Bradina-Konjic (taban fijakerom)

User avatar
edyn98
Posts: 45
Joined: Tue Sep 14, 2010 6:43 pm
Location: Tuzla, BiH

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by edyn98 »

Pa, onda se radujemo tvojim fotkicama. :ympeace: (Malo nam ženskog prosjeka ne fali :) )
Skyscrapercity - Bosna i Hercegovina
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by Macak »

edyn98 wrote:Pa, onda se radujemo tvojim fotkicama. :ympeace: (Malo nam ženskog prosjeka ne fali :) )
Meni fali!
:ymhug:
User avatar
fido
Posts: 16
Joined: Sat Jun 11, 2011 10:57 pm
Location: Petrinja, RH

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by fido »

Jen-dva, proba! Prema uputama pokušavam staviti fotku na forum, evo se preznojih.
Image

Uploaded with ImageShack.us

Juhu, uspjelo!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hvala Stjepanu još enkrat! I Edynu, naravno!

Dakle, priča počinje 16. 8. o.g. u 15.40. Kupila kartu Sa-Konjic. Ispratili me moji dragi prijatelji koji su zaslužni što sam prvi put vidjela Sarajevo!
Image

Uploaded with ImageShack.us

Na cijelom kolodvoru postavljen samo naš vlak, jedan vagon, al bitno da sam ja u njemu!


Image

Uploaded with ImageShack.us

Start!

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Stižemo u Hadžiće! (Naravno da sam se sjetila riječi rahmetli babe Atifa koji kaže : Ko igra za raju......)

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Za danas, što se tiče fotki, od mene toliko, sljedeća stanica Pazarić sutra (ovo radim na poslu jer već znate da mi je doma spora veza, al nadam se da ću sutra nastavit). Nadam se da ću večeras stići bar nešto napisati o dogodovštinama iz vlaka, u pauzama fotkanja.
Jurim doma!
Pozdrav svima! #:-s
User avatar
fido
Posts: 16
Joined: Sat Jun 11, 2011 10:57 pm
Location: Petrinja, RH

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by fido »

U nastavku slijedi opis atmosfere u vagonu.
Upadam ja u kupe, bacim torbu na policu i sjednem. Do mene sjedi dedo,ko iz filma, francuska kapica na glavi. Ostatak ekipe ljudi na povratku s posla. Umorni, vrućina ubija, nema dosta sjedećih mjesta. Prepustim svoje, uzmem aparat i na hodnik. I raspali. Slikam sve redom pa šta uspije. Brine me baterija nakon fotosešna po Sarajevu. Stižemo u Pazarić, prolazno vrijeme 30 min (vidjet će se sutra na fotki). Slikam dalje, kondukter i ekipica mu sugovornika čini mi se malo me čudno gledaju al bez komentara. Zelenilo,cesta, pokošene livade, uredni stogovi, jednom rječju Ljepota! I evo nas u Raštelici. E tu sad do izražaja dolazi poslovična bosanska neposrednost i dobronamjerni zafrkantski duh: Na stanici otpravnik i ćuko (vučjak). Ja s aparatom na gotovs. Iz kupea do mog na to će jedan veseljak: " Slikaj ih obojicu, ionako imaju istu stručnu spremu!" " Pa nemojte tako" odvraćam. U kupeu opći smijeh. Ja se derem prometniku jel ga mogu slobodno slikat, on klima glavom i fućka ćuki da se okrene. Ćuko ni trc. Nije ga zanimala karijera fotomodela. Na izlasku iz stanice onaj šaljivdžija mi prilazi i kaže da također radi na željeznici, prometnik mu je kolega. Upućuje me da su stanice koje slijede na desnoj strani pa ih moram slikat iz kupea. Zahvaljujem i ulazim u svoj kupe. Ostao samo dedo. Pita me jesam li novinarka. Sad ja =)) jelte. Nisam reko, samo želim slike za uspomenu. Šaljvdžija izlazi na Bradini, mahanje :-h . Sjednem malo da poljudujem s dedom. On mi veli da mu smeta propuh. Nema dakle slikanja osim u stanicama i kad vlak uspori. Ipak tu i tamo malo otvorim prozor da okinem koju- dedo se baca, doslovno, na drugu stranu kupea da ga ne propuše. 8-| Vijadukti........ Dedo me ispita do devetog koljena, a onda počne priču o svojim gastarbajterskim dogodovštinama iz vlaka. Glavni i jedini likovi on i plavuša iz Zagreba. Brk mu se smije, eh mladosti........... Ja nervozno virim kroz prozor i slušam. Nisam ga slikala, bilo mi neugodno pitat, sad mi je žao. Vraća se s pregleda iz Sarajeva doma u Konjic. Ja ću nastavit busom za Mostar, objašnjava mi kako doći do busne stanice. Dogovaramo strategiju prijevoza do iste jer oboje imamo prtljagu. Promiču Brđani. I Tito. Slikam nasumce, valjda će dedo preživjet. Fotke su mi se u međuvremenu totalno pobrkale tako da ne zamjerite što ih neću postavit kronološi. Al nije ni bitno, bitna je Ljepota! Stanica Grad. Stanica Ovčari, natpisa na zgradi bez. Dovikujem primjedbu prometniku, ko zna šta je čovjek pomislio. Skidam prtljagu sa prečki i već je Konjic! Nas par preostalih putnika izlazimo, inače nigdje žive duše. Slikam stanicu sa ulaza. Dedo se baca u potragu za taksijem. Ništa. Ljubazna gospođa iz kioska nas upućuje na čovjeka koji će nas razvesti, dedu kući, mene s torbama do busne stanice. Iskrcamo dedu, čovjek me proveze po gradu. Kava u kafiću uz Neretvu (nizak vodostaj). Mjerkam udaljenost stare ćuprije i mogućnost da dođem do nje s torbama. Nema šanse! Kompromisno, odlazim na novi most i s njega slikam ćupriju. Hoću još jednu, e ne može, kartica puna.Nailazi stariji gospodin i interesira se za sliku. Pokažem mu. Pita odakle sam, čudi se što putujem sama. Predstavlja se, veli zaradio penziju u tvornici oružja. Žena mu iz Sl. Broda. Žao mu što odmah produžujem za Mostar, on bi meni pokazao čitavu okolicu, ponosni lokalpatriot. Pozdravljamo se.Odlazim na stanicu i čekam bus iz Sa. Polako se već mrači. Oko nas Bitovnja, Čabulja i Čvrsnica. Stiže bus. Poslije Jablanice čudo! Velika, srebrna i mirna pruga vode. Kako s drugog svijeta. Nos priljepljen za staklo....
User avatar
fido
Posts: 16
Joined: Sat Jun 11, 2011 10:57 pm
Location: Petrinja, RH

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by fido »

Znam, udavih vas propisno sa ovim romanom, pravo ženski, al to je meni bio pravi doživljaj i lijepa uspomena za cijeli život. Sutra ću nadam se stići postaviti i fotke da potkrijepe tekst, drugačije mi nije tehnički izvedivo. Laku noć svima!
User avatar
fido
Posts: 16
Joined: Sat Jun 11, 2011 10:57 pm
Location: Petrinja, RH

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by fido »

Stižu slikice!
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Malo sam zeznula poredak, ovo su "Čovjek i pas" na stanici Raštelica.



Image

Uploaded with ImageShack.us

Nastavak slijedi popodne. Pozdrav!
User avatar
fido
Posts: 16
Joined: Sat Jun 11, 2011 10:57 pm
Location: Petrinja, RH

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by fido »

Nastavljam u revijalnom tonu.

Image

Uploaded with ImageShack.us

Ova je malo bolja.

I sad počinje serija Ljepota...
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
fido
Posts: 16
Joined: Sat Jun 11, 2011 10:57 pm
Location: Petrinja, RH

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by fido »

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

I Konjic!

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Svašta sam ja ovdje nadrobila, dosta toga se i ne bi dalo svesti pod ovu temu, al recimo da sam "tabanala" na relaciji hodnik- kupe. Žao mi samo što mi nije uspjelo učitati čitavu fotku " Čovjek i pas", tj. pas se ne vidi dobro.
Toliko od mene, pozdrav svima!
tramvaj narcis
Posts: 60
Joined: Sat Oct 15, 2011 2:00 pm

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by tramvaj narcis »

Za nas koji svaki dan pratimo ovaj forum i zelju imamo za ovakvim putovanjem je pravi
uzitak citati ovu reportazu. Meni licno je sad zelja jos veca napraviti ovako putovanje.
Samo da ima vozova...
Eh kad bi na ljeto 2012 uveli par vozova iz Sarajeva za Mostar. to bi bila prava turisticka atrakcija.

Fido, veliko hvala!
User avatar
edyn98
Posts: 45
Joined: Tue Sep 14, 2010 6:43 pm
Location: Tuzla, BiH

Re: Bradina-Konjic (taban fijakerom)

Post by edyn98 »

Bravo za prvu reportažu ! :-bd :ymapplause: :ymapplause:
Skyscrapercity - Bosna i Hercegovina
Post Reply