Putnički vagoni ŽFBiH

Moderator: lopina

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

441-905 wrote:
zvonimir 441 wrote:a na kojoj relaciji vozi onaj plavi bife vagon,oceli ic na relaciji za beograd.
Prama oznaci 50 50 on je isključivo namjenjen za unutrašnji saobraćaj, ove godine nije imao nekih specijalnih turnusa, zbog remonta.
Mnogo naših vagona, pa i taj nosi oznaku 50 50, svi na lokalima pa i ovaj, koji je ipak išao u međunarodni saobraćaj na relaciji za Ploče. U Tuzli lokal ide do Drenovaca (HŽ) a vagoni nose istu oznaku....Šveđani takođe, za Ploče!
To se sa susjednom željeznicom napravi bilateralni sporazum i stvar tako hoda na obostrano zadovoljstvo.
Mislim da samo par naših vagona koji su prerađeni u Gredelju imaju oznaku 51 50-za van.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:Ne znam da li je o tome pisano ranije, ali da li se u AB i A vagonima, pri izdavanju voznih karti cena obracunava po ceni 1. razreda, s obzirom na sam vagon i sl. ?????????
Niko ti ne odgovori...
Ne znam na brzim, ali na lokalima niko ne traži kartu za prvi razred, niti kondukteri to prate...negdje sam pisao: Vagoni u Tuzli su po KRV 2B, znači dva vagona drugog razreda, što bi trebalo značiti da su deklasirani?
pozdrav...
Posavina expres
Dusko_BG
Posts: 176
Joined: Wed Feb 10, 2010 2:07 pm
Location: Bijeljina/Beograd

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Dusko_BG »

Ne gleda se to ni na brzim.Sve je drugi razred...
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by rasha »

Da, baš me je to čudilo. Jer po STU na 450/451 saobraćaju samo dva vagona 2. razreda i bife, a gotovo uvek je uvršten ŽFBH All. Što znači, da je taj vagon deklasiran i da se njime može putovati kartom 2. razreda Sarajevo - Beograd i Beograd - Sarajevo?
Dusko_BG
Posts: 176
Joined: Wed Feb 10, 2010 2:07 pm
Location: Bijeljina/Beograd

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Dusko_BG »

Nema sta da bude cudno.Trenutno je zeljeznicki putnicki prevoz na niskim granama pa se ni na sta ne gleda, tj ne moze.Imas jedan voz koje ide sa dva ili tri vagona i kako ces da gledas koji je koji razred.Vidio sam mnogo puta 450/451 sa dva vagona.Recimo jedan dan ne ide ZRS vagon, svi putnici imaju samo karte 2.razreda i iz polazne stanice i sa usputnih tesko da ce ih neko poslati da se naguraju u ZS bife.Ne jednom snimku sam videto de jedna bife kola prokisnjavaju pa kada pada kisa radnici bifea skupljaju vodu u neki lonac.

Pozdrav
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by lopina »

Žfbh blm

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by lopina »

žfbh all
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Vagon 51 50 21 80 001-3 po svemu sudeći prenumerisan u 51 50 21 10 005-9 Blm .

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by lopina »

Žfbh al 50 50 19-10 420-5 trenutno vozi na lokalcu Zenica-Maglaj!

Image

Uploaded with ImageShack.us

Revizija vagona

Image

Uploaded with ImageShack.us

Max.brzina vagona

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by lopina »

Žfbh blm, prije par dana izašao sa revizije. Trenutno vozi na brzom vozu Ploče-Sarajevo-Zagreb!

Image

Uploaded with ImageShack.us
Post Reply