Žičara u Lukavcu

Sve o putničkim i teretnim žićarama u BiH
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Žičara u Lukavcu

Post by Ćiro_bos »

Neum?
Nema teorije... da je Neum već bi...uf, to je nešto drugo 8-) To je žičara preko jezera Modrac kod Lukavca...

Prilika čini lopova!
Ja se zatekao jučer u predvečerje, u šetnji na plaži jezera Modrac kod Lukavca i sjetivši se ove teme latim se posla ko pravi...
Međutim ispodprosječni fotograf i aparat i vrijeme neposredno poslije kiše, koje je uzrokovalo isparavanja, napravilo je ove fotke, kojima nisam zadovoljan, ali sam se trudio. Valjda se i to računa :D

Malo slika, ovaj put samo sa dionice preko jezera, koja čini nekih 6-7 procenata ukupne dužine ove žičare, a bit će i teksta:

Image

Image

Image

Ova žičara vodi od rudnika krečnjaka Vijenac, koji je vrlo kvalitetan i neophodan za Lukavačku industriju, i vodi do fabrike sode u Lukavcu, koja je i najveći potrošač ovoga kamena. Još ga koristi i fabrika cementa i još neki konzumenti. Dakle prevozi kamen krečnjak, na dužini, da budem iskren, ne znam tačno, ali radi se o 5-7 km. Povoljna je okolnost što je rudnik na velikoj uzvisini, pa je lakše vući pune huntove niz brdo...

Image

Ono najveće brdo u pozadini, u pravcu žičare, to je rudnik Vijenac odakle kreće kamen na svoje putovanje ovom žičarom...

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Žičara u Lukavcu

Post by Ćiro_bos »

Evo još malo, naglašavam, samo dionice preko jezera, a ostatak ostajem dužan, dok ne nađem žirante (one koji bi voljeli da vide još više) :mrgreen:
Ako je neko zainteresovan za video clip-žičara u radu, ja ću to rado postaviti...
...toliko za sada... i još nešto: na žičari je lijevostrani saobraćaj-mora da ju je Slovenac radio?

Image

Image

Image

Image
Posavina expres
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Žičara u Lukavcu

Post by gc »

Ziranta si nasao i za ostatak zicare i za video :D

Ovo izgleda efikasan nacin transporta, moram priznati da uopste nisam znao da ovo postoji.
Ćiro cekamo nastavak :D
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Žičara u Lukavcu

Post by Ćiro_bos »

Ćiro_bos wrote: ...Dakle prevozi kamen krečnjak, na dužini, da budem iskren, ne znam tačno, ali radi se o 5-7 km. Povoljna je okolnost što je rudnik na velikoj uzvisini, pa je lakše vući pune huntove niz brdo...
GC, ni ja nisam znao neke stvari :oops: .
Eto Jura iz Osijeka me ispravio, vidio on u nekim papirima, žičara je duga blizu 12 km, a ne onoliko... Da, dobro je kada teret treba transportovati nizbrdo :lol: .
Pošto ima bar jedan žirant, ja ću nastaviti sa ovim...kada i koliko, vidjet ćemo.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Žičara u Lukavcu

Post by damir661 »

Odlicne slike i prica Ciro.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Žičara u Lukavcu

Post by Ćiro_bos »

Dok nadležni otklone smetnje na slikama, ja ih neću postati, mada sam mnogo slikao i spremio...

U međuvremenu neki osnovni podaci o ovoj žičari. Malo sam se postidio jer me ispravio čovjek koji nije sa ovog terena i otišao sam u upravu Rudnika Vijenac koja je uz samu fabriku sode i sve iščeprkao...

Dvokablovska žičara građena u periodu od 1952 do 1957 od strane francuza. Kada je nastalo jezero Modrac oko 1960 i neke, došlo je do modifikacija na tom dijelu, pa su neki stubovi morali biti dograđeni-visočiji iznad vode. U ratu 92-95 sistem je bio značajno devastiran i otuđen, što je nakon rata obnovljeno...
Vagoneti se pune i prazne ručno, putem poluga, iz punih bunkera, u bunkere...
-Trasa je duga 11370 metara
-Postoji 74 stuba koji nose ovu strukturu...najviši je 30,6 m, a najniži 9,4 m.
-Razlika nadmorske visine utovar/istovar je značajnih 312 m
-Zapremina vagončića za prevoz je 0,85 m3
-Vremenski razmak-takt trčanja vagončića je 32,8 sekundi sa brzinom 3 metra u sekundi
-1 vagončić vozi 1360 kg kamena, a sopstvena težina je 615 kg
-Ukupan broj vagona na ruti je 231, a za sat vremena se okrene 109,6 vagončića
-Kapacitet žičare je 150 tona na čas
U godini 2007. žičara je pregledana od strane stručne komisije iz Poljske... Čim vozi, znači da je u redu..

Poslije će biti slika...pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Žičara u Lukavcu

Post by admin »

Pozdravi,
Ćiro sa slikama nema problema, možeš ih postati.
I naravno da je i poželjno da vidmo i ostale dijelove žićare.

Hvala, Administrator.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Žičara u Lukavcu

Post by Ćiro_bos »

admin wrote:Pozdravi,
Ćiro sa slikama nema problema, možeš ih postati.
I naravno da je i poželjno da vidmo i ostale dijelove žićare.

Hvala, Administrator.
Mislim da ima još problema sa slikama!
Danas sam postao onu parnjaču iz fabrike sode i one teretne Habise i u oba slučaja postoje dodatne smetnje jer je moju veličinu slika od 800X600 dodatno smanjilo na neki manji format možda 640X... i to je unijelo dadatne smetnje...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Žičara u Lukavcu

Post by admin »

Napravljeno je tako da pravi resize slike na širinu 700 da bi se vidjela cijela radi bolje preglednosti, a ukoliko neko želi da vidi detaljnije sliku u pravoj veliciniklikom na sliku može to učiniti.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Žičara u Lukavcu

Post by damir661 »

Ovakva ista zicara postoji i na Kosovu u Trepci, nedaleko od Kos, Mitrovice, prevozi olovnu rudu, nazalost danas nije u funkciji zbog svega sto se izdesavalo.
Ko je gledao film "crveni udar" vidi se zicara na delu.
Post Reply