Razne diskusije oko niskopodnog voza

Moderator: Bo Bo

Da li ste zadovoljni kvalitetom usluga u prvom poslovnom vozu ŽFBiH, obzirom na cijenu karte?

U potpunosti sam zadovoljan.
10
63%
Djelimično sam zadovoljan.
5
31%
Nisam zadovoljan.
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Niskopodni EMV

Post by igorailwayman »

Niskopodni je danas krenuo iz Češke za Hrvatsku, gdje bi u Hrvatskoj trebao biti za dan-dva. Nakon dolaska u Hrvatsku zadržat će se u krugu Končara nekoliko dana i poslije toga kreće za BiH.
klemenčič
Posts: 16
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:00 am

Re: Niskopodni EMV

Post by klemenčič »

Od kada sam se prijavio na taj forum pratim tu priču o niskopodnom. Kako vidim je vaše željeznice neko veoma dobro za.....o. Neko je pobrao pare a vi ste dobili jednu garnituru koju neče niko , da kupi samo vi. Kako sam čuo od ljudi koji rade na SŽ, da taj voz nije primeran za međugradski prevoz nego samo za korištenje kao tramvaj.
Budite pametni i za te pare radije nabavite desiroe ili bombadiere.
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

klemenčič wrote:Od kada sam se prijavio na taj forum pratim tu priču o niskopodnom. Kako vidim je vaše željeznice neko veoma dobro za.....o. Neko je pobrao pare a vi ste dobili jednu garnituru koju neče niko , da kupi samo vi. Kako sam čuo od ljudi koji rade na SŽ, da taj voz nije primeran za međugradski prevoz nego samo za korištenje kao tramvaj.
Budite pametni i za te pare radije nabavite desiroe ili bombadiere.
Tko je tu pobrao pare???
Od ljudi koji rade na SŽ,tko je vidio niskog uživo i vidio dokumentaciju da ga tako može pljunuti??
Kao tramvaj,kažete...kako se na SŽ-u percipira tramvaj?
Slažem se,ukoliko niski ne zadovoljava kriterije neka kupe nešto drugo a niskog vratiti Končaru.Tako i tako je niski još uvijek Končarov.I na kraju kakav to vlak mora biti da bi se koristio za međugradski prijevoz??
Nešto kao Gomulka??
I na kraju slažem se,treba kupiti.Gosp.klemenčić,puno teže je nešto napraviti.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Niskopodni EMV

Post by stjepan »

Ova rasprava ode nekako nastranu,i sve više liči na onu rečenu "ko sme da vas bije,osim naše ...." X(
Prvo Klemenčič vam je lijepo napisao:
klemenčič wrote:Kako sam čuo od ljudi koji rade na SŽ,
da ne radi na željeznici,i sva njegova saznanja o niskopodnom se odnose na ono što ovde pročita ili čuje od svojih prijatelja zaposlenih na željeznici,a koji također saznanja o niskom pridobivaju ovde,zato je vaša reakcija suvišna,tri,četiri posta prije, ste (pravilnije smo) pljuvali po ovoj ili onoj odluci ovog ili onog poslovodstva,a kad vam to kaže tamo neki Klemenčič - urnebes.
dash9 wrote:Kao tramvaj,kažete...kako se na SŽ-u percipira tramvaj?
Niskopodni je nastao iz tramvaja i o tome je tu pisano,pa se niko nije zato bunio,niti koga to smetalo...Kako Klemenčič ne radi na Sž to i ne zna kako se...
dash9 wrote:Nešto kao Gomulka??
Ako bude pola ko gomulka,biće odličan,jer ne treba smetnuti s uma da već peto destljeće vozi po SŽ,još uvijek i pouzdana i udobna...

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

Stjepane....Končarev tramvaj i niskpodni su....dva svijeta,vjeruj mi dva svijeta.Barem statike i dinamike radi a potom sve ostalo pa prema tome ovaj dio diskusije preskačemo.Za reći nekome kako je ispao zajeban i pokraden treba imati malo više (puno više) materijala i poznavanja materije nego nešto čuti (neprovjereno) ili nešto pokupiti sa bilo kojeg foruma (bez uvrede) izvući iz konteksta i na osnovu toga posredno vrijeđati.
Ako se ne varam gomulka je međugradski vlak pa ako niski bude kvalitetan kao taj vlak....pun pogodak,a da je gomulka udobna,NIJE.
I na kraju vlak je prvenstveno zamišljen za HŽ a ako ga netko drugi kupi,odlično,ako ne,malo manje odlično.Končar je uložio u razvoj preko 100 mil. kuna i sad će se isti taj končar pokriti od jedne garniture prodane ŽFBiH??
Malo presmiona konstatacija koja se imputira niskom.Osim toga dok je raspored snaga u politici takav (oni u EU i oni van nje) Končar neće prodati nikome ništa.Primjer Crotrama u Poljskoj gdje je pobijedio na regularnom natječaju,da bi se isti taj natječaj poništio na štetu Končara,raspisao novi gdje je direktno podržan protekcionizam za drugog proizvođača.
Cijenim trud i sredstva koja je Slovenija uložila u razvoj željeznice,ali to nemože i ne smije biti premisa po kojo će se naružiti sve što dolazi iz Končara.Na kraju nekoliko gomulki je vozilo sa motorima koji su došli iz Končara pa ta tvrtka ima barem mali udio u opisanoj pouzdanosti tog vlaka.Isto tako moja malenkost nigdje nije popljuvala ovo ili ono poslovodstvo zbog ovih ili onih odluka ali da je obnova voznog parka nužnost znaju i ptice na grani ali da se dezavuira nečije nastojanje.....
I na kraju da ponovim,nitko sa SŽ nemože negativno (podrugljivo,tipa tramvaj) ili pozitivno (možda na nivou dizajna) ocjenjivati niskog jer o tom vlaku ne znaju baš ništa, barem onoliko koliko znanja traži struka.Ne znaju jednostavno ništa,pa tako niti Klemenčič.Ili je neznanje dovoljan razlog da se na nekoga sa strane baci kamenom.Edip je zbog neznanja oslijepio,pa tako niti neznanje nije izgovor.
Pozdrav,dash9.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Niskopodni EMV

