EMV 411/415 - Mađar

Moderator: Bo Bo

Post Reply
revizor
Posts: 50
Joined: Thu Jan 14, 2010 5:14 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by revizor »

Image
znal se ista sta ce biti sa ovim nasim lijepim madjarima,kad krenu voziti niskopodni i talgo? :-s
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by staner »

Kolega revizor voziće oni još dugo našim prugama. **==
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by atlantis. »

Nadamo se da ce se neko sjetiti da ih modernizuje i popravi. Mogli bi imati sasvim solidne vozove za lokalni saobracaj za relativno male pare.
Treba ih popraviti, prefarbati, popraviti sjedala, ugraditi LCD TV-e i slicno.

Pogotovo kad bi se remont uradio u BiH (npr. Vase Miskin Crni), ovo bi se drzavi mnogostruko isplatilo.

Na zalost, imam osjecaj da je plan da se pusti da istrunu.
User avatar
Masinac
Posts: 319
Joined: Wed Jul 29, 2009 12:46 pm
Location: Sarajevo

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by Masinac »

27.01. iz saobračaja je ispao EMV 411/415-105 / požar na ARNU /, tako da je trenutno samo 106 u saobračaju #:-s
revizor
Posts: 50
Joined: Thu Jan 14, 2010 5:14 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by revizor »

atlantis. wrote:Nadamo se da ce se neko sjetiti da ih modernizuje i popravi. Mogli bi imati sasvim solidne vozove za lokalni saobracaj za relativno male pare.
Treba ih popraviti, prefarbati, popraviti sjedala, ugraditi LCD TV-e i slicno.

Pogotovo kad bi se remont uradio u BiH (npr. Vase Miskin Crni), ovo bi se drzavi mnogostruko isplatilo.

Na zalost, imam osjecaj da je plan da se pusti da istrunu.
neki dan sam se vracao iz sarajeva zajedno sa radnicima u zeljeznici,i cujem u prici svi su oni bili za to da se poprave ovi madjari i kupe neki polovni za male pare,umjesto ovih koncar i talgo,pogotovo zato sto su kod nas lose pruge..nesta se govori da ce se radit remont pruga na proljece od Sarajeva do Doboja,al opet talgo nece moc vozit preko 100km..
Kupovina ovih novih vozova ocito nema nikakve veze sa Zeljeznicom i radnicima,politika je opet sve uhelaćila.. :(
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by Ćiro_bos »

revizor wrote:
atlantis. wrote:Nadamo se da ce se neko sjetiti da ih modernizuje i popravi. Mogli bi imati sasvim solidne vozove za lokalni saobracaj za relativno male pare.
Treba ih popraviti, prefarbati, popraviti sjedala, ugraditi LCD TV-e i slicno.
Pogotovo kad bi se remont uradio u BiH (npr. Vase Miskin Crni), ovo bi se drzavi mnogostruko isplatilo.
neki dan sam se vracao iz sarajeva zajedno sa radnicima u zeljeznici,i cujem u prici svi su oni bili za to da se poprave ovi madjari i kupe neki polovni za male pare,umjesto ovih koncar i talgo,pogotovo zato sto su kod nas lose pruge..nesta se govori da ce se radit remont pruga na proljece od Sarajeva do Doboja,al opet talgo nece moc vozit preko 100km..
Kupovina ovih novih vozova ocito nema nikakve veze sa Zeljeznicom i radnicima,politika je opet sve uhelaćila.. :(
Kupovina ovih vozova plaši...ne samo radnike, nego i malo više dužnosnike. Plaši zato što će se morati svi drugačije ponašati zbog saobraćanja ovih vozova. Uspavane službe-sve redom bez izuzetka će morati uložiti veći napor na održavanju sigurnog, brzog i kvalitetnog nivoa saobraćaja.
Pruga jest loša, ali se moglo dosta toga uraditi i bez remonta...Stanje SS i TT je takođe katastrofalno, da ne nabrajam dalje...
Ja podržavam ideju kupovine ovih vozova zbog nade da će to unijeti neke nove odnose prema radu u ovu zaista nesređenu firmu, da će se krenuti naprijed!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by atlantis. »

Kupovina novih vozova (Koncar, Talgo) je odlicna ideja, ali necemo moci kupiti sve nove vozove. Bitno je i obnoviti ove koje imamo, tako da nam ne vozi jedan dobar voz i 5 propalih na nekoj relaciji.
revizor
Posts: 50
Joined: Thu Jan 14, 2010 5:14 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by revizor »

Masinac wrote:27.01. iz saobračaja je ispao EMV 411/415-105 / požar na ARNU /, tako da je trenutno samo 106 u saobračaju #:-s
sto je izbio pozar?istrajao materijal ili namjerno izazvan?sta trenutno vozi na toj relaciji?
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by stjepan »

atlantis. wrote:Kupovina novih vozova (Koncar, Talgo) je odlicna ideja, ali necemo moci kupiti sve nove vozove. Bitno je i obnoviti ove koje imamo, tako da nam ne vozi jedan dobar voz i 5 propalih na nekoj relaciji.
Ma super ideja ^:)^ ,pogotovo za regiju Zenica-Sarajevo-Mostar,samo me zanima na koj će relaciji voziti "noćni talgo" #-o ,to jest da li će nam političari dosta dobro naspavani dolaziti u metropolu.Za ove nebitne periferije ionako imamo rješenje-telegram:"izostane dok im sunce ne ugrije" :((

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote: Ma super ideja ^:)^ ,pogotovo za regiju Zenica-Sarajevo-Mostar....Za ove nebitne periferije ionako imamo rješenje-telegram:"izostane dok im sunce ne ugrije" :((
Pozdrav!
Ma i kada ugrije po nekima (čak i ovde), ne bi trebalo da vozi, jer se prave veliki troškovi, ljudstvo, nafta, revizije, zamislite troše se i točkovi, pruga...Toga sam se naslušao, moj Stjepane. A i čestih poruka iz Sarajeva tipa: Dobro je da vam ikako vozi kakva je situacija. Bez komentara.
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply