Teretni vagoni u BiH

Moderator: lopina

Post Reply
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:..uređaj koji, vjerovatno s pravom, izaziva dosta sumnji kod voznog osoblja...
Zbog čega izaziva sumnju,uređaj radi korektno i za razliku od ljudskog faktora je dosta pouzdan?
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:
Ćiro_bos wrote:..uređaj koji, vjerovatno s pravom, izaziva dosta sumnji kod voznog osoblja...
Zbog čega izaziva sumnju,uređaj radi korektno i za razliku od ljudskog faktora je dosta pouzdan?
Na ŽFBH ga dosta ugrađuju...i portugalski vagoni ga takođe imaju. Sumnja je da ti vagoni uvijek automatski prebace silu kočenja tovareno prazno, što bi trebalo ako su ispravni, pa bi se desila situacija da vagon koči silom koja je za prazan vagon, a vagon je u stvari tovaren...Ako je mnogo takvih vagona u kompoziciji...eto ti problema pri kočenju.
Na HŽ mislim da uopšte nisu voljni da ovo ugrađuju...Bar sam tako primijetio na Eas vagonima...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Ćiro_bos »

Jučer snimljena još jedna grupa ovih vagona koja je izašla iz REVOM-a...Mislim da čeka vaganje-tariranje u Kreki.

Image

pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by admin »

Image

Image

Image

Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by admin »

Image

Image

Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Bo Bo »

Ovi još uvijek stoje u putnoj stanici i čekaju na carinu i bolja vremena. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Otpravnik vozova »

Bo Bo wrote:Ovi još uvijek stoje u putnoj stanici i čekaju na carinu i bolja vremena. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image

Bo Bo, ovi vagoni u stanici Sarajevo su ocarinjeni, napisao sam to već negdje, a šta tačno čekaju... :-\
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Bo Bo »

Bo Bo, ovi vagoni u stanici Sarajevo su ocarinjeni, napisao sam to već negdje, a šta tačno čekaju...
Hvala Vam lijepo na ispravci, a šta čekaju to je teško reći :!!
Image
revizor
Posts: 50
Joined: Thu Jan 14, 2010 5:14 pm

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by revizor »

jest ovo prava steta,novi vagoni a polahko propadaju,tako i u podlugovima isto..
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Teretni vagoni u BiH

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:
Bo Bo, ovi vagoni u stanici Sarajevo su ocarinjeni, napisao sam to već negdje, a šta tačno čekaju...
Hvala Vam lijepo na ispravci, a šta čekaju to je teško reći :!!
Ako su ocarinjeni, a čekaju, onda bi logičan razlog bio taj da nema potrebe za njima...nema dovoljno posla za njih. Uključiti ih u saobraćaj bi značilo početak odbrojavanja vremena za reviziju, te bi za 6 godina morao na redovnu opravku vozio ili ne...
Ovako odbrojavanje još nije počelo!
Ja sam prije godinu dana bio u Sarajevu na ljekarskom i bili su tu, na istome mjestu, a došli su čini mi se u novembru 2008.g. Tada su tu bili i Tads vagoni...Ni oni nisu ništa odradili. A iz Portugala je naručeno još ovakvih vagona...
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply