'thomcro' reskins

Post Reply
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

'thomcro' reskins

Post by tomo »

Kroz seriju postova sa screenovima iz Trainz simulatora pokazati ću Vam što radim za taj simulator. ali prvo da razjasnim par stvari, i onih iz naslova teme i uopćeno:

thomcro = zašto thomcro? Pod tim nickom sam poznat pa neka tako ostane i nadalje i da se zna tko je to delal

reskin = promjena izgleda texture bez da se mijenja postojeći digitalni model

sharing = ja u pravilu ne djelim to što napravim osim u iznimnim situacijama i molio bi da mi se ne šalju upiti da nekome nešto pošaljem. Ne djelim iz jednostavnog razloga: autorska prava! Ali mogu pokazat jer to radim za sebe

pomoć za Trainz = ako znam o čem se radi uvijek sam spreman pomoći riješiti kakav problem
Pozdrav iz Rijeke
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: 'thomcro' reskins

Post by tomo »

Trenutno sam u fazi reskininga bosanskih putničkih vagona i ovo je ono što je rađeno unatrag zadnjih desetak dana

ZFBH Blm
Image

Image

Image

na testiranju
Image

(asea je rađena prije par godina)
Pozdrav iz Rijeke
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: 'thomcro' reskins

Post by tomo »

ZRS ABlm
Image

ZRS BLm
Image

ZRS 441
Image
Pozdrav iz Rijeke
User avatar
tomo
Posts: 197
Joined: Wed Sep 30, 2009 12:49 pm
Location: Rijeka
Contact:

Re: 'thomcro' reskins

Post by tomo »

Znam da se to po screenu baš i ne vidi ali na ovome vagonu sam radio malo više od 6 sati ...

Image

... a još nisam gotov jer mu treba i unutrašnjost napraviti. Prevedeno na razumljivo: za reskinati unutrašnjost trebat će bar još 4 sata.

******
Inače, modeli ovih vagona su poljski i imaju jako puno djelova texture i tu leži sva muka jer sve to treba uskladiti. Modeli, uglavnom, imaju skriptu a to znači:
- vagonima se mogu otvoriti sva vrata i u Surveyoru i u Driveru neovisno o stajalištu/kolodvoru
- neki vagoni imaju noćnu unutrašnjost koja se može uključiti/isključiti
- na štoku vagoni mogu biti bez ičega, mogu imati upaljena svijetla i mogu imati završne pločice
- samo po sebi se podrazumijeva da se može ukrcati i putnike :D
Pozdrav iz Rijeke
Post Reply