Tramvaji u Sarajevu

Tramvaji koji su u sarajevu od 1960 godine
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by MILCHO »

ovdje sam našao info...
https://rapidshare.com/#!download|583p7 ... f|2508|0|0
...a tako je i po wikipediji, ali to je vjerovatno po standardima 4 i 5 putnika po m2, max kapacitet je nehumanih 8 putnika po m2

Uglavnom, zaboravi na skidanje tramvaja sa linija 3 i 6 jer su i onako pre-pre-preopterećene. Znam da je tebi u interesu kec jer se voziš kecom, ali 17-19 min nije strašan interval, ljudi koji koriste autobuse čekaju i mnogo duže.

Vidjećemo šta će biti nakon ubacivanja novih vozača.
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by lohner 712 »

Ma davno sam ja zaboravio.... :D

Kec se i može trpiti ali četvorka ne, što se tiče nehumanosti ta nehumanost je očita svakodnevno u prijevozu :ymdevil:
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by MILCHO »

Lohner E g.b. 716 koji nije radio više od godinu i po dana (možda i dvije godine), danas imao probnu vožnju.
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by BHzeljeznice »

MILCHO wrote:Lohner E g.b. 716 koji nije radio više od godinu i po dana (možda i dvije godine), danas imao probnu vožnju.
:-bd :-bd
Image
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by MILCHO »

Jutros KT8D5 gb 304 raido na trici, neznam kako je prošao okretnicu na Ilidži, koja mu ne odgovara i zbog koje ovi tramvaji nisu išli na 3 u ove 22 godine koliko je ovaj tip prisutan u Sarajevu.
Last edited by MILCHO on Mon Nov 12, 2012 7:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by BHzeljeznice »

Hahahahha,namjero ga poslali da se skrsi.....Salim se xd
Image
User avatar
lohner 712
Posts: 286
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:15 pm
Location: Sarajevo - Novi grad

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by lohner 712 »

MILCHO wrote:Jutros KT8D5 gb 304 raido na trici, neznam kako je prošao okretnicu na Ilidži, koja mu ne odgovara i zbog koje ovi tramvaji nisu išli na 3 u ove 22 godine koliko je ovaj tip prisutan u Sarajevu.
Radio čitav dan jučer, čak i u trećoj smjeni.
Toplo se nadam da su nešto napravili jer ako se tramvaji ovako uništavaju ne bi trebali ići na Ilidžu, a sa druge strane gledajući mislim da bi se ovako gužve mogle smanjiti ukoliko bi bilo moguće preusmjeriti sve kt8d5 na liniju 3 (tj. ako su im nešto modificirali na zglobovima)
BHzeljeznice wrote:
MILCHO wrote:Lohner E g.b. 716 koji nije radio više od godinu i po dana (možda i dvije godine), danas imao probnu vožnju.
:-bd :-bd
Jučer radio na v.r. 41 na liniji 4 kao redovni tramvaj :)
ImageImage
Što moraš da znaš kod idu svi tužni svi nesretni,što moraš da znaš kuda idu sa duše teška bremena,što moraš da znaš... http://www.youtube.com/watch?v=DYsNocMGvSM
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by BHzeljeznice »

Opa i na 4-vorci Lohner... :-bd :-bd
Image
MILCHO
Posts: 124
Joined: Mon Jan 03, 2011 12:25 pm

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by MILCHO »

304 je radio i jutros na trici. 300 i 303 na 5, a 302 nisam viđao ove sedmice.
User avatar
hubke
Posts: 46
Joined: Tue Jan 10, 2012 8:55 pm
Location: Ilidža-Sarajevo

Re: Tramvaji u Sarajevu

Post by hubke »

MILCHO wrote:304 je radio i jutros na trici. 300 i 303 na 5, a 302 nisam viđao ove sedmice.
Kockasta petica na trici? @-) @-) @-) Pa cek zar ti tramvaji mogi saviti na Ilidži? Cuo sam da su 1996 jedan probali ali su mu popucali zglobovi @-) @-) @-) @-) @-) @-)
:D
Post Reply