Remont pruge u BiH

Moderator: Ćiro_bos

tramvaj narcis
Posts: 60
Joined: Sat Oct 15, 2011 2:00 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by tramvaj narcis »

Prije par dana vozio sam se brzim iz Doboja za BL. Pruga od Kostajnice do Vrbanje je u fantasticnom stanju
a voz je pravio brzine i do 130 km/h. Samo nova SS instalacija jos nije ukljucena sve ostalo je
u finkciji.
Steta sto niskopodni vozi tako rano ali sa tim vozom bi bila prava milina putovati za Banjaluku.

Srdacan pozdrav.

Narcis
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Ćiro_bos »

tramvaj narcis wrote:Prije par dana vozio sam se brzim iz Doboja za BL. Pruga od Kostajnice do Vrbanje je u fantasticnom stanju
a voz je pravio brzine i do 130 km/h.
Kažu da je pruga dobro urađena i brzine pristojne, ali 130 km/h vjerovatno nije tačno. Zvanično, po redu vožnje, mislim da se ne vozi više od 110 km/h. Uostalom i asea 441 na ŽRS je ograničena na 120 km/h!
pozdrav...
Posavina expres
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by 441-905 »

Da li možda neko zna objektivan razlog zbog čega brzina na remontovanom djelu pruge Konjic - Mostar još uvjek nije podignuta - vraćena na brzinu iz 91. godine?
Lp.
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by rasha »

Raspisan tender za:
a) remont koji uključuje rekonstrukciju koloseka, rehabilitaciju tunela, stanične signalizacije, putnih prelaza i elektrifikacije na deonici Sarajevo - Bradina,
b) kupovinu opreme i instalaciju signalno-sigurnosnog i telekomunikacionog sistema na deonici Banja Luka - Doboj.

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE ... ML&tabId=1
mali.paja
Posts: 41
Joined: Sun Oct 31, 2010 11:29 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by mali.paja »

441-905 wrote:Da li možda neko zna objektivan razlog zbog čega brzina na remontovanom djelu pruge Konjic - Mostar još uvjek nije podignuta - vraćena na brzinu iz 91. godine?
Lp.
Strah ih je odrona. Nitko se ne usudi staviti svoj potpis.
strumf_1
Posts: 1
Joined: Mon Apr 27, 2015 7:10 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by strumf_1 »

Pozdrav

Iako sam novi, presaltao sam forum uzduz i poprijeko i vidim da pored zaljubljenika u zeljeznicu da se tako izrazim, ima i onih pravih zeljeznicara, uposlenika ZFBiH, mahom masinovodja. Zanima me kakva je situacija sa remontom pruge Bradina-Sarajevo, kako napreduje i kad se moze ocekivati kraj radova? Sta je sa onim hemijskim odrzavanjem pruge (jel se to tako zove), jer vidim da je na nekim dionicama trava vec uzela maha. Sta je sa ovim remontom u Sarajevu? Primjetio sam nedavno da se radio remont jednog kolosjeka od teretne stanica Koreja do Alipasine stanice?
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Bo Bo »

Počeo remont pruge rasputnica Miljacka-Bradina. Do sada su izmjenjene šine i pragovi u pravcima, na mostovima zamjena šina nije završena.
Tucanik nije promjenjen, to će vjerovatno u sljedećoj fazi. U nastavku par fotografija. Lp Bo Bo :) .

Image

Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Bo Bo »

Image

Image

Image

Image
Image
tramvaj narcis
Posts: 60
Joined: Sat Oct 15, 2011 2:00 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by tramvaj narcis »

[quote="Bo Bo"]Počeo remont pruge rasputnica Miljacka-Bradina. Do sada su izmjenjene šine i pragovi u pravcima, na mostovima zamjena šina nije završena.
Tucanik nije promjenjen, to će vjerovatno u sljedećoj fazi. U nastavku par fotografija. Lp Bo Bo :) .

Image

Image

Image

Image

Image[/quote
Pozdrav svima,
Ima li kakvih novosti u vezi remonta pruge od Konjica do Sarajeva?
Post Reply