Kompozicija Baat vagona

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by Ćiro_bos »

Hvala svima za gledanje teme, pohvale..."makina" jest radila, ali ovakvu situaciju bi oslikao dobro i svaki drugi aparat. Prilika čini lopova, kažu, pa i ovaj zalazak sunca čini svakoga fotografom :D .
Nego, nešto mi nema Stjepana...morat ću mu upisati izostanak sa ove teme :(
Dusko_BG wrote:Odlicne fotografije ciro!Ja se sjcam da nas je uciteljica vodila na Modrac i da smo bili u Vukosavcima i Trnovi..cini mi se, kao kroz maglu sjecam svega toga..davno je bila ta 90' :)
Pozdrav
Hvala! Ova mjesta koja opisuješ su blizu Ugljevika. Da te učiteljica nije vodila na tamošnje jezero Sniježnica?
damir661 wrote: Sta reci, kada bi skupili sve Batice na koje naletimo, imali bi vise putnickih vagona nego sto trenutno imamo.
Voleo bih i ja jednom na Modrac
Pozdrav
Na ŽFBH postoji samo dva Baat vagona na točkovima, a volio bih da me netko demantuje. To je u Bihaću, a i oni su preobilježeni u Daat službene vagone. Mislim da im je revizija istekla i da se ne koriste. Kolega Staner nam je poslao fotke istih, gore u pripadajućoj temi, na čemu mu zahvaljujem još jednom.
A nema ih puno ni ovako bez točkova...
Kako si ti mlad, preporučujem ti da na ovakve zalaske sunca ne ideš sam, nego u društvu :ymdaydream: ... Tada ne bi vidio ni 661 da plovi jezerom, a kamoli batiće u šumi @-) .
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:Nego, nešto mi nema Stjepana...morat ću mu upisati izostanak sa ove teme :(
Evo da se i ja upišem u knjigu prisutnih :D

S obzirom da sam ja malo stariji,ovakve komentare:
...ili su samo u ljubavnoj igri?...
ne razumijem,odnosno se ne sjećam čemu služe,tj.o kakvoj je igri riječ :-B ,pa se zbog tog ne usudih ostavljati bilo kakve komentare.Nadam se da nisam previše usiljiv ako dotičnog gospodina upitam,šta je radio u tako odmaknjenom kraju,s obzirom da za spomenute vagone,nije ni znao,a jezeru se ne može bliže prići.Da nije u pitanju "Ribolov"iz visine?O kvaliteti slika ne vrijedi gubiti vrijeme i davati komentare,kompleks daleko manje vrijednosti je tu je tu!
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by damir661 »

Kako si ti mlad, preporučujem ti da na ovakve zalaske sunca ne ideš sam, nego u društvu ... Tada ne bi vidio ni 661 da plovi jezerom, a kamoli batiće u šumi .
pozdrav...
O ovome bih mogao do sutra, ali ne bi bilo bas ugodno, bice deo na pp =(( :D :-s
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote: S obzirom da sam ja malo stariji,ovakve komentare:
...ili su samo u ljubavnoj igri?...
ne razumijem,odnosno se ne sjećam čemu služe,tj.o kakvoj je igri riječ :-B ,pa se zbog tog ne usudih ostavljati bilo kakve komentare...
Stjepane brzo ćeš se prisjetiti...to je kao vožnja bicikla :D . Pustiš onaj film koga kriješ i za kojeg te opominje i antivirusni, ako ga imaš i...hopla, prisjeti se Stjepan B-) .
stjepan wrote: Nadam se da nisam previše usiljiv ako dotičnog gospodina upitam,šta je radio u tako odmaknjenom kraju,s obzirom da za spomenute vagone,nije ni znao,a jezeru se ne može bliže prići.Da nije u pitanju "Ribolov"iz visine?
Pozdrav!
Pa moglo bi se reći!
Evo, prvo sam iz visine provjerio puteve i putiće...kao dokaz evo ti snimka...ja ne znam šta si ti pomislio, ti koji se ne sjećaš ni raznih igrica :)) :)) ...
Na snimci mjesto označeno pink bojom je mjesto sa batićima.
Image

Nek si se ti meni javio, a ostalo ćeš naučiti, mlad si još :ymbringiton: ...osim ako te ne uhaka ona kompjutorizacija na poslu. Čuvaj srčiku za one filmiće i igrice \:D/
pozdrav Stjepane!
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by Ćiro_bos »

Da ne otpočinjem novu...
Danas sam pošao malo do jezera i da obiđem svoje baatiće!
No, ja ne bih bio ja da nisam malo lovio usput.
Prvo sam napravio čeku za ŽRS motornjak Tuzla-Doboj. I nagradno pitanje: U kojem smjeru vozi? Signali su stanice Kreka...ima ih tri?

