RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

kajakas
Posts: 14
Joined: Mon Feb 08, 2010 9:50 am
Location: Rusija

RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by kajakas »

Pozdrav svima kolegama.
Kao uvodni post koristim priliku da otvorim temu o ruskih EMV.
Mislim sta ova tema bići interesna ljubiteljam železnice.

Malo istorije ruskih EMV.

1. Serija S.

Prvi ruski EMV-i počeli raditi na pruge Baku – Sabunči u sadašnjem Azerbajđanu u 1925.godini.

Evo ide slika:
Image

Pa zatim prvi EMV isli i na moskovski prugove. Prvi elektricni vlak, koji iseo na moskovski prigradski promet je bio EMV seriji S (ruski - C). “S” znaci “severni” jer prva zeleznica koja dobila EMV bila Severna zeleznica (Severnaja zeleznaja doroga).

Jedan od prvih ruskih EMV - SMZ(СМЗ):
Image

Prikola od СМЗ:
Image
Image

U 1929.godini bilo završeno 9 trovagonnih vlaka za pruge Moskva – Mitići. Proizvođac je bio Mitićinski vagonski zavod. U vlaku je bio jedan motorni vagon I dva prikola. Napon gornjego voda je bio 1,5 kV, najveća brzina 85 km/č.

Takav je bio vlak Aleksandrov - Moskva u to vreme:
Image

Dalje bilo nekoliko modifikacija ovog EMV, nekoliko za rad pod napon gornjego voda 3 kV.

Sacuvani vlak serije S na Ukrajini:
Image

Image

Nakon završenju 2.svetskog rata novi ruski EMV počeli proizvoditi u Rigi,Latvija. Latvija tada bila u sastavu SSSR-a. Novi EMV zvao se SR(ruski –СР), gde “R” znaci “rižski”. U 1952.godini je bio zavrsen preved svig pruga na 3 kV i svi novi EMV bili su proizvedeni s obzirom na taj napon.

Puno vlakove iz serije SR radilo jos i u to vreme, ali nastupalo vreme za novi EMV...
a vozovi idu danju-noću
Kroz Podlugove,kroz Podlugove...
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by 68847 »

Interesantna stvar: na EMV sam primetio po 5 (mozda i vise) dignutih pantografa.
ЭТ2,ЭР2 naprimer?
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
kajakas
Posts: 14
Joined: Mon Feb 08, 2010 9:50 am
Location: Rusija

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by kajakas »

68847 wrote:Interesantna stvar: na EMV sam primetio po 5 (mozda i vise) dignutih pantografa.
ЭТ2,ЭР2 naprimer?
nisam razumeo vaše pitanje. :-\ Mislete na količestvo motornih vagona u vlaku serije ER2?

imamo - G=golovnoj(glavni),M=motorni,P=prikolni vagon. U tom slučaju

Jedan jedanajestovagoni vlak (G+M)+(P+M)+(M+P)+(M+P+P)+(M+G)

(ima i dvanajestivagonih:
Image

Jedan desetovagoni vlak (G+M)+(P+M)+(M+P)+(M+P)+(M+G). - standartni vlak serije ER2
jedan devetovagoni vlak (G+M)+(M+P)+(M+P+P)+(M+G)

jedan osmovagoni vlak (G+M)+(P+M)+(M+P)+(M+G) - takođe bio standartni vlak do 1969.godini
Image

jedan šestovagoni vlak (G+M)+(P+M)+(M+G)
Image
u nekome slučaju moze biti i četverovagoni vlak (tamo gde mali broj putnika):(G+M)+(M+G)

Jedan desetovagoni vlak ima pet pantografa - u slučaju kada bih jedan od njih nije radi(bio prekidan tokom pokreta) ostali dozvolja dovozi vlak do depo-a.
citajte još o seriji ER2 (ruski jezik) http://elektropoezda.tut.su/elektr/er/er2.php
a vozovi idu danju-noću
Kroz Podlugove,kroz Podlugove...
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by 68847 »

kajakas wrote:Jedan desetovagoni vlak ima pet pantografa ...
Na ovo sam mislio.
Nije bas uobicajeno (koliko ja znam)
Pitao sam masinovodju (ela) (ja sam, ipak, doktor :) ) pa je i njemu cudno.
Kod nas se vozi "na jedan pantograf" a veliki broj je veliko opterecenje kontaktnu mrezu.
Ako sam dobro razumeo.
Da o ovome bi se mozda mogla strucna rasprava voditi.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by admin »

Nisam siguran da može proći pod domen strućne rasprave, nisam strućnjak iz te oblasti.

Uporedba sa našim mašarom nije moguća jer se kod mašara radi o jednim motornim kolima tamo ih ima više. Mislim da je teše voditi 3000 V sa jednog pantografa kroz voz nego imati više pantografa. A i kod nas postoji praksa da u vrijeme kada je mraz i snijeg na lokomotivama budu podignuta oba pantografa, prvi formalno da skida mraz sa mreze dok je drugi, kako mu i ime kaže, oduzimać struje.

A o svemu ovome se treba malo više raspitati...
kajakas
Posts: 14
Joined: Mon Feb 08, 2010 9:50 am
Location: Rusija

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by kajakas »

68847 wrote:
kajakas wrote:Jedan desetovagoni vlak ima pet pantografa ...
Kod nas se vozi "na jedan pantograf" a veliki broj je veliko opterecenje kontaktnu mrezu.
Kod nas postoji „sistema mnogih jedinic“ (sistema mnoge jedinice,„multiple unit system“). Ovo znači sta garniture nije sostoji iz vagone, ali iz sekcije(odeljake), kao sam pričao gore. Svaki odeljak je nezavisna sekcija.
Svaki odeljak ima nezavisno napajanje i svoj odignuti pantograf. Tako da postane tradicija od samog početka operacije EMV u Rusiji. :-?? Niko ne stavjо problemе povezivanja motornih vagona u jedinu mrežu. :-\

admin wrote: A i kod nas postoji praksa da u vrijeme kada je mraz i snijeg na lokomotivama budu podignuta oba pantografa, prvi formalno da skida mraz sa mreze dok je drugi, kako mu i ime kaže, oduzimać struje.
Takođe i u Rusiji, pričao sam u teme za ruske lokomotive. :-!
a vozovi idu danju-noću
Kroz Podlugove,kroz Podlugove...
dulevoz
Posts: 452
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:34 pm

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by dulevoz »

U Srbiji Rusom zovemo garniture 412/416, pa se nadam da sam potrefio temu:

Par "svezih":

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pozdrav,
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by Stajs »

412-105 ...
Image

Fotografija : V.Djolevic
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by Stajs »

412-035 u depou Zemun ...
Image
Image
Image

Fotografije : P.Lazic
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
kajakas
Posts: 14
Joined: Mon Feb 08, 2010 9:50 am
Location: Rusija

Re: RUS - Ruski i ostali EMV iz ex-SSSR-a

Post by kajakas »

Slike su odlični. (*) U taj godini kada ove garniture gradili u Rige, oni su bili ekstra u poređenju sa ostalima garniturama SSSRa.Pa imali smo tada drveni sedišta u SSSRu :( :-q

Najbolja sovijetska prigradska EMV-garnitura istog vremenskog trenutka:
Image

Standartna sovijetska prigradska EMV-garnitura istog vremenskog trenutka (pa ima na relacije bilogde (npr.kod S-Peterburga) i sada):
Image

Salon:
Image
a vozovi idu danju-noću
Kroz Podlugove,kroz Podlugove...
Post Reply