Bauljanje po Gorskom Kotaru

Moderator: ZlayoZg

User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Bauljanje po Gorskom Kotaru

Post by ZlayoZg »

Kako je vlak 901 kasnio skoro sat vremena,imali smo vremena otići kupiti nešto za pojesti.Dok su ostali otišli u dućan,ja sam se vratio do prometnika i zamolio ga da si malo punjač baterije od fotića prištekam u struju da se napuni jer je ista već bila na izdisaju,a treba još otići u Delnice.Naravno,nije bilo problema i hvala mu. :-bd
Nakon što sam se pridružio ostalima i kupio nekaj za papati,vraćali smo se na kolodvor.Dok smo se vraćali,u daljini se začula truba.Opet ide vlak.Kako baš nismo gledali u maper,ovaj nas je iznenadio.Bio je to vlak 62208 sa Karavelom 007 i kontejnerima i drvima iz Vrhovina za Rijeku Brajdicu.Kako je meni baterija bila na punjenju,nisam ga mogao zabilježiti na nadvožnjaku.

Ali došavši u kolodvor,taj isti vlak je stao i čekao dolazak putničkog vlaka 4603 kojim ćemo mi dalje za Delnice.Imao sam vremena otići i fotkati izbliza
Image

Image

Za ljubitelje zvuka Karavele,evo njihovih 20 sekundi :D


Nedugo zatim je došao i vlak 900 sa sat vremena kašnjenja i vagonima od kojih će biti sastavljen i naš vlak 701 kojim ćemo iz Delnica za Zagreb.
Image

Krenuli smo prema ostalima,a tamo smo zatekli još jednog člana: Pfaffa koji je već montirao svoju video opremu.
Image

Posljednje pripreme za dolazak vlaka 4603.
Image

Kolodvorska zgrada
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Bauljanje po Gorskom Kotaru

Post by ZlayoZg »

Dolazi naš vlak sa Žutkom 015 i 2 vagona.Odavde ćemo ići dalje bez LLeona i Jeana,oni će sa LLeonovim autom doći do Delnica.
Image

Stajalište Vrata
Image

A6 Rijeka-Zagreb kod Vrata
Image

Kolodvor Lokve.Ovdje su nam sačekušu spremili LLeon i Jean koji su došli malo prije nas.
Image

Dolazimo u Delnice.Naravno,opet formalnosti oko poništenja prekida putovanja.Tu saznajem da do 18 sati neće biti nikakvih teretnih vlakova,a za 20-ak minuta dolazi putnički vlak 4802 iz Moravica za Rijeku.
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Bauljanje po Gorskom Kotaru

Post by ZlayoZg »

Ja i Marioo idemo na višu poziciju.Ovo je izlaz prema Moravicama
Image

Željko će dalje prema izlazu
Image

Ja i Marioo smo na položaju...
Image

...a ubrzo evo i vlaka:


Image

...koji nakon bavljenja u kolodvoru odlazi dalje prema Rijeci
Image

Vraćamo se natrag do kolodvorske zgrade,a i Željko se vraća laganim korakom
Image

Image

Pogled prema Rijeci
Image
User avatar
ZlayoZg
Posts: 1690
Joined: Mon Jun 22, 2009 7:04 pm
Location: ZAGREB (HR)

Re: Bauljanje po Gorskom Kotaru

Post by ZlayoZg »

Kako nije bilo planiranih vlakova do onoga našega,krenuli smo u obližnji kafić na piće i zadnje razgovore za riječkom ekipom prije povratka.
Autobusni kolodvor
Image

Image

Ovo je bilo mjesto "zločina"
Image

Dok smo bili u kafiću,preko mapera saznajemo da vlak kasni u polasku iz Rijeke 22 min.,tako da smo imali više vremena biti u kafiću.Oko 18:20 smo došli na kolodvor.
Image

Naš vlak je došao u 18:53,tj.kasnio je 36 minuta.Tu smo se pozdravili sa riječkom ekipom i krenuli za Zagreb.
"Gredelj" će imati posla
Image

U Moravicama već standardna izmjena lokomotiva
Image

Do Zagreba nas je vukla ASEA 019 koja je dovukla naš vlak sa ukupnim kašnjenjem od 46 minuta.
Image

Toliko od mene.Želio bih se zahvaliti HŽ-u na popustu i rezerviranim kupeima,prometnicima u Skradu,Škrljevu,Fužinama i Delnicama,a najveća zahvala ide članovima ove ekspedicije Mariju,STIB-u,željku256,ICE-3M,ivogu i riječkim dečkima LLeonu i Jeanu,kao i putopiscu Pfaffu na druženju.
Imao sam peh zbog slučajnog brisanja fotki od Zagreba do Plasa,al što je tu je... ~x(

Do nekog idućeg puta doviđenja! :-bd :-h
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Bauljanje po Gorskom Kotaru

Post by Bo Bo »

Sve pohvale za ovaj opširni putopis i druženje. Fotografije su čista desetka, svaka čast na trudu koji ste ti i ekipa uložili, i ovo sa nama podjelili.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
Post Reply