Image

Zatim sam malo opreme postavio na kolosijek prema Banovićima na izlazu iz stanice Bos.Poljana

Image

Nailazi voz sa praznim kolima iz termoelektrane za Lukavac

Image

I skrenuo je kolosijekom za Lukavac...kojim kolosijekom?

Image

Konačno dolazim na jezero Modrac i kod baatića je gužvara...narod se kupa! Lijevo od mene nekakvi romi sa kombijem iz kojeg je treštala muzika gipsy king
a la Muharem Serbezovski...I bili su serbez!
Desno neki ribari i kupači...omladina. Vidim govore nekim stranim jezikom, mislio sam češkim, ali se ispostavilo da su Poljaci. Dvije cure i jedan dečko, studenti sa vrećama za spavanje i ostalim. Gitara je obavezna i veeeeliki Nikon. To nas malo poveže, a dodatno jer su tražili prevoz iz ove nedođije. Obećam im prevoz poslije zalaska sunca, dok nešto usnimim.
U međuvremenu uzmem njihovu yamahu (gitara) i malo počnem prosipati "aktuelne" fore: Krivo je more, Jedne noći u decembru itd. Bili su impresionirani mojom hrabrošću pa me i snimiše dok sam se prisjećao hvatova iz mladosti

Image

Image

Poslije smo u džematu snimali zalazak sunca...sunce nije bilo čemu

Image

Image

Po zalasku sunca sjedamo u moga pežoa i gremo...

Image

Kada sam im rekao (na neki način) da radim na željeznici oni mi uglas pokušavaju objasniti za Balkan expres...te vozi iz Turske, Srbija, Zagreb...
Bio sam impresioniran. Ostavio sam ih na Husinu, tako se zove selo nadomak Tuzle i odatle su nastavili štopati...mislim da im je cilj Zagreb?
U blizini nadvožnjak Bos.Poljane i mrak. Da pokušam malo noćno?

Image

Malo kasnije i mračnije

Image

Image

Image

Odoh kući dosta je bilo!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by stjepan »

Za ovo nije potreban komentar,zato ga i ne dajem,javljam se pa da se zna da sam uzeo na znanje B-)
:)) :)) :))

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by 68847 »

Gitara i muzika ko nekad, veče, noć, mrak...
Hoće da kaže da smo jednom nogom u grobu.
Onom trećom.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by damir661 »

Nisam znao da si i ti postao clan hipi-pokreta (izgleda da ekstazi cini svoje) :D , to do sada nisam video kod radnika zeleznice, taj mladalacki bunt (ne racunamo onaj profesionalni)
I nagradno pitanje: U kojem smjeru vozi? Signali su stanice Kreka...ima ih tri?
Rekao bih da ide u smeru prema Doboju, jer je ulazni signal stanice Kreka iz pravca Doboja, je u svom redovnom polozaju "Stoj", ne bi smeo biti otvoren, ako voz ide prema Doboju.
Moguci slucaj 2 je da voz stoji pred signalom, odnosno da ide iz pravca Doboja, ali je izgleda u stanici Kreka bilo dosta zivo, te je otvpravnik bio prinudjen da lokal zaustavi ispred ulaznog, iako mi se malo cini da je u tom slucaju majstor malo pretrcao signal.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:Za ovo nije potreban komentar,zato ga i ne dajem,javljam se pa da se zna da sam uzeo na znanje B-)
:)) :)) :))

Pozdrav!
Tek si me sad zbunio!
Sve ovo ja napravi samo da čujem tvoj komentar #-o i ...on izostaje?
:( :( :(
68847 wrote:Gitara i muzika ko nekad, veče, noć, mrak...
Hoće da kaže da smo jednom nogom u grobu.
Onom trećom.
I doktore ti mi isto nešto nerazumljivo napisa, nešto sa čime se još uvijek duuuuuboko ne slažem %-( . Ko da pišeš dijagnozu...na latinskom.
Izdali ste me generacijo!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Kompozicija Baat vagona

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:Nisam znao da si i ti postao clan hipi-pokreta (izgleda da ekstazi cini svoje) :D , to do sada nisam video kod radnika zeleznice, taj mladalacki bunt (ne racunamo onaj profesionalni)
Ostalo me želja...Kada sam ja muzicirao na željeznici nisu dali nositi dugačku kosu i sl. Sve je moralo biti po P.S. A sada možeš obući šta hoćeš, kosu pustiti do peta, ili je napraviti irokezicom...pa ni kapa više nije baš toliko obavezna :( .
Kosu neću puštati, nekako mi je rjeđa naprijed :((

damir661 wrote:
I nagradno pitanje: U kojem smjeru vozi? Signali su stanice Kreka...ima ih tri?
Da, voz ide iz Tuzle prema Doboju...Ali je pravo pitanje gdje sam ja vidio treći signal?

Image

pozdrav...
Posavina expres
Post Reply