Post by Bo Bo »

Poštovani forumaši, pošto se malo više skrenulo s teme, želio bih Vas obavjestiti da će se toku vikenda ova tema urediti, te postovi prebaciti djelom u temu Razne diskusije oko niskopodnog, s ciljem da se u ovoj temi nađu diskusije oko ŽFBiH niskopodnog, tehničke karakteristike, fotografije i ostale informacije. Blagovremeno će te biti obavješteni o izmjenama.

Nadam se da će te nas razumjet a sve u cilju što efikasnijeg praćenja i komentarisanja postova. Svaki komntar je dobro doša ukoliko je konstruktivan i potiče debatu. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
klemenčič
Posts: 16
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:00 am

Re: Niskopodni EMV

Post by klemenčič »

Dash9 !

Ja ne mislim odgovarat na takve insinuacije i bilokakva podmetanja. Napisao sam mišlenje ljudi koje rade na SŽ u održavanju tirnih vozila i onih koji razmatraju o nabavci takvih vozova za SŽ.
A što se tiče Gomulki vam mogu, da kažem, da su udobne za takve godine koje imaju.
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by rasha »

Bo Bo wrote:Poštovani forumaši, pošto se malo više skrenulo s teme, želio bih Vas obavjestiti da će se toku vikenda ova tema urediti, te postovi prebaciti djelom u temu Razne diskusije oko niskopodnog, s ciljem da se u ovoj temi nađu diskusije oko ŽFBiH niskopodnog, tehničke karakteristike, fotografije i ostale informacije. Blagovremeno će te biti obavješteni o izmjenama.

Nadam se da će te nas razumjet a sve u cilju što efikasnijeg praćenja i komentarisanja postova. Svaki komntar je dobro doša ukoliko je konstruktivan i potiče debatu. Pozdrav Bo Bo ;) .
A zbog čega je moj post nestao? :-\
dash9
Posts: 51
Joined: Mon Mar 08, 2010 3:16 pm

Re: Niskopodni EMV

Post by dash9 »

klemenčič wrote:Od kada sam se prijavio na taj forum pratim tu priču o niskopodnom. Kako vidim je vaše željeznice neko veoma dobro za.....o. Neko je pobrao pare a vi ste dobili jednu garnituru koju neče niko , da kupi samo vi. Kako sam čuo od ljudi koji rade na SŽ, da taj voz nije primeran za međugradski prevoz nego samo za korištenje kao tramvaj.
Budite pametni i za te pare radije nabavite desiroe ili bombadiere.
klemenčič wrote:Dash9 !

Ja ne mislim odgovarat na takve insinuacije i bilokakva podmetanja. Napisao sam mišlenje ljudi koje rade na SŽ u održavanju tirnih vozila i onih koji razmatraju o nabavci takvih vozova za SŽ.
A što se tiče Gomulki vam mogu, da kažem, da su udobne za takve godine koje imaju.
Ovo nije tuđe mišljenje nego Vaše mišljenje (pozdravljam pravo na slobodu govora) za kojeg i dalje odgovorno tvrdim da nije korektno,ali što je tu je,svatko može reći što želi ili hoće.Osim toga zar Vi zaista želite reći da je 5,3 mil.eur za ovakav vlak puno novca ili reći da je netko nekome platio 5,3 a da ga suprotna strana zavlači na način da vlak vozika po probama i ne želi ga isporučiti??
Ili ćemo reći da će "vaše" dvije tvrtke ugraditi onakav interijer u 4-dijelni vlak za manje novca,na stranu kriva percepcija problema ali dajte,budimo ozbiljni.Gomulka nema puno više godina od mađara i nije udobna,ni najmanje.
Pozdrav,Dash9
mirza08
Posts: 14
Joined: Wed Dec 09, 2009 2:40 am

Re: Niskopodni EMV

Post by mirza08 »

Samo jedan kratak odgovor na ova prepucavanja od kolege iz Slovenije. Kakav god da je NAS JE i gotova prica. Ovaj niskopodni dize nasu Zeljeznicu za bar jedan level prema gore i kad uzmemo u obzir kake garniture trenutno voze on je extra.
Post Reply