Putnički vagoni ŽFBiH

Moderator: lopina

441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by 441-905 »

lapolapo wrote:
leopol wrote:Ponovo je raspisan tender ZFBH za kupovinu 20 polovnih putnickih vagona.

Rok za predaju ponuda je istekao jucer 29.05.
Znaci da se zvanicno mozemo pozdraviti sa talgom
Pozdrav kolega, da li možda imaš informacijau ko se prijavio na tender? Za koju svrhu se vagoni misle korstiti, lokaln - regionalni saobraćaj.
leopol
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:14 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by leopol »

Ovo nema nikakve veze sa Talgom 8-|

@441-905

Na zalost, ne znam nikakve detalje oko ovoga
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

Situacija sa vagonima u lokalnom putničkom saobraćaju ovih dana se u potpunosti normalizovala. Lokalni vozovi u okolini Sarajeva, Zenice i Bihaća imaju po dvije klase na lokalcima. Uskoro bi i tuzlanski lokal trebao biti pojačan.

Za divno čudo, po prvi put su se našla dva vagona u rezervi, a uskoro bi se mogao naći i treći. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by BHzeljeznice »

emko wrote:Cao raja,

@ Ćiro_bos
Jesu li to vagoni od onog "Bosna Ekspres"?

i jos jedno pitanje:
imali neko slike unutrasnjosti ovi vagona?

Image
Od kada je ova slika....kakvi su vagoni dobri,vozel' oni????? :ymtongue:
Image
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by 441-905 »

BHzeljeznice wrote: Od kada je ova slika....kakvi su vagoni dobri,vozel' oni????? :ymtongue:
Ovo su vagoni modernizovani u Gredelju. Ukupno modernizovano ih je 10 komada, 5 tipa All i 5 tipa Blm. Trenutno ih vozi 4 ili 5, a ostatak čeka opravku. Pretežno riječ je o većim kvarovima.

Za kraj jedan topao savjet, prije nego što postaviš pitanje pogledaj na temi da možda neko ranije nije slično pitanje postavio.
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by BHzeljeznice »

Hvala,bas je topao..... X(
Image
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by BHzeljeznice »

A imal li u Bosni i Hercegovini kapaciteta da se vrse vece opravke vagona,osim u Banja Luci...msm ima li Rajlovac te mogucnosti ili se tu vrse revizije,zamjena osovina.....I interesuje me sta je sa Gredelj Revom-om u Dobosnici...da li se tu opravljeju teretni i putnicki ili samo teretni....iako se sqad' nista ne opravlje.... :-B
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by Bo Bo »

BHzeljeznice wrote:Hvala,bas je topao..... X(
Pozdrav BHzeljeznica, nema potreba za ljutnjom ;). Svi smo manje više prošli ovu fazu na forumima, dosta raznih pitanja i iznesenih stavova. Naravno ovo se odnosi pogotova na nas koji nismo zaposleni na željeznici.
BHzeljeznice wrote:A imal li u Bosni i Hercegovini kapaciteta da se vrse vece opravke vagona,osim u Banja Luci...msm ima li Rajlovac te mogucnosti ili se tu vrse revizije,zamjena osovina.....I interesuje me sta je sa Gredelj Revom-om u Dobosnici...da li se tu opravljeju teretni i putnicki ili samo teretni....iako se sqad' nista ne opravlje.... :-B
U Rajlovcu postoji vagonska hala u kojoj se vrši opravka putničkih i teretnih vagona. Revizije vagona se uredno vrše, mada sve je to poprilično skromno. Nedostaje rezervnih djelova, opreme i ljudstva za ozbiljnih poduhvate.

Nisam baš najkompetentniji da odgovorim na ostatak pitanja, jedno je sigurno da je centralna radionica za popravku vagona bila u Banja Luci. Vagoni ŽRS-a se trenutno tamo opravljaju i dosta se to dobro radi.

Pozdrav Bo Bo.
Image
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Putnički vagoni ŽFBiH

Post by BHzeljeznice »

Hvala mnogo......ima vala nekoliko forumasa koji ti ljubazno odgovore na postavljeno pitanje....ipak ja sam u svemu ovome novi,te sve ucim....... kad sam mislio na ljubazne forumase,smatram to Ciru_bos-a i Bo Bo-a ,...... i HVALA VAM NA TOME......

A i stjepan-a sam zaboravio nabrojat',nek se ne ljuti.......
Image
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Putnički vozovi

Post by BHzeljeznice »

Ja sam vidio jedan p.vagon na ulazu u zenicku radionicu..zeleni,predpostavljam da je sa lokala Zenica-Maglaj..Eh sad da li mu je istekla revizija,ili je u pitanju neki kvar..?
Pozdrav ;) ;)
Image
Post Reply