Molbe i prijedlozi

Ovdje možete pisati svoje predloge sugestije i kritike vezane za forum, a i cijeli portal.
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Molbe i prijedlozi

Post by staner »

Bo Bo wrote:Poštovane kolege i prijatelji,

što se tiče moderatora sa Unske pruge to svakako imamo u vidu.

Nema potrebe sad da dodje do nekih sitnih iskri koje bi pokrenule lošu raspravu. Kolega staner u potupunosti se slažem da je potrebno da neko od Vas iz Krajine postane moderator. U razgovoru sa adminom već smo govorili da kad se ukaže prilika, da će to biti neko od Vas. Moderatori se dodaju po potrebi u zavisnosti od intenziteta na pojedinim temama kao što je to poznato. Sada nas je 6 moderatora kao što je poznato.
Vaš doprinos je veliki i to će se znati adekvatno da nagradi. Svi smo mi za timski rad i dobrobit foruma.

Veliki i prijateljski pozdrav Bo Bo ;) .
HVALA BO-BO NA PODRŠCI !!!!
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Molbe i prijedlozi

Post by admin »

Uh, ova se tema pravo zahuktala.
Vec je sve receno, Damir661 je objasnio da je nemoguce biti moderator samo na jednoj temi, odnosno nemoguće je to automatski podesiti osim u slućaju da ta tema postane podforum. Naravno moguće je i dogovorm napraviti da u određenom podforumu budu dva moderatora što sada u ovom poćetnom dijelu i nije tehnićki opravdano odnosno broj postova je toliki da jedan ćovjek to sve može upratiti.
Dalje Bo Bo je objasnio i službene planove foruma odnosno tima koji ovo radi, a naravno svi smo zajednicki jedan tim. Znaci biti ce i moderatora sa unske pruge ali to neodlucuje sto su sa unske pruge ili odavde ili odande. Bitno je da smo tu da djelimo misljenja i iskustva, a oni koji su tu malo više mogu odvojiti vrijeme i da budu moderatori posloze tu i tamo nesto i daju informaciju clanu foruma itd.
Sve u svemu forum je za sve one koji vide u njemu nesto zanimljivo i imaju podjeliti u na njemu nesto zanimljivo a vezano je za željeznu cestu.
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Molbe i prijedlozi

Post by staner »

admin wrote:Uh, ova se tema pravo zahuktala.
Vec je sve receno, Damir661 je objasnio da je nemoguce biti moderator samo na jednoj temi, odnosno nemoguće je to automatski podesiti osim u slućaju da ta tema postane podforum. Naravno moguće je i dogovorm napraviti da u određenom podforumu budu dva moderatora što sada u ovom poćetnom dijelu i nije tehnićki opravdano odnosno broj postova je toliki da jedan ćovjek to sve može upratiti.
Dalje Bo Bo je objasnio i službene planove foruma odnosno tima koji ovo radi, a naravno svi smo zajednicki jedan tim. Znaci biti ce i moderatora sa unske pruge ali to neodlucuje sto su sa unske pruge ili odavde ili odande. Bitno je da smo tu da djelimo misljenja i iskustva, a oni koji su tu malo više mogu odvojiti vrijeme i da budu moderatori posloze tu i tamo nesto i daju informaciju clanu foruma itd.
Sve u svemu forum je za sve one koji vide u njemu nesto zanimljivo i imaju podjeliti u na njemu nesto zanimljivo a vezano je za željeznu cestu.
Admine neslažem se s tobom !
Previše ste sebični inače prema nama sa Unske pruge.Znam to iz iskustva.Pa ako može neko bolje znati i uređivati podforum Unske pruge od nas koji radimo i živimo tu onda ok.

