EMV 411/415 - Mađar

Moderator: Bo Bo

davor
Posts: 40
Joined: Thu Mar 04, 2010 6:20 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by davor »

oznake na seriji 411/415 su bile: 411C motorna kola
415A prva prikolica u kojoj se nalazio salon u garnituri 1 razreda a ispod gl.kompresor i arno pretvarac
415B druga prikolica
davor
Posts: 40
Joined: Thu Mar 04, 2010 6:20 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by davor »

gc wrote:Hvala na odgovorima Ela.

Ako neko ima neka postavi spisak svih Madjara na ZTP Sarajevo
pa onda sistematski mozemo obraditi njihovu daljnu sudbinu.
Konkretno me interesuju godine proizvodnje i gdje je sada koja garnitura.


Za kraj moje "historijske" gradje o ovim vozovima, jos dvije stare fotografije:

Image

Ovo sam pokupio sa nekog madjarskog websitea, buduci 411 bez oznaka JZ-a,
moguce da se radi o fotografiji sa testiranja.



Image

Ovo je mozda najljepsa fotografija madjara sa JZ pruga.
Fotografija je objavljena na zeljeznice.net forumu, zasita vise ne znam ko je postavio.
Uglavnom fotografija je malo modificirana (poznate vec kako), navodno je neko naljepio HZ logo preko JZ-a.
Devedesete, sta li :D
Cini mi se da je na fotografiji voz upravo napustio stanicu Ovcari i krece se prema Gradu/Bradini/Sarajevu?
Ispravite me ako sam pogrijesio.
prije osamdesate jer je u tom periodu išla dupla garnitura drugog razreda na relaciji tuzla -ploče-tuzla (popularni tuzlak stara oznaka broja voza 950/951) dok nije počela voziti klasična garnitura vagona .
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by Ćiro_bos »

davor wrote: ...prije osamdesate jer je u tom periodu išla dupla garnitura drugog razreda na relaciji tuzla -ploče-tuzla (popularni tuzlak stara oznaka broja voza 950/951) dok nije počela voziti klasična garnitura vagona .
Nema šanse!
Od Tuzle do Doboja nije nikada bilo kontaktne mreže, pa njegovo saobraćanje na toj relaciji otpada...
Takođe se špekulisalo na tom forumu da je tuzlak tih godina bio u sastavu DMG 812, što nijedan stariji željezničar ovde ne može da potvrdi.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by damir661 »

Da se malo vratimo u neko lepse i srecnije vreme
Image
Image
Image
Image
Image
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by gc »

Dosta starih fotografija imate na pocetku same teme.
Tu je i mini-reportaza sa prve (moguce i jedine) voznje madjara do Capljine nakon rata.

Nego cini mi se da do sada nismo utvrdili jednu stvar.
Koje godine tacno je dosao prvi madjar za ZTO Sarajevo i kada je isporucen zadnji?
Takodje, da li je prije rata bilo planova za nabavku jos garnitura iz Madjarske?
revizor
Posts: 50
Joined: Thu Jan 14, 2010 5:14 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by revizor »

Stvarno prlijepo..posebno ova zadnja..
davor
Posts: 40
Joined: Thu Mar 04, 2010 6:20 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by davor »

Ćiro_bos wrote:
davor wrote: ...prije osamdesate jer je u tom periodu išla dupla garnitura drugog razreda na relaciji tuzla -ploče-tuzla (popularni tuzlak stara oznaka broja voza 950/951) dok nije počela voziti klasična garnitura vagona .
Nema šanse!
Od Tuzle do Doboja nije nikada bilo kontaktne mreže, pa njegovo saobraćanje na toj relaciji otpada...
Takođe se špekulisalo na tom forumu da je tuzlak tih godina bio u sastavu DMG 812, što nijedan stariji željezničar ovde ne može da potvrdi.
pozdrav...
da išao je do doboja pa se presjedalo za tuzlu,a ima još sarih m-v iz to perioda u rajlovcu (sada je jeden šef vuče )pa provjeri
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by Ćiro_bos »

davor wrote:
Ćiro_bos wrote:
davor wrote: ...prije osamdesate jer je u tom periodu išla dupla garnitura drugog razreda na relaciji tuzla -ploče-tuzla (popularni tuzlak stara oznaka broja voza 950/951) dok nije počela voziti klasična garnitura vagona .
Nema šanse!
Od Tuzle do Doboja nije nikada bilo kontaktne mreže, pa njegovo saobraćanje na toj relaciji otpada...
Takođe se špekulisalo na tom forumu da je tuzlak tih godina bio u sastavu DMG 812, što nijedan stariji željezničar ovde ne može da potvrdi.
pozdrav...
da išao je do doboja pa se presjedalo za tuzlu,a ima još sarih m-v iz to perioda u rajlovcu (sada je jeden šef vuče )pa provjeri
To nema šanse sam rekao za mađare, zbog elektrike, a sa presjedanjem u Doboju je već druga priča...Ni za one priče o vožnji Tuzla-Ploče sa DMG 812 ne mogu naći uporište. Vjerovatno se to odnosilo na te mađare sa presjedanjem...
Volio bih ipak nekakav vidljivi, štampani dokaz. Zna li netko?
pozdrav...
Posavina expres
davor
Posts: 40
Joined: Thu Mar 04, 2010 6:20 pm

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by davor »

prva garnitura remontovanog i mopdificiranog madžara koja je urađena u končaru davne 1987 ,pa vršena finalna ispitivanja na djelu pruge bradina konjic. dobro se sjećam m-v koji ga je dovezo iz končara mog kolege Salke Spiljaka i još nih koji su bili m-v na tim probnim vožnjama Ismet Topalović ,Zdenko Lukić ... garnitura je bila ofabana u nekoliko nijansi plave boje i od jednodjelnog prednjeg stakla posatalo je dvodjelno,i uveden centralni protiv požarni sistem gašenja centrale upravljanja (plin koji se koristio je bio HALON).izvršena promjena kom.pulta ( kao na modificiranim lok)i umjesto samo nožne pedale kontrole budnosti postavljene su iste nožne papuče kao na lokomotivama.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: EMV 411/415 - Mađar

Post by Bo Bo »

Dvije slike Mađara iz stanice Nemila, nisu kvalitetne, slikane mobitelom. Ponovno Mađar vozi lokal na relaciji Zenica-Maglaj-Zenica. Prije dva dana, vidio sam jednu jako zanimljivu kombinaciju na Ž.S.S. dva Mađara zakačena jedan za drugog odoše u vrijeme lokalnog voza Sarajevo-Zenica. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image

Image
Image
Post Reply