Putnički vagoni ŽFBiH

Moderator: lopina

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Blm ŽFBiH. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image

Image
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

Hvala na slikama kolega Bo Bo, ali nama treba snimak kompletnog Alm vagona, da utvrdimo njegov tip i štošta drugo :-? ...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by admin »

Evo od mene ove dvije slicice koje sam uspio iskopati.

Image

Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

admin wrote:Evo od mene ove dvije slicice koje sam uspio iskopati.
^:)^ ^:)^ Dovoljno!
Znači Y vagon, dužine 24,50 m...i pogrešno slovno obilježavanje zbog m podserije! Kolega rasha je bio u pravu :( .
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by rasha »

Nije ni prvi ni poslednji sa pogrešnom slovnom oznakom. Ima takvih i u Srbiji, a čak i čitava serija vagona u Sloveniji. B-)
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by rasha »

Na railserbia forumu (http://www.railserbia.net/forum/viewtop ... 20#p122020) se pojavila neproverena informacija da "Bosanci" (tako je navedeno) pregovaraju sa Želvozom/Grampetom o iznajmljivanju exSNCF vagona. Da li neko ima nekakvu informaciju o ovome?

Postoji ukupno 20 vagona, od čega su 7 trebala biti iznajmljena ŽPCG-u, ali su Crnogorci odustali. Već godinu dana tako stoje u krugu fabrike Želvoz u smederevu i trunu...

Ima dosta slika ovih vagona ovde: http://www.railserbia.net/forum/viewtop ... 473#p85473
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by 441-905 »

Zanimljiva informacija, mada mislim da nije baš najpametnija. Cjena dnevnog zakupa cirka 400,00 KM po vagonu.
To u suštini znači ukoliko se uzmu svi vagoni u najam, onda ceh košta 8000,00 KM po danu, 240000,00 KM mjesečno.

U stanici Sušica nalazi se 10 putničkih vagona koji bi se dali reparirati i dovesti u red vožnje kao Z2 vagoni, u našem slučaju je bolje tražiti kreditna sredstva i pozajmice i srediti ove vagone, nego uzimati u najam ove exSNCF.
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by rasha »

441-905 wrote:Zanimljiva informacija, mada mislim da nije baš najpametnija. Cjena dnevnog zakupa cirka 400,00 KM po vagonu.
To u suštini znači ukoliko se uzmu svi vagoni u najam, onda ceh košta 8000,00 KM po danu, 240000,00 KM mjesečno.

U stanici Sušica nalazi se 10 putničkih vagona koji bi se dali reparirati i dovesti u red vožnje kao Z2 vagoni, u našem slučaju je bolje tražiti kreditna sredstva i pozajmice i srediti ove vagone, nego uzimati u najam ove exSNCF.
A da ne pričamo o tome da prvo treba osposobiti svih 10 Gredeljevih vagona..
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by 441-905 »

rasha wrote:A da ne pričamo o tome da prvo treba osposobiti svih 10 Gredeljevih vagona..
Jedan još uvjek vozi za divno čudo, ali je pitanje vremena kad će i on izletiti. Dosta vagona ima problema sa el. grijanjem. Dvadeset "novih" vagona bi jako dobro došlo kao prelazno rješenje, ali za novac od njihovog najma sigurno bi se dali srediti vagoni iz Gredelja.

Dugoročno gledano željeznicam FBiH će trebati pulmana za regionalni, lokalni saobraćaj.
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by rasha »

441-905 wrote:
rasha wrote:A da ne pričamo o tome da prvo treba osposobiti svih 10 Gredeljevih vagona..
Jedan još uvjek vozi za divno čudo, ali je pitanje vremena kad će i on izletiti. Dosta vagona ima problema sa el. grijanjem. Dvadeset "novih" vagona bi jako dobro došlo kao prelazno rješenje, ali za novac od njihovog najma sigurno bi se dali srediti vagoni iz Gredelja.

Dugoročno gledano željeznicam FBiH će trebati pulmana za regionalni, lokalni saobraćaj.
Za lokalni/regionalni saobraćaj se puno više isplati nabavljati EMV/DMV. Remont Mađara bi bio pun pogodak!
Post Reply