SRETNO !!!!!!
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Molbe i prijedlozi

Post by admin »

staner wrote:
admin wrote:Uh, ova se tema pravo zahuktala.
Vec je sve receno, Damir661 je objasnio da je nemoguce biti moderator samo na jednoj temi, odnosno nemoguće je to automatski podesiti osim u slućaju da ta tema postane podforum. Naravno moguće je i dogovorm napraviti da u određenom podforumu budu dva moderatora što sada u ovom poćetnom dijelu i nije tehnićki opravdano odnosno broj postova je toliki da jedan ćovjek to sve može upratiti.
Dalje Bo Bo je objasnio i službene planove foruma odnosno tima koji ovo radi, a naravno svi smo zajednicki jedan tim. Znaci biti ce i moderatora sa unske pruge ali to neodlucuje sto su sa unske pruge ili odavde ili odande. Bitno je da smo tu da djelimo misljenja i iskustva, a oni koji su tu malo više mogu odvojiti vrijeme i da budu moderatori posloze tu i tamo nesto i daju informaciju clanu foruma itd.
Sve u svemu forum je za sve one koji vide u njemu nesto zanimljivo i imaju podjeliti u na njemu nesto zanimljivo a vezano je za željeznu cestu.
Admine neslažem se s tobom !
Previše ste sebični inače prema nama sa Unske pruge.Znam to iz iskustva.Pa ako može neko bolje znati i uređivati podforum Unske pruge od nas koji radimo i živimo tu onda ok.

SRETNO !!!!!!
Jos jednom, tehnićki nije moguče biti moderator samo na jednoj temi, ima mo podforum infrastruktura gdje se nalazi i tema Unska pruga. Moderator kompletnog podforuma je Ćiro_bos.
Sta ti konkretno predlažeš u ovom slućaju da ja kao administrator uradim.
A ovo o sebićnosti stvarno nebi komentarisao.
Forum je otvoren za sve i nema bilo kakvih podjela, svako sa bilo ćime zanimljivim a vezano je za zeljeznicu u cijelom svijetu ovdje se može otvoriti tema i postati.
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Molbe i prijedlozi

Post by staner »

Nemam prijedlog......
Bez odgovora...........
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Molbe i prijedlozi

Post by Ćiro_bos »

U ovom slučaju vam ništa pametno ne bih mogao reći...
Ja nastupam prije svega kao željezničar, ne samo zaposlenik ŽFBH nego i railfan svih željeznica u svijetu. Tako i moje moderatorstvo u ovom podforumu mi je dosta ograničavajuće i veže me za dosta uzak interes prema određenim temama, a ja čak i više zanimanja pokazujem za druge teme: Lokomotive, Modelarstvo, Uzane pruge i drugo...I nije mi uopšte stalo do te nekakve titule-moderator. Slobodan strijelac bi bio dosta bolji status :D .
Predloga nemam, ali želim reći da mi je ipak bilo drago da je forum zadnjih sati bio posjećen i ispunjen, pa makar i ovako...Znam da se kolega Staner ne ljuti, a mi bi trebali kao jedan tim da porazgovaramo o otvorenim pitanjima i riješimo ih...obavezno, ne ostavljati stvari nedorečene!I možda već sutra se posjetiti u Bihaću, Tuzli, Sarajevu i razmijeniti mišljenja, bez zadrške.
Možda da ja uzmem drugi podforum za moderiranje? Ili nijedan? Ili da tema Unska pruga postane podforum? Meni je svejedno...Slažem se sa svim rješenjima i dalje učestvujem na našem forumu!
Pozdrav...
Posavina expres
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Molbe i prijedlozi

Post by 68847 »

Mozda sam nesto propustio al znam da mogu biti dva (ili vise) moderatora za jedan forum pa nek svaki regulise ono za sta je zainteresovan u okviru toga.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Molbe i prijedlozi

Post by ela »

Ustupam Staneru ili nekom sa Unske pruge moderiranje podforuma Lokomotive.
Pozdrav iz Mostara
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Molbe i prijedlozi

Post by stjepan »

Ako neko ima volju i želju bujrum.
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Molbe i prijedlozi

Post by Ćiro_bos »

Predložio bih Adminu da otvori poseban podforum za neobavezne sadržaje, koji baš nemaju nimalo ili malo veze sa željeznicom...Šta rade forumaši ili željezničari kada nisu tu...razne stvari, vicevi, itd. gdje bi sve ono što spada u temu Razno, a ne tiče se željeznice...
To zato što već dva dana jednu pričicu ne mogu da uklopim nigdje :lol: :lol: :lol: !
Adminu na razmatranje i realizaciju-eventualnu!
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply