki vagon, bar kakav se vozi i na ostalim prugama ove "nase" zeljeznice..nego puno pozz
Svako ko uzme učešće na forumu mora prihvatiti da ima i drugih načina razmišljanja, onakvih kakva nam se često ne sviđaju...Prema tim nekim razmišljanjima stvoriti fobiju tipa: Vi nas ne volite, ne smatrate svojim dijelom, je kontraproduktivno i jednostavno to nije tako. Uzmite učešće u diskusiji bez isključivosti i ličnog prozivanja i pokažite, branite svoju opciju.
Komentar uredničkog tima. Zašto? Jel to treba nekoga sankcionisati ako se krivo izrazi ili ne misli na isti način?
Zaista te cijenim kao kolegu otpravnika i forumaša, pogotovu kada sam pročitao tvoj post o učešću na remontu 84-85 godine i želim još mnogo tvojih postova da pročitam, ali isto tako zadržavam i pravo da ih komentarišem. Valjda se smije?
pozdrav....
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by damir661 »

Baat vagona u Banja Luci I Doboju ima podosta, moze cak i birati, zatim u Banja Luci takodje postoji i jedan troosovinac.
Uz ove Baatice ja bih ostavio i po jedan vagon iz Bosne expressa i Olimpica, kao secanje na neko lepse vreme.
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by 68847 »

Ima li kakav foto dokaz postojanja navedenih vagona?
Da ih je bar vidjeti malo.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: railfanovsko forumsko turistički Baat? (ili nešto slično)

Post by damir661 »

U Doboju su jako nepristupacni, imam sliku jednog Aaa iz Banja Luke, ali mi trenutno nije dostupna.
Zatim nadam se da ti vagoni u medjuvremenu nisu iseceni, posto sam to obilazio pre nekih 2 godine
Post Reply