Unska pruga

Moderator: Ćiro_bos

Smatrate li bi trebalo uvesti brzi voz Sarajevo-Bihać ?

Da
64
94%
Ne
4
6%
 
Total votes: 68

elijas
Posts: 93
Joined: Tue Nov 17, 2009 7:10 pm

Re: UNSKA PRUGA

Post by elijas »

Ma od koga češ čuti nego od debelih direktora,u stvari moj direktor je anoreksičan. =))
edin-bos.krupa
Posts: 6
Joined: Tue Dec 08, 2009 7:40 pm

Re: UNSKA PRUGA

Post by edin-bos.krupa »

počto je rušenje prije godinu ili više pa su željeznice obustavile poslije komunalna inspekcija pa sad su je zopovi radnici ogradili zog urušavanja . a preko puta je sagrađen veliki pos.centar merkur nije još otvoren .biće slika.
edin-bos.krupa
Posts: 6
Joined: Tue Dec 08, 2009 7:40 pm

Re: UNSKA PRUGA

Post by edin-bos.krupa »

Omko-Bosanski Novi wrote:
Ćiro_bos wrote:
stjepan wrote:Za što ga koristite?Imate li kakva ograničenja (ovo ne pitam Ćiru jer on nebi priznao :lol: ).

Pozdrav!
Ovo priznajem!
Ovi računari ovde su bez ikakvog dodatnog programa, bez ikakve želj. aplikacije...Na sebi imaju Wistu i to je sve. Internet ni govora. Zamišljeno da se koriste, zajedno sa štampačem kao i kod susjednih želj. uprava za umrežavanje i rad na praćenju vagona, štampanje teretnica i za druge poslovne dokumente. Pošto su linije veze očajne, računari nisu umreženi, a kad će ne zna niko i svaki djeluje samostalno...Osim u zgradama direkcija, gdje su pojedini računari umreženi i spojeni sa Sarajevom.
I da se zna, ovo ti priznajem sa svoga računara od kuće.
pozdrav...
Stanica Bihać je umrežena u sistem ŽFBH mi možemo slati i primati poštu interno unutar Željeznica.
pozdrav svim! u b. krupi nemamo gdje postaviti kompijuter sve je još u kutijama biće još duuuuuuuuuuuugo novi. =)) =)) =))
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: UNSKA PRUGA

Post by Ćiro_bos »

Hvala za dosta informacija sa ove lijepe pruge i iz stanice Bos. Krupa!
Ako može koja fotkica bivše stanice-ruševine o kojoj govorimo i sadašnje stanice kontenera, posebno njegove unutrašnjosti. Nadam se da nećete reći:Imaš i kakvu muzičku :)) ?
pozdrav...
Posavina expres
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: UNSKA PRUGA

Post by staner »

Ćiro slike ruševine već imaju možda bi bilo interesantnije da nam poslikaju unutrašnjost sadašnjeg konteinera (stanice).

Pozdrav....... **==
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: UNSKA PRUGA

Post by stjepan »

staner wrote:Ćiro slike ruševine već imaju možda bi bilo interesantnije da nam poslikaju unutrašnjost sadašnjeg konteinera (stanice).

Pozdrav....... **==
Izgleda neće biti ni jedno :(( Šteta!

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: UNSKA PRUGA

Post by staner »

stjepan wrote:
staner wrote:Ćiro slike ruševine već imaju možda bi bilo interesantnije da nam poslikaju unutrašnjost sadašnjeg konteinera (stanice).

Pozdrav....... **==
Izgleda neće biti ni jedno :(( Šteta!

Pozdrav!
Kolega stijepane imaju slike ruševina na forumu ali unutrašnjosti nema **==
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: UNSKA PRUGA

Post by stjepan »

Imaju,znam samo su izdaleka slikane,a kontejner slike ćekamo od samog početka,osobno me najviše zanima imaju li slike predratne stanice pa da ih se ko spomenik postave jedna pored druge!Grmuša je isti slučaj kao sve srušene stanice unske pruge,mislim da vi s unske pruge lakše dolazite do tih fotki!Treba to sačuvati.

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: UNSKA PRUGA

Post by staner »

stjepan wrote:Imaju,znam samo su izdaleka slikane,a kontejner slike ćekamo od samog početka,osobno me najviše zanima imaju li slike predratne stanice pa da ih se ko spomenik postave jedna pored druge!Grmuša je isti slučaj kao sve srušene stanice unske pruge,mislim da vi s unske pruge lakše dolazite do tih fotki!Treba to sačuvati.

Pozdrav!
Kolega stijepane evo pokušaćemo nešto da nađemo od fotografija prije rata........
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: UNSKA PRUGA

Post by Ćiro_bos »

Kolegama sa Unske...
Danas čitam telegram, transportno ograničenje od strane Hž-a u kome stoji da se preko graničnog prelaza Martin Brod/Lička ne prima nikakav prevoz, zbog kako stoji, zatvaranja pruge! O čemu se radi, zna li netko?
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply