Britanski vozovi u BiH...

Moderator: Bo Bo

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by Ćiro_bos »

68847 wrote:Idem da je pitam smijem li u OT pa da ti odgovorim :))

Sve u svemu, kad malo procitah naokolo, nisam nasao da tim MK3 nesto fali.
Il ga hvale il govore nautralno al negativitet nisam nasao.
Ma čovječe našli ko malo azbesta u pregradama, al prije da nisu sebe našli...
Posavina expres
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by 68847 »

Azbest!?
Ko ga je to našao?
Desetljećima šporeti puni azbesta pa niko nije uočio.

A da nisu sebe našli, to je sigurno.
To sam već rekao.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by ela »

68847 wrote:Azbest!?
Ko ga je to našao?
Desetljećima šporeti puni azbesta pa niko nije uočio.

A da nisu sebe našli, to je sigurno.
To sam već rekao.
Našli su bili oni sebe,već nisu mogli od sramote da dovedu ta čudovišta na naše pruge...Usput i jedan ing iz generalne mi je pričao detalje oko toga,na svu sreću stvar je propala...
Pozdrav iz Mostara
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by stjepan »

ela wrote:...Usput i jedan ing iz generalne mi je pričao detalje oko toga,na svu sreću stvar je propala...
Što na svu sreću,da je stvar realizirana šteta bi bila duplo manja jer bi nesretni talgo propao,a ti bi sigurno prije dobio i platu i prugu i lokomotive sa kojima bi vozio ko čovjek!

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
eddielexx
Posts: 98
Joined: Mon Feb 22, 2010 7:45 pm

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by eddielexx »

stjepan wrote:
ela wrote:...Usput i jedan ing iz generalne mi je pričao detalje oko toga,na svu sreću stvar je propala...
Što na svu sreću,da je stvar realizirana šteta bi bila duplo manja jer bi nesretni talgo propao,a ti bi sigurno prije dobio i platu i prugu i lokomotive sa kojima bi vozio ko čovjek!

Pozdrav!
E upravo!! Bravo Stjepane, upravo sam to i htio reci. Haha, modernizujes vozni park, a radnici nema heljba da jedu...
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by 68847 »

Kako ono bjese: Ako nemaju hljeba nek jedu kolace. 8-}
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by 441-905 »

Našli su bili oni sebe,već nisu mogli od sramote da dovedu ta čudovišta na naše pruge...Usput i jedan ing iz generalne mi je pričao detalje oko toga,na svu sreću stvar je propala...
Ela, ako može detalj više iz pomenute priče, po pitanju čega je garnitura bila problematična?
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by ela »

441-905 wrote:
Našli su bili oni sebe,već nisu mogli od sramote da dovedu ta čudovišta na naše pruge...Usput i jedan ing iz generalne mi je pričao detalje oko toga,na svu sreću stvar je propala...
Ela, ako može detalj više iz pomenute priče, po pitanju čega je garnitura bila problematična?
Primjera radi,jedan detalj,a vjerujem i najvažniji je taj da nam djeca i unuci ne bi godinama otplaćivali kredit od vozova koji su trebali da završe na odpadu.....
Pozdrav iz Mostara
eddielexx
Posts: 98
Joined: Mon Feb 22, 2010 7:45 pm

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by eddielexx »

ela wrote:Aloha momak i de molim te ne trabunjaj gluposti....Naravno da ćemo otplaćivati Talgo,međutim kad smo kod toga Talgo je sofisticiran voz i uzet je na povoljan kredit sa grejs periodom otplate,sa rezervnim dijelovima obukom radnika i svom pratećom opremom i još u to uzet je strug za obradu bandaža,jer su do sad naše lokomotive trčale za Doboj pošto ŽFBH nije imao isti.... i naravno ,ako nisi znao Talgo je nov voz,a ne kanta stara 40 godina. E sad da li je Talgo za nas to će pokazati vrijeme....
A što se tiče Britanskih vozova,pa naravno našli su se neki ljudi kojih još ima na ŽFBH i kojima je stalo do napredka,pa su se na neke načine uspijeli izboriti da te stare kante od Britanskih vozova ne dođu na naše pruge....
Kakve mi imamo fajde bgt of Talga, niti cemo kad iskoristiti njgovu brzinu niti pola stvari koje on ima... I vjerovatno će ga ASEA zauvijek vući, i to je nula posto iskorištena investicija. Čudi me što nismo kupili TGV :) I on je nov. Britanski vozovi su jeftinij, i dobili bismo duplo vise vagona, a ta priča da su smeće ne drži vodu, jer su opet puštein usaobraćaj, remodernizovani, i ne razlikuju se baš puno od naših Talgića, sem što su veći, ima ih više, i imaju svoju vučnu jedinicu.. Rekoh li da su jeftiniji?
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Britanski vozovi u BiH...

Post by Ćiro_bos »

Mogli bi o Talgu u drugoj temi...
U svakom slučaju kolege mislim da se džaba iscrpljujete poredeći Talgo i MK3. Jednostavno nisu za poređenje. MK3 je trebao biti nabavljen za posao koji je sada pred garniturom Niskopodnog!
Evo isječak novina iz februara 2008.g., tek onako da osjetite psihozu koja je tada stvorena

Image

MK3 nije kupljen navodno zbog azbesta?
Naši plavi vagoni iz švedske svakodnevno na 391, su po pričama kolega takođe sa sastojcima te tvari...
Slika istoga takvoga vagona koji HŽ nije smio/htio uvrstiti u vozni park. Foto Seabral, ovih dana u ranžirnom, hvala!

Image


pozdrav..
Posavina expres
Post Reply