Putnički vagoni ŽFBiH

Moderator: lopina

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

lopina wrote:Već nekoliko dana Žfbh blm 51 50 21-80 003-9 je u sastavu brzog voza 258/259.

Kao što možete vidjeti na serijskom broju ima malih korekcija!

Ovaj je vagon prije nekoliko tjedana nosio broj 51 50 21-10 003-4

Riječ je o promjeni jedinice na osmicu i četvorke na devetku


Pozdrav...
Na oba vagona je izmijenjena 7 cifra koja označava neka tehničko-eksploataciona svojstva vagona.
Ja na poslu imam dosta staro uputstvo koje mi ne daje dovoljno tačnih, aktuelnih podataka, ali promjenom sedme cifre se mijenja karakteristika zagrijavanja vagona u odnosu na njegovu dozvoljenu brzinu. Najvjerovatnije je na oba vagona došlo do tih promjena: Ukidanje parnog grijanja, izmjena u sistemima električnog grijanja, a sve to u skladu sa dozvoljenom brzinom.
Mislim da su ovi vagoni sletili sa 160 km/h na 120 ili prije na 140 km/h. Zato bi dobro došle fotke onih tablica na podužnim nosačima sa dozvoljenim brzinama.
-Dvanaesta cifra, kontrolni broj se mijenja kada god se mijenja bilo koji u kompletnoj cifri! To je ona izmjena iz četvorke u devetku.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by lopina »

Ćiro_bos wrote:
lopina wrote:Već nekoliko dana Žfbh blm 51 50 21-80 003-9 je u sastavu brzog voza 258/259.

Kao što možete vidjeti na serijskom broju ima malih korekcija!

Ovaj je vagon prije nekoliko tjedana nosio broj 51 50 21-10 003-4

Riječ je o promjeni jedinice na osmicu i četvorke na devetku


Pozdrav...
Na oba vagona je izmijenjena 7 cifra koja označava neka tehničko-eksploataciona svojstva vagona.
Ja na poslu imam dosta staro uputstvo koje mi ne daje dovoljno tačnih, aktuelnih podataka, ali promjenom sedme cifre se mijenja karakteristika zagrijavanja vagona u odnosu na njegovu dozvoljenu brzinu. Najvjerovatnije je na oba vagona došlo do tih promjena: Ukidanje parnog grijanja, izmjena u sistemima električnog grijanja, a sve to u skladu sa dozvoljenom brzinom.
Mislim da su ovi vagoni sletili sa 160 km/h na 120 ili prije na 140 km/h. Zato bi dobro došle fotke onih tablica na podužnim nosačima sa dozvoljenim brzinama.
-Dvanaesta cifra, kontrolni broj se mijenja kada god se mijenja bilo koji u kompletnoj cifri! To je ona izmjena iz četvorke u devetku.
pozdrav...
Hvala puno na informaciji! Veoma će mi pomoći!



Pozdrav... :)
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Sa današnjeg lokalca za Konjic. Pozz Bo Bo ;) .

Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:Sa današnjeg lokalca za Konjic. Pozz Bo Bo ;) .

Image
Vrlo čudno!
Vagon prvog razreda treba imati žutu liniju ispod ivice krova...
Još jedna karika u popuštanju?
Pozdrav...
Posavina expres
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by lopina »

Ovaj al već odavno nema žutu liniju ispod ivice krova! Ne posjeduje je već četiri godine!








Pozdrav...
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by lopina »

Jučer oko 20 sati 441-901 je iz Sarajeva u Zenicu dovukla dva švedska vagona i jedan bife! Lokomotiva se otkačila i nakon dva minuta manevre zakačila vagone u pravcu Sarajeva. Evo nekoliko fotki tih vagona!

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by lopina »

Riječ je o dva beelt-a i jednom vagonu bife koji često vozi na relaciji 390/391 Sarajevo-Ploče!
User avatar
Masinac
Posts: 319
Joined: Wed Jul 29, 2009 12:46 pm
Location: Sarajevo

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Masinac »

lopina wrote:Jučer oko 20 sati 441-901 je iz Sarajeva u Zenicu dovukla dva švedska vagona i jedan bife! Lokomotiva se otkačila i nakon dva minuta manevre zakačila vagone u pravcu Sarajeva. Evo nekoliko fotki tih vagona!

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
To je bio voz 10398 / 11259 koji je zakupio SDP i išao je do Zenice i nazad. Imao je samo bavljenje u st. Podlugovi.
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Šved 50 50 20 05 403-5 je do skora vozio na lokalcu za Konjic. Međutim ostaje nepoznanica šta se dešava sa ovim Švedom 50 50 10 05 400-3 ? U ulazu u depo Rajlovac nalazi se jedan Šved, i kola za spavanje, da li možda neko zna o kom vagonu se radi?

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Masinac wrote:To je bio voz 10398 / 11259 koji je zakupio SDP i išao je do Zenice i nazad. Imao je samo bavljenje u st. Podlugovi.
Predpostavljam, ovo je bilo u predizborne svrhe, na kraju krajeva lijepo je vidjeti još jedan voz na pruzi pa barem za jedan dan.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
Post Reply