Teretni vagoni u BiH

Moderator: lopina

Post Reply
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by damir661 »

Crnogorci (ZCG) su imale isti problem sa svojim Sgnss vagonima koje su nabavili, posao sa njima je lepo krenuo, medjutim zadesial se recesija, i posla nema, sada lupaju glavu nemaju sta da voze sa njima
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by admin »

Jedan od portugalaca u Rajlovac Teretnoj

Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Ćiro_bos »

Jedan od Tadns u kompoziciji koja prolazi... ništa neobično, ali njegov individualni broj govori da je to portugalac koji se dugo kiselio, više od godine u Sarajevo putnoj, a eto sada je konačno uključen u transport.
Odmah su bili uključeni brojevi od 001 do 012, a ovaj nosi oznaku 020! Mislim da su uključeni do 022? Ima li ih još u Alipašinom Mostu? Otpravničeeeeeee...

Image

pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Ćiro_bos »

Vagoni Uac, vlasništvo ŽRS-e, zakupljeni od tvornice Birač Zvornik za prevoz glinice

Image

pozdrav...
Posavina expres
eddielexx
Posts: 98
Joined: Mon Feb 22, 2010 7:45 pm

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by eddielexx »

Ćiro_bos wrote:
Bo Bo wrote:
Bo Bo, ovi vagoni u stanici Sarajevo su ocarinjeni, napisao sam to već negdje, a šta tačno čekaju...
Hvala Vam lijepo na ispravci, a šta čekaju to je teško reći :!!
Ako su ocarinjeni, a čekaju, onda bi logičan razlog bio taj da nema potrebe za njima...nema dovoljno posla za njih. Uključiti ih u saobraćaj bi značilo početak odbrojavanja vremena za reviziju, te bi za 6 godina morao na redovnu opravku vozio ili ne...
Ovako odbrojavanje još nije počelo!
Ja sam prije godinu dana bio u Sarajevu na ljekarskom i bili su tu, na istome mjestu, a došli su čini mi se u novembru 2008.g. Tada su tu bili i Tads vagoni...Ni oni nisu ništa odradili. A iz Portugala je naručeno još ovakvih vagona...
pozdrav...
Licno sma cuo da su kocioni sistemi odnosno plocice tih vagona u katastrofalnom stanju. Zato se ne smiju pustiti u promoet...
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by stjepan »

eddielexx wrote:Licno sma cuo da su kocioni sistemi odnosno plocice tih vagona u katastrofalnom stanju. Zato se ne smiju pustiti u promoet...
Kočioni sistem,moguće,"pločice"na granici nevjerovatnog (to je tako mali strošak da nije za vjerovat da je to uzrok),a najvjerojatnije je da su vagoni kupljeni zbog "povoljnog" kredita a ne zbog potrebe tržišta i zato sad tamo "čuče"!

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by 441-905 »

stjepan wrote:
eddielexx wrote:Licno sma cuo da su kocioni sistemi odnosno plocice tih vagona u katastrofalnom stanju. Zato se ne smiju pustiti u promoet...
Kočioni sistem,moguće,"pločice"na granici nevjerovatnog (to je tako mali strošak da nije za vjerovat da je to uzrok),a najvjerojatnije je da su vagoni kupljeni zbog "povoljnog" kredita a ne zbog potrebe tržišta i zato sad tamo "čuče"!

Pozdrav!
Jedan kontigent iz stanice Sarajevo je nedavno povučen, sa 7 kolosjeka. Povoljni krediti, =)) ,nečiji unuci će to fino otplaćivati.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Ćiro_bos »

Jedan video danas snimljen, kao pandan Balkan expresu :D ...
Voz sa krševima koji se prevoze na novu lokaciju sa Vmax 30 km/h. Krševi su većinom Gbs vagoni, koji su pojačani sa ispravnim Tads vagonima zbog potrebnog procenta za kočenje. Nisam provjerio, ali mislim da su vlasništvoi ŽRS jer se voze iz Brčkog, a oznake na njima su svakakve, na podužnim nosačima ŽTO Sarajevo :) .
Izvinjavam se za snimak, mnogo štošta ga je pokvarilo, na kraju sam iznerviran i odustao, pa opet nastavio snimati...organizirani kaos.



pozdrav...
Posavina expres
semir16
Posts: 52
Joined: Thu Jan 28, 2010 4:57 pm
Location: Srebrenik, Tuzla

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by semir16 »

Haha dobar video posebno na pocetku =)) , al se ubacuju!!
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by lopina »

Vagoni Eas-z
Image

Vagoni Tads-z
Image

Image
Post Reply