Putnički vagoni ŽFBiH

Moderator: lopina

Post Reply
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Trenutni vozni park željeznica FBiH je poprilično skoman. Nisam siguran ali sam sam čuo da broji sveg 20 putničkih kola. Od toga 10 ih je obnovljeno u "TŽV Gredelju". Oni trče na brzim vozovima prema Zagrebu i Pešti. Tu se nalazi i nešto Švedskih vagona dobivenih kao donacija. Ukoliko neko ima preciznije informacije molio bih da me ispravi. U nastavku nekoliko fotki vagona. Pozdrav Bo Bo ;)


Obnovljeni iz Gredelja

Image
Image

Sa brzog noćnog voza iz Zagreba

Image
Image
Sa lokalca za Konjic
Image
Image
emkoo
Posts: 4
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:25 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by emkoo »

cao,

imas li mozde slika unutrasnjosti ti vagona?

pozz
zvonimir 441
Posts: 32
Joined: Mon Jun 01, 2009 7:39 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by zvonimir 441 »

imateli slike vagona od pre 1992,koji su isli na brzim vozovima..bosna expres,,nocni brzaci..auto vozovi,spavaci..itd.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Pozdrav zvonimir 441,
imateli slike vagona od pre 1992,koji su isli na brzim vozovima..bosna expres,,nocni brzaci..auto vozovi,spavaci..itd.
nešto imam slika prijaratnih vagona. Što se tiče Bosna expresa nažalost tih vagona ima samo nekoliko. Mislim da se par klasa nalazi u depou u Rajlovcu i tehničkoj stanici. Imam i nekoliko fotki spavaćih kola slike slijede u narednim postovima. Pozdrav Bo Bo ;)
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by damir661 »

Bosna express nekad
Image
Image

Ko zeli jos da vidi Bosnu express, pojavljuje se u spotu Semse Suljakovic za pesmu Srecno,srecno ljubavi, snimano u stanici Batajnica 1991. godine, iste godine u istoj stanici se isto moze videti Bosna express u spotu Sinana Sakica za pesmu Kad se vrate skitnice.
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by ela »

Odkud ih čupaš Damire...!
Pozdrav iz Mostara
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

Dobro, u Tuzli su 2 AB vagona...Y Goša
Da ih upoznamo, a i usput prikažemo malo manevre sa ovim vagonima u Tuzli, manevrista Hazim...

Image

Image

Image

Image

Damir je pratio i slikao rad manevre, sa drugog perona... :ugeek: Koliko li je opasan ovaj visoki peron za Hazimove noge? Strašno!

Image
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by stjepan »

:ugeek: Koliko li je opasan ovaj visoki peron za Hazimove noge? Strašno!
Ovo strašno izgleda na slici,samo mi se postavlja pitanje koliko Hazim poštuje pravila sigurnosti pri radu,a koliko ta pravila uvažavaju nadređeni,jer iz priloženog je vidljivo da ih neko krši.
U svakom slučaju su fotke prva liga,znače li to, da je novi fotoaparat već na djelu :?:

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:
:ugeek: Koliko li je opasan ovaj visoki peron za Hazimove noge? Strašno!
Ovo strašno izgleda na slici,samo mi se postavlja pitanje koliko Hazim poštuje pravila sigurnosti pri radu,a koliko ta pravila uvažavaju nadređeni,jer iz priloženog je vidljivo da ih neko krši.
U svakom slučaju su fotke prva liga,znače li to, da je novi fotoaparat već na djelu :?:

Pozdrav!
Pravila sigurnosti na radu neću komentarisati...očito je!
Nije novi fotoaparat, fotke su od prije 12 dana kada sam sa Damirom pravio neku vožnjicu Brčko-Tuzla...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Malo kopajući po internetu naletih na ovu fotku vagona. Dobro se sjećam da su u ratu ovi vagoni saobraćali na relaciji Zenica-Žepče-Kakanj. Da li ih danas ima igdje na šinama, predpostavljam da se putnici u njima više ne prevoze. Autor slike je Frank Valoczy, a fotkano je u Zenici.

Image

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
Post Reply