Tramvaji u Sarajevu

Tramvaji koji su u sarajevu od 1960 godine
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by lohner 712 »

g.b. 505
Image
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
tramvaj narcis
Posts: 60
Joined: Sat Oct 15, 2011 2:00 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by tramvaj narcis »

lohner 712 wrote:
tramvaj narcis wrote:
MILCHO wrote:Jarane, iskreno neznam šta da mislim. Neznam mogu li stati svi ti tramvaji u remizu. Kad bi bar 10 novopristiglih bilo stavljeno u funkciju a 3 u rezervu i u krajnjem slučaju za dijelove bilo bi super. Onda bi bilo negdje oko 16-17 voznih LHB, i ako dođe dijelova da se popravi još ovakvih tramvaja, možda bi ih moglo biti 20-tak voznih.
Ja mislim da bi Narcis trebao kontaktirati GRAS i pokušati dobiti informacije iz prve ruke zbog čega se koristi samo 6-7 tramvaja. (U stvari max broj je bio 10 ali je na tome stalo.)
Dobro vece,
Citam vase komentare i obadvojicu vas potpuno razumijem. Sa Grasom sam u intezivnom kontaktu i uskoro
cu vam javiti kakva je situacija i sta oni misle.
Srdacan pozdrav,
Narcis
Ima li šta novo Narcise?
Novosti ima, ali nisam siguran da ce vam se svidjeti.

Od 32 LHB tramvaja je 16 u Sarajevu i 16 u Amsterdamu. Od ovih 16 u Amsterdamu su dva totalno unistena
i sad ih je jos 14 u funkciji.

U Sarajevu momentalno imaju dovoljno tramvaja samo nemaju rezervnih djelova za intezivno odrzavanje.
Neki rezervni djelovi se mogu napraviti a neki samo nabavljati. Eh to nabavljanje je problem jer su ti
djelovi jako skupi. Gras nema dovoljno financijskih sredstava da kupuje te djelove pa je rezultat da vecina
tramvaja stoje u remizi. Cekaju bolja vremena.

Zato je GVB u Amsterdamu odlucio (za sada jos nije definitivno) da ostale 9/10G tramvaje preurede u
luksuzne turisticke vagone sa mini barom,wc, inernetom, stjuartom gdje ce turisti moci ici u obilazak
grada (hop on hop off) izaci i poslije opet nastaviti voznju. Uveli bi ponovo circletram (kruznu liniju) 20
koja bi izuzetno bila od velike koristi posjetiocima grada Amsterdama. Prosle godine ih je bilo 12 miliona.

Za ovu vijest zna samo mali broj ljudi. Posto sam vama obecao javiti sta znam pisem vam u nadi da
ovo moje klepetanje nece praviti neke probleme!?

U meni postoji samo nada da ce se Gras financijski malo oporaviti i da ce i ostali LHB tramvaji biti u
funkciji :)
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by lohner 712 »

Hvala na informacijama, to nije nikakvo klepetanje.... :D Trenutno stanje jeste takvo da imamo dovoljno tramvaja, a i bolja sudbina će im biti u Amsterdamu nego kod nas. Od ovih 16 koji su došli, 7 je stalno u u funkciji (801,802,805,811,812,815,816), i radi ih 5-6 u smjeni obično. Kako stvari stoje 803,813,814 koji su radili jedno vrijeme postali su isto donatori rezervnih dijelova, a onih 6 koji nikad nisu radili su podosta očerupani X( . 816 povremeno radi samo po potrebi, a inače stoji. Ustvari je izalzio jednom u sedmici u prosjeku, a već 10-ak danaga nisam viđao. :-ss
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
hubke
Posts: 46
Joined: Tue Jan 10, 2012 8:55 pm
Location: Ilidža-Sarajevo

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by hubke »

lohner 712 wrote:Hvala na informacijama, to nije nikakvo klepetanje.... :D Trenutno stanje jeste takvo da imamo dovoljno tramvaja, a i bolja sudbina će im biti u Amsterdamu nego kod nas. Od ovih 16 koji su došli, 7 je stalno u u funkciji (801,802,805,811,812,815,816), i radi ih 5-6 u smjeni obično. Kako stvari stoje 803,813,814 koji su radili jedno vrijeme postali su isto donatori rezervnih dijelova, a onih 6 koji nikad nisu radili su podosta očerupani X( . 816 povremeno radi samo po potrebi, a inače stoji. Ustvari je izalzio jednom u sedmici u prosjeku, a već 10-ak danaga nisam viđao. :-ss
Pa zna se da u grasu ako autobusu pukne guma oni ga izerzu zato su i spali na broj koji trenutno imaju. Tako je isto i sa tramvajima i sigurno ce za koju godinu biti manjak tramvaja.
:D
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by lohner 712 »

Nažalost, to je surova istina. Novo vozilo kao npr. 506 stoji već 2 godine ili čak više u remizi nepomično i truhne, a vozaju se česi i kinderi iz polovine 20-og stoljeća.....
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by lohner 712 »

Danas je konačno proradio i 302, radio je na liniji 3. Sa njim zaključno su se svi kt8d5 okušali na lin 3. Usput rečeno danas je i prvi put da su sva četiri kt8d5 na lin 3.
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
hubke
Posts: 46
Joined: Tue Jan 10, 2012 8:55 pm
Location: Ilidža-Sarajevo

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by hubke »

lohner 712 wrote:Danas je konačno proradio i 302, radio je na liniji 3. Sa njim zaključno su se svi kt8d5 okušali na lin 3. Usput rečeno danas je i prvi put da su sva četiri kt8d5 na lin 3.
Sta je sa 301? Zna li se kad bi on mogao u promet ponovo?
:D
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by lohner 712 »

Uh 301.... Mislim da taj neće više nikad napustiti krug remize mada bih ja to volio. Postao je donator dijelova za 300,302,303,304 i tako će najvjerovatnije dočekati kasaciju.
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
hubke
Posts: 46
Joined: Tue Jan 10, 2012 8:55 pm
Location: Ilidža-Sarajevo

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by hubke »

lohner 712 wrote:Uh 301.... Mislim da taj neće više nikad napustiti krug remize mada bih ja to volio. Postao je donator dijelova za 300,302,303,304 i tako će najvjerovatnije dočekati kasaciju.
A zna li se sta mu je? Sto je zapeo sad u Remizi? Jel neki veci kvar?
:D
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by lohner 712 »

Pa ja ne znam koji je kvar ali podosta mu fali stvari, stakla, vrata...... oronuo je....

Danas 300 na probnoj vožnji.
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
Post Reply