Od Tarčina do Ovčara

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Od Tarčina do Ovčara

Post by Bo Bo »

Jedan kratki putopis sa pomenute relacije. Polazna stanica bila je Stupska petlja, dkw i ja krenuli smo u pohod na Bradinu. Prvo stajalište bio je Tarčin i pogled na vijadukte.
Image

Oko 7:45 naišao je Konjički lokal, bolje rečeno mašina sa prikolikom :)) .
Image

Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by Bo Bo »

Sunce je sramežljivo kupalo vijadukt, a vjetar je brijao po obrazima.
Image

Put smo dalje nastavili prema ukrsnici Grad s ciljem ispitivanja situacije i lokacija za slikanje. Nakon nekoliko pokušaja ugatali smo prilaz ukrsnici i pravac na šine. Nismo ni uspjeli proći par metara ispod stanice, a otpravnik nas je dočekao sa pitanjem šta radimo na šinama, i kako je zabranjeno slikanje svima koji nisu zaposleni na ŽFBiH.

Bez obzira na ovu konstataciju napravili smo par fotki staničnog prostora. Neko svjetlo daleko na kraju tunela se naziralo, možda bi pjesničke duše kazale dolaze bolji dani za ŽFBiH.
Image

441-911 sramežljivo je izvirivala iz tunela, vraćajući se za Konjic (photo by dkw)
Image
Image
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by ubrzani »

ultrakratki putopis
:ymdevil:
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by Bo Bo »

Kako vele prijatelji da sam tvrdoglav ko mazga, mi smo nastavli dalje prema izlaznim skretnicama ukrsnice.
Image

Sunčeve zrake padale su direkt na prugu, tako da slikanje nije dolazilo u obzir. Okinuo sam pra fotografija čisto da vidim šta se dešava, nekoliko terenih vozova je prošlo, a slike su prava kolateralna šteta. Na povratku u ukrsnicu slikao sam jedan teretni voz koji je žurio u pravcu Bradine.
Image

Zvuk lokomotiva dolazio je na sve strane, voz se čas pojavi pa nestan zajedno sa prugom.
Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by Bo Bo »

Pošto smo uvidjeli da ovdje nema velikog hajra za slikanje pokupili smo se u Ovčare. Dok sam se penjao prema ukrsnici 396/397 je protutnajo pored nosa.

Helem kad se nešto neda onda, se stvarno neda. Ipak sreća je da se pomenuta kompozicija treba popeti na treći nivo, ili kako jedan prijatelj veli na oblake.
Image

Standardni motivi sa Ovčara.
Image

Prugom smo nastavili kretati se ka nekadašnjoj deponiji sa ciljem da napravimo par fotki ukrsnice.
Image

Veseli trio ...
Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by Bo Bo »

Ostali smo na zubatom novembarskom suncu da se ugrijemo, pruga iz Konjica bila je ko na dlanu. Par minuta kasnije prolomilo se jako zujanje, dvije diodne lokomotive nosile su teretni voz iz Konjica. Za 10 do 15 minuta bio je u ukrsnici a ja sam zabiljažio sljedeće.

Image

Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by Bo Bo »

Dok je teretnjak izmotao po osmicama, ukazao se na trećoj trasi.
Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by Bo Bo »

Pričekali smo povratak lokomotiva, fotke sam paravio aparatom dkw-a, nadam se da će ih ubaciti. Otprilike to bi bilo sve, na povratku smo opet stali u Tarčinu. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by Bo Bo »

ubrzani wrote:ultrakratki putopis
:ymdevil:
Nakalemili smo ga malo :)) =)).
Image
User avatar
dkw
Posts: 84
Joined: Mon Jun 01, 2009 5:35 pm

Re: Od Tarčina do Ovčara

Post by dkw »

Evo ih na mostu ... .
Image

Lijep pozdrav

dkw
Post